Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 21.09.2010, 21:35:06
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Imi pare nespus de rau ca s-a intamplat asa. El a fost unul dintre cei pentru care eu am ramas.


Nu cred ca forumul va disparea, iar dupa noi vina altii mai buni. Si drumul meu se opreste aici! Rog frumos adminul sa dezactiveze si contul "OmuBun" si imi cer iertare tuturor daca am suparat pe cineva!

Dumnezeu sa ne ajute pe toti in dorintele noastre de mantuire!
De ce " Omu bun?" Mie sincer imi pare rau ca va retrageti rand pe rand Lasati-va contul si intrati mai rar, poate dupa un timp o sa vi se faca dor.
  #122  
Vechi 21.09.2010, 21:35:39
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Unhappy

Citat:
În prealabil postat de Rodica50 Vezi mesajul
De cate ori nu ne vom mai supara- e omeneste! Sa avem curajul sa iertam si sa mergem mai departe!
O , Doamne , iertam , iertam , iertam , dar si cel iertat sa se potolesca , sa ierte , sa se domoleasca ! ! ! ( te rog sa citesti Topicul cu pricina si ai sa-mi dai dreptate ) .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #123  
Vechi 21.09.2010, 21:37:51
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Smile

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
O , Doamne , iertam , iertam , iertam , dar si cel iertat sa se potolesca , sa ierte , sa se domoleasca ! ! ! ( te rog sa citesti Topicul cu pricina si ai sa-mi dai dreptate ) .
L-am citit si ai dreptate!Intr-un fel, am patit-o si eu, dar a trecut!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
  #124  
Vechi 21.09.2010, 21:54:51
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Oare....................

Nu cred ca forumul va disparea, iar dupa noi vina altii mai buni.

Este bine inca ca , crezi asta om bun ,eu sincer ma indoiesc,forumu nu va disparea dar mai buni membri ca voi doi si ca alti cativa nu vor veni.
Admir gestu tau dar ma doare sincer sufletul,pur si simplu e trist si gol pentru dvs si pentru acest om deosebit scotianu,caci amandoi santeti de tot respectu,de toata omenia.

Pacat ca multi va regreta prea tarziu si nu v-a apreciat cand trebuia.
Stiu insa ca amandoi ne veti veghia,va veti ruga pentru noi toti si nu in ultimu rand veti sari in ajutorul cui va avea cu adevarat nevoie.
Doamne ajuta!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
  #125  
Vechi 22.09.2010, 21:32:00
doctor_faustus doctor_faustus is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 828
Talking

Cu durere în suflet am aflat acum câteva minute de îndepărtarea unui neoprotestant, așa-zisul "penticostalulmântuibil". Pe de o parte îmi pare bine, nu de alta dar mă săturasem să îmi stea unul ca un ghimpe în coastă (măcar de mi-ar fi stat cu argumente !!), însă pe de altă parte îmi pare rău că nu mai am un exemplar de "pocăit" care să mă stimuleze în continuare să îi desființez din punct de vedere doctrinar pe sectarii "penticostali". Sincer nu am înțeles de ce a fost îndepărtat așa peste noapte, însă cred că mania dumnealui de a scormoni după extremiști, fundamentaliști, talibani, exclusiviști, ultratradiționaliști, antimoderniști în sânul Bisericii Ortodoxe și de a-i deconspira cu fervență securistică "ca atare", "drept ceea ce sunt", i-a fost pur și simplu fatală "pocăitului" !!! Pe de altă parte îmi pare rău, pentru că datorită argumentelor aduse, și dacă dumnealui ar fi fost un om fidel adevărului și nu față de alte înfățișări care plagiază și mimează adevărul însă fără a-i putea lua identitatea !!, eram destul de aproape să îl convertesc la Ortodoxie și să îl ajut oarecum să se pocăiască cu adevărat, iar nu cu o pocăință falsă, sectară.

