Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 08.07.2011, 12:04:33
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Raman la parerea mea, orice mi-ar spune oricine.
Este dreptul tău.
Însă părerea mea e că este păcat să judeci ceva fără să ai toate informațiile despre acel lucru.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #92  
Vechi 08.07.2011, 12:10:38
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Este dreptul tău.
Însă părerea mea e că este păcat să judeci ceva fără să ai toate informațiile despre acel lucru.
Mai multe informatii, decat experienta prin care am trecut (si nu doar eu, ci si fiica mea, cumnatul meu...), nu-mi trebuie. Stiu eu bine prin ce-am trecut. Imi ajunge aceea pentru invatatura de minte. Dumnezeu ne-a scapat, slava Lui!
Reply With Quote
  #93  
Vechi 10.07.2011, 02:11:51
Adrianos Adrianos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.04.2011
Mesaje: 2
Implicit

Mai eu nu stiu de ce voi, practicanti de reiki, yoga, bioenergie (pe care Pr. Ioanichie Balan il numea biosatanism) sau cei de alte credinte in general, nu va duceti de aici; si va bagati nasul pe niste forumuri care nu va privesc, ortodoxe. Daca ati fi sinceri da, dar voi incercati sa va promovati ideile desi ele sunt in mod Evident neconforme cu invatatura de credinta ortodoxa. Eu mi-as dori ca toti sa ganditi ortodox, nu am nimic cu voi, dar cand vad ca vorbiti aiureli, ma gandesc ca si voua si altora faceti rau ca va intinati sufleteste si veti da raspuns pt. orice cuvant desert rostit, scris sau gandit. Credinta ortodoxa este intemeiata pe o continuitate cu sfintenie pastrata, cu pret de sange, timp de 2000 de ani si voi veniti cu teorii straine de evanghelie, iar cand aduceti evanghelia in discutie o interpretati gresit. Sunt sute de carti scrise de oameni care au implinit intru totul poruncile lui Hristos si Duhul Sfant a poposit in acestia, iar pe acesti oameni care au murit in starea aceasta de har noi ii numim sfinti si ei in har fiind au scris carti, au tinut cuvantari, au sfatuit si au talcuit scripturie. Deci sub inspiratia Harului au scris si au talcuit si aceasta predanie, traditie a pastrat-o Biserica Ortodoxa cu pret de sange, cu jertfa. Nestiinta este pricina tuturor relelor.
Nu mai sustineti aceste practici care aduc in sufletul vostru duhul diavolului in loc de Duhul Sfant, duhul creatiei cazute in loc de Duhul Creatorului. Astea-s energiile pe care le folosesc toti reikistii, yoghinii, satanistii, clarvazatorii si toti vrajitorii, magicienii si ezoteristii, energii satanice, luciferice, diavolesti. Ca nu vin influente, energii decat de la Dumnezeu si de la ingerii cei rai care au cazut si care acum nu mai lucreaza conform cu voia lui Dumnezeu. Deci dracii sunt cei care lucreaza prin bioenergeticieni si nu Hristos care a lasat cele 7 sfinte taine pe care le savarsesc preotii ca sa se reverse prin ele harul. Este taina Sf. Maslu care e spre tamaduirea trupului si al sufletului, spovedania care iarta pacatele. Daca nu erau astea desavarsite, suficiente, nu mai spunea Sf. Pavel ca oricine din cer sau de pe pamant sau chiar el insusi(adica draci deghizati in infatisarea lui) de va veni si altceva va invata decat a invatat el, anatema sa fie, adica i-a blestemat. Imi pare rau sa o spun dar voi intrati sub incidenta acestui blestem. Puteti iesi, insa cred ca putini o veti face. Ceilalti care nu au fost vaccinati de satana cu invataturi straine de Adevar, de ortodoxie, sa se pazeasca de minciuni, aceste roade ale intunericului, ca sa nu intre boala in ei si sa piara.
Reply With Quote
  #94  
Vechi 10.07.2011, 08:18:53
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Amin! ++++
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #95  
Vechi 10.07.2011, 12:10:03
Mihai36 Mihai36 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.09.2008
Locație: Constanta
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.090
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mihai36
Implicit

Preotii nu au cum sa stie din proprie experienta a studiului cazuisticii tuturor sistemelor (sint mii de cai spirituale in intreaga lume) asa incit nu au cum sa nu spuna la fel ca si fariseii despre Iisus :"Face vraji!".
Si apoi nu oricine sustine ca practica reiki chiar practica reiki. Trebuie sa aibe atestat si drept de practica aprobat de Ministerul Sanatatii.

