Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.01.2012, 12:40:17
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit Ai da unui copil de 10 ani sa-ti pastreze salariul tau pe 3 luni? Important!!!

Ai da unui copil de 3 ani sa-ti pastreze salariul tau pe 3 luni?

Nu. Desigur.

Uita-te la omul din oglinda. Ce puteri are el? Ce puteri are el sa se lupte cu milarde plus de draci care pot sa joace fotbal cu soarele? Care sunt de 5500 in razboi constant cu lumea. Care au inteligenta mare. Care au invataturi multe. Care pot fi vicleni.

Omul pe care il vezi in oglinda poate fi pastratorul sufletului tau? Poti sa i-l incredintezi lui sa-l pastreze pentru 100 ani ? Nu e el oare ca si copilul de 3 ani in fata dracilor?

Si atunci ce te faci? Pai cheama pe Dumnezeu cu puterea lui infinita sa ti se alature si sa-ti pastreze sufletul pentru rai.

Doamne, forteaza-ma spre mantuire pe mine si pe cati mai multi oameni si ai grija de sufletul meu pentru toate eternitatile ca sa ajunga in rai pentru toate eternitatile sau unde tu consideri ca e mai bine pentru bine si la fel ai grija de sufletele cat mai multor oameni. Du-ma la religia cea mai buna in ochii tai si da-mi intelegerea tuturor religiilor. Forteaza-ma sa am fericire in TOATA viata aceasta si TOATA viata cealalata sau cat mai mutl posibil, si la fel da cat mai multor oameni. Invata-ma ceea ce tu crezi ca trebuie sa stiu si la fel invata cat mai multi oameni la fel. Da-mi intelepciune, frumusete si tot ceea ce e bun si la fel da si celorlalti oameni. Da-mi te rog ceea ce imi trebuie pentru toate eternitatile si forteze-ma cu blandete si bucurie ca sa iau si la fel da si celorlalti oameni. Amin.

Dupa ce ai zis rugaciunea de mai sus ca Dumnezeu sa te ajute, sufletul tau nu va mai fi in mainile unui baiat de 3 ani si va avea o sansa reala de mantuire.

Last edited by spre_rasarit; 13.01.2012 at 12:43:29.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 15.01.2012, 21:43:25
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Daca vrei sa pazesti ceva stiind cat de mici iti sunt puterile, roaga pe Dumnezeu sa vina langa tine si sa te ajute.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Copil de 11 luni bolnav de leucemie glykys Umanitare 0 26.03.2011 19:08:13
Un crestin daruieste unui copil mara2008 Stiri, actualitati, anunturi 0 10.11.2009 20:11:26
Povestea unui copil RaduIoan Intamplari adevarate 5 22.05.2009 14:28:02
Adoptarea unui copil din Romania patinina34 Stiri, actualitati, anunturi 26 15.01.2009 11:55:54
Slujbele la nasterea unui copil costel Generalitati 2 04.09.2008 16:06:20