Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 29.07.2011, 16:32:07
Higinia Higinia is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Mesaje: 46
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Serios.
Dar cum se face ca n-ai descoperit pana acum nici un articol despre crestinism, n-ai descoperit nimic despre Liturghie care vrei tu sa ne zici ca ai buna intentie sa o urmaresti dar nu intelegi nimic, cum se face ca tot ce "studiezi" sunt aparente contradictii din VT dar nici o explicatie sau nimic meritoriu de remarcat, nici macar in Noul Testament?

Cum se face ca tot ce descoperi pe Internet..sunt forumuri?
Nu sti tu ce am citit eu si ce nu.Am inceput prin doua capitole din Biblie cu multe contradictii greu de priceput,dupa dau cu nasul de tot felul de oameni care daca nu esti de accord cu ceva te trimit in iad direct:).Nu crezi ca e cam mult pentru mine?Oricum mi-e clar.Nu o sa mai am ce sa caut pe formul asta cu intrebari Oricum uita-te la asta poate o sa inveti ceva!http://www.youtube.com/watch?v=roDXSHSEuoo&ob=av2e
Reply With Quote
  #32  
Vechi 29.07.2011, 16:34:27
Higinia Higinia is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Mesaje: 46
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Serios.
Dar cum se face ca n-ai descoperit pana acum nici un articol despre crestinism, n-ai descoperit nimic despre Liturghie care vrei tu sa ne zici ca ai buna intentie sa o urmaresti dar nu intelegi nimic, cum se face ca tot ce "studiezi" sunt aparente contradictii din VT dar nici o explicatie sau nimic meritoriu de remarcat, nici macar in Noul Testament?

Cum se face ca nu esti pe un forum penticostal sa ceri lamuriri daca te atrag asa de mult?

Si chiar nu inteleg de ce te atrag asa mult ca religie din moment ce au aceeasi atitudine fata de Vechiul Testament care contravine cu parerile tale subiective?

Cum se face ca tot ce descoperi pe Internet..sunt forumuri?

Ca sa nu mai vorbesc ca modul in care este pusa problema "oscilez intre ortodocsi si penticostali" nu arata o problematica interioara reala ci mai degraba dorinta de a introduce o opozitie si a urmari consecintele ei printre forumisti.

Si mai sunt si alte aspecte care ma face sa cred ca e aceeasi persoana care a mai bantuit forumul sub forma a catorva nick -uri, cu un blog de doi bani si care se pricepe teribil de putin sa minta si sa se prefaca.

Si stii de ce?
Pentru ca e teribil de goala prin interior, atat de goala incat nici macar sa se prefaca cum trebuie nu reuseste suficient de bine.
Si inca ceva.Tu crezi ca eu nu stiu nimic din Noul testament?Insa dupa ce am dat de Dumnezeu care nimiceste si are un popor preferat si uita..nu crezi ca trebuie sa imi revin dintr-un soc si sa o iau mai usor ca sa mai cred ce scrie in Noul Testament?Oricum multumesc de ajutor si intelegere
Reply With Quote
  #33  
Vechi 29.07.2011, 16:34:59
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Higinia Vezi mesajul
Nu sti tu ce am citit eu si ce nu.Am inceput prin doua capitole din Biblie cu multe contradictii greu de priceput,dupa dau cu nasul de tot felul de oameni care daca nu esti de accord cu ceva te trimit in iad direct:).Nu crezi ca e cam mult pentru mine?Oricum mi-e clar.Nu o sa mai am ce sa caut pe formul asta cu intrebari Oricum uita-te la asta poate o sa inveti ceva!http://www.youtube.com/watch?v=roDXSHSEuoo&ob=av2e
Pai nu prea mai ai ce sa cauti ca te-ai cam dat de gol, asa cum s-a mai intamplat si cu celelalte N aparitii, moment in care ori ai luat ban ori ti-ai sters contul.

Oho..si intelegerea e ultimul lucru care poti spune ca ti-a lipsit de aici.
Dar vezi tu, minciuna si intelegerea nu fac casa buna, cand oamenii vin cu minciuni si probleme care de fapt nu exista, nu se pot plange de ceea ce primesc la schimb, ba chiar si asa au primit mai mult decat meritau.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 29.07.2011, 16:35:36
Higinia Higinia is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Mesaje: 46
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Serios.