Last edited by doctor_faustus; 22.09.2010 at 21:34:12.
  #126  
Vechi 22.09.2010, 21:34:10
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de doctor_faustus Vezi mesajul
Cu durere în suflet am aflat acum câteva minute de îndepărtarea unui neoprotestant, așa-zisul "penticostalulmântuibil". Pe de o parte îmi pare bine, nu de alta dar mă săturasem să îmi stea unul ca un ghimpe în coastă (măcar de mi-ar fi stat cu argumente !!), însă pe de altă parte îmi pare rău că nu mai am un exemplar de "pocăit" care să mă stimuleze în continuare să îi desființez din punct de vedere doctrinar pe sectarii "penticostali". Sincer nu am înțeles de ce a fost îndepărtat așa peste noapte, însă cred că mania dumnealui de a scormoni după extremiști, fundamentaliști, talibani, exclusiviști, ultratradiționaliști, antimoderniști în sânul Bisericii Ortodoxe și de a-i deconspira cu fervență securistică "ca atare", "drept ceea ce sunt", i-a fost pur și simplu fatală "pocăitului" !!! Pe de altă parte îmi pare rău, pentru că datorită argumentelor aduse, și dacă dumnealui ar fi fost un om fidel adevărului și nu față de alte de înfățișări care plagiază și mimează adevărul însă fără a-i putea lua identitatea !!, eram destul de aproape să îl convertesc la Ortodoxie și să îl ajut oarecum să se pocăiască cu adevărat, iar nu cu o pocăință falsă, sectară.
Să-i dea Dumnezeu înțelepciune. Punct.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
  #127  
Vechi 22.09.2010, 21:37:51
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de doctor_faustus Vezi mesajul
Cu durere în suflet am aflat acum câteva minute de îndepărtarea unui neoprotestant, așa-zisul "penticostalulmântuibil". Pe de o parte îmi pare bine, nu de alta dar mă săturasem să îmi stea unul ca un ghimpe în coastă (măcar de mi-ar fi stat cu argumente !!), însă pe de altă parte îmi pare rău că nu mai am un exemplar de "pocăit" care să mă stimuleze în continuare să îi desființez din punct de vedere doctrinar pe sectarii "penticostali". Sincer nu am înțeles de ce a fost îndepărtat așa peste noapte, însă cred că mania dumnealui de a scormoni după extremiști, fundamentaliști, talibani, exclusiviști, ultratradiționaliști, antimoderniști în sânul Bisericii Ortodoxe și de a-i deconspira cu fervență securistică "ca atare", "drept ceea ce sunt", i-a fost pur și simplu fatală "pocăitului" !!! Pe de altă parte îmi pare rău, pentru că datorită argumentelor aduse, și dacă dumnealui ar fi fost un om fidel adevărului și nu față de alte înfățișări care plagiază și mimează adevărul însă fără a-i putea lua identitatea !!, eram destul de aproape să îl convertesc la Ortodoxie și să îl ajut oarecum să se pocăiască cu adevărat, iar nu cu o pocăință falsă, sectară.
Dumneavoastra de cate ori ati fost banat, domnule kesarion_breb ?!
  #128  
Vechi 22.09.2010, 21:40:20
doctor_faustus doctor_faustus is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 828
Talking

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Dumneavoastra de cate ori ati fost banat, domnule kesarion_breb ?!
Și dă-i și dă-i și luptă și dă-i !!!
  #129  
Vechi 22.09.2010, 21:49:06
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de doctor_faustus Vezi mesajul
Cu durere în suflet am aflat acum câteva minute de îndepărtarea unui neoprotestant, așa-zisul "penticostalulmântuibil". Pe de o parte îmi pare bine, nu de alta dar mă săturasem să îmi stea unul ca un ghimpe în coastă (măcar de mi-ar fi stat cu argumente !!), însă pe de altă parte îmi pare rău că nu mai am un exemplar de "pocăit" care să mă stimuleze în continuare să îi desființez din punct de vedere doctrinar pe sectarii "penticostali".eram destul de aproape să îl convertesc la Ortodoxie și să îl ajut oarecum să se pocăiască cu adevărat, iar nu cu o pocăință falsă, sectară.
Ptiu, sa nu-ti fie de deochi, misionar plin de rod ce-mi esti... Ti-am zis ca ti-ar fi greu fara np. Oricum, venite din partea ta, aceste cuvinte suna a apreciere si le luam ca atare.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
  #130  
Vechi 23.09.2010, 09:23:59
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Ptiu, sa nu-ti fie de deochi, misionar plin de rod ce-mi esti... Ti-am zis ca ti-ar fi greu fara np. Oricum, venite din partea ta, aceste cuvinte suna a apreciere si le luam ca atare.
...mie imi suna a imaturitate si trebuie lasat omul sa mai creasca .
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "

Last edited by ory; 23.09.2010 at 11:14:56.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, uitati-va si spune-ti ce parere aveti. Laura19 Generalitati 1 10.01.2012 18:43:21
Membrii plecati , membrii disparuti si membrii "renascuti" , ai forumului nostru ! cristiboss56 Generalitati 331 23.09.2011 08:08:13
Ia uitati ce prostii spune un actor care se crede mare in Romania, Mihai Bendeac Delirul Generalitati 9 11.05.2010 02:26:32
Biserica Ortodoxa in relatia cu proprii membrii Julius Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 2 09.08.2009 05:51:36