Si stii de ce?
Pentru ca e teribil de goala prin interior, atat de goala incat nici macar sa se prefaca cum trebuie nu reuseste suficient de bine.
Bine ca sunt eu goala pe interior!
Reply With Quote
  #35  
Vechi 29.07.2011, 16:37:03
Higinia Higinia is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Mesaje: 46
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pai nu prea mai ai ce sa cauti ca te-ai cam dat de gol, asa cum s-a mai intamplat si cu celelalte N aparitii, moment in care ori ai luat ban ori ti-ai sters contul.

Oho..si intelegerea e ultimul lucru care poti spune ca ti-a lipsit de aici.
Dar vezi tu, minciuna si intelegerea nu fac casa buna, cand oamenii vin cu minciuni si probleme care de fapt nu exista, nu se pot plange de ceea ce primesc la schimb, ba chiar si asa au primit mai mult decat meritau.
O dai in paranoia serios!Crezi ca eu alta treaba nu am decat sa ma contrazic pe forumi sa umblu sub 1000 de identitati:))!
Reply With Quote
  #36  
Vechi 29.07.2011, 16:37:09
GLAdoS GLAdoS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Locație: Apeture Science Laboratories
Religia: Ortodox
Mesaje: 538
Post

Citat:
În prealabil postat de Higinia Vezi mesajul
Nu sti tu ce am citit eu si ce nu.Am inceput prin doua capitole din Biblie cu multe contradictii greu de priceput,dupa dau cu nasul de tot felul de oameni care daca nu esti de accord cu ceva te trimit in iad direct:).Nu crezi ca e cam mult pentru mine?Oricum mi-e clar.Nu o sa mai am ce sa caut pe formul asta cu intrebari Oricum uita-te la asta poate o sa inveti ceva!http://www.youtube.com/watch?v=roDXSHSEuoo&ob=av2e
Mie incepe sa-mi placa atmosfera acestui forum cu tenta discriminatorie, tie nu?
Reply With Quote
  #37  
Vechi 29.07.2011, 16:38:34
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Higinia Vezi mesajul
Si inca ceva.Tu crezi ca eu nu stiu nimic din Noul testament?Insa dupa ce am dat de Dumnezeu care nimiceste si are un popor preferat si uita..nu crezi ca trebuie sa imi revin dintr-un soc si sa o iau mai usor ca sa mai cred ce scrie in Noul Testament?Oricum multumesc de ajutor si intelegere
Haha, esti ca musca care dupa ce se aseaza pe ... zice ca de fapt cauta o floare si ca nu-i mai trebuie flori ca uite ce nasol miros.

Asa si tu, dupa ce cauti literatura ateista care sa-ti explice VT dupa modelul gandirii atee, zici ca nu-ti mai trebuie si NT.
Reply With Quote
  #38  
Vechi 29.07.2011, 16:39:08
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Higinia Vezi mesajul
O dai in paranoia serios!Crezi ca eu alta treaba nu am decat sa ma contrazic pe forumi sa umblu sub 1000 de identitati:))!
Exact. Citesti gandurile? Exact asta cred!
Reply With Quote
  #39  
Vechi 29.07.2011, 16:41:05
Higinia Higinia is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Mesaje: 46
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Exact. Citesti gandurile? Exact asta cred!
La revedere!
Reply With Quote
  #40  
Vechi 29.07.2011, 16:50:07
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Interesanta melodia, stii cum se zice..daca tu faci un pas spre Dumnezeu, Dumnezeu face 100 spre tine, dar tu trebuie sa faci pasul ala.

Si sa stii ca de multe ori Dumnezeu face pasi spre tine chiar si daca tu stai pe loc, dar macar nu te da inapoi.

Si stiu sigur ca prin oamenii de aici Dumnezeu a facut pasi spre tine, dar tu continui sa dai inapoi..in cazul asta singura persoana careia ai sa-i reprosezi ceva esti doar tu insuti.

Dar..sa nu fii prea dura cu tine insuti, ai putea cadea in greseala lui Iuda..

"What about now?".
Sa incepi macar acum cu o doza de sinceritate, chiar si o spovedanie publica?
Sunt sigur ca ti-ai putea gasi prieteni aici. De fapt si tu stii asta..
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce este Adevarul? florin.oltean75 Generalitati 11 08.05.2011 19:03:10
Adevarul georgeval Generalitati 7 07.09.2009 22:17:16
vreau sa infintez manastire - vreau informatii co rusu Stiri, actualitati, anunturi 0 26.06.2008 13:04:07
Frica de adevarul din noi! iosif Pocainta 35 04.10.2007 16:57:07