Daca vorbim despre mere apoi sa vb numai despre mere nu si despre pere, papaya, rudrakshe si alte fructe.
Asa incit nu le putem baga pe toate in aceeasi oala , cei care trebuie sa isi dea cu parerea ar trebui s fie cei avizati adica in domeniu cit si cei care au avut ca pacienti experiente directe.
Personal nu practic reiki si nici preotul meu confesor nu considera ca toate vindecarile sint neparat de la cel rau cu atit mai mult vindecarile bolilor incurabile si obtinerea unei sanatati stabile.
Adriana cluj ne spune ca a avut ea si rudele o experienta negativa si ca nu o mai intereseaza si alte puncte de vedere. Insa trebuie sa ne confirme daca era vrba despre reiki sau alta tehnica de vindecare -fiindca sint mai multe si deasemenea sa n spuna daca i s-au aratat documentele de libera practica semnatae de MS.
Eu personal am avut o experienta pozitiva ca pacient dar in plus stiu ca respectivul practicant reiki este un bun crestin pentru ca il cunosc si mi-a aratat si atestatul de practica aprobat de MS.
Bineinteles ca MS nu verifica personal orice practicant insa in baza unei cazuistici studiata anterior pe anumite sisteme Reiki a concluzionat ca poate acorda drept de practica celor care in interiorul acestor sisteme le este atestat gradul de Master de catre profesorii lor.
Cei care incearca fara a avea gradul confirmat si atestatul respectiv o fac pe propria raspundere iar esecurile lor nu trebuie cuantificate pe spinarea intregului sistem Reiki.
Nu neg ca exista si bioenergeticieni din alte sisteme cum ar unele din rusia care nu au reale aptitudini si daruri in acest sens si nici norme morale obligatorii si nici ca duhurile lor sint amestecate sau doar din felul rau insa sinceritatea mea marturisitoare in fata evidentei ma impiedca sa le bag pe toate in aceeasi oala.
Sistemul reiki prin vindecarile respective nu se adreseaza credinciosilor unei religii ci mai degraba necredinciosilor iar in privinta practicantilor la fel fie necredinciosi fie credinciosi indiferent de religie asa incit nu putea cuprinde
regulile intilnite intro singura religie si nici a le combate.
Insa regula care trebuie musai respecata este neprihanirea in toate formele ei.
Asa incit adresarea catre necredinciosi nu putea sa fie din perspectiva religioasa (terminlogie religioasa si teologica) ci din punctul de vedere ateu - o terminologie aparent atee.
iar in momentul cind omul isi da seama sau i se reveleaza ca de fapt este lucrarea lui Dumnezeu venita cu aceeasi iubire catre toti nazuitorii atunci acela este cistgat in credinta indiferent de religia pe care o va adopta apoi in functie de aria geografica apartinatoare si sensibilitatea fiecaruia.

Degeaba a spus inchizitia ca Soarele se invirte in jurul Pamintului asa cum scrie in Eclesiastul dindu-i foc lui Galileo Galilei caci pina la urma adevarul a iesit la lumina.
Degeaba a crezut Pavel ca Iisus va veni in timpul vietii lui caci s-a dovedit ca se inselase in privinta interpretarii promisunii Sale.
Insa Pavel a fost cinstit apoi si a recunoscut ca noi cunoastem in parte , simtim partial si proorocim doar anumite parti de adevar. Asa incit ca certitudine ne ramine iubirea si speranta.

In mod similar timpul va scoate adevarul la suprafata indiferent ce afirma unii preoti sau chiar sinoade. Ma refer la anumite aspecte care nici macar nu sint biblice.
Noi credem ca stim adevarul dar un verset spune "Cei care cred ca stiu nu au cunoscut cum trebuie." Asta ce inseamna?
Inseamna sa cunosti luind in calcul toate amanuntele cercetind toate lucrurile nepartinitor insa inseamna chiar mai mult decit atit - inseamna o iubire catre umanitate aproape egala cu iubirea lui Dumnezeu- nepartinitoare si o cunoastere prin darul cunoasterii -acea intuitie continua bazata pe o pace adinca in care la cerere ti se dau si revelatii suplimentare.
Insa macar de am avea noi empatia psihologilor ca sa stim macar cum este celalalt pe dinlauntru.
Daca Dumnezeu nu ar darui decit unei singure biserici darurile, binecuvintarile si Tainele ar fi un parinte nedrept.
Insa vedem ca Dumnezeu nu este partinitor in conditiile in care taina casatoriei era si este inca lucratoare pa tot pamintul iar daca o taina lucreaza atunci de ce nu ar lucra si celelalte? Doar ca sa alinte orgoliul colectiv sau individial al unora care nu au cunoscut cum trebuie?
Cine poate opri Duhul Sfint sa mearga unde Voieste?

In Conferintele internationale biserica recunaoste ca toate marile religii se inchina aceluiasi Dumnezeu insa cind se intorc in parohii unii isi intorc cuvintul. Cind au mintit si cind au spus adevarul?

Last edited by Mihai36; 10.07.2011 at 12:31:50.
Reply With Quote
  #96  
Vechi 10.07.2011, 12:54:00
Mihai36 Mihai36 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.09.2008
Locație: Constanta
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.090
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mihai36
Implicit

Doua articole despre Lelia Bratu ,sacroterapeut:

http://www.revistazau.ro/?number=64&...ticle&aid=3536

http://www.taifasuri.ro/arhiva-taifasuri/540.html
Reply With Quote
  #97  
Vechi 10.07.2011, 12:54:49
LittleSparrow LittleSparrow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 118
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihai36 Vezi mesajul

In Conferintele internationale biserica recunaoste ca toate marile religii se inchina aceluiasi Dumnezeu insa cind se intorc in parohii unii isi intorc cuvintul. Cind au mintit si cind au spus adevarul?
Puteți da un exemplu concret?
Reply With Quote
  #98  
Vechi 31.07.2011, 12:56:37
antoradoi's Avatar
antoradoi antoradoi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Raman la parerea mea, orice mi-ar spune oricine.

Nu m-am ocupat eu de bioenergie, ci am fost "obiectul" asupra caruia s-a aplicat, prin 1993, cand au aparut o multime de bioenergeticieni de astia, la Cluj (tocmai cand era Caritas-ul in toi...miere din plin... apoi cum a disparut Caritas-ul s-au rarit si ei) iar sora-mea, crezand ca face bine a adus unul in casa, fost coleg de serviciu, in sfarsit e complicata povestea. Bine ca ne-a scapat Dumnezeu.....
Daca ai ocazia citeste "Marii initiati ai Indiei si Parintele Paisie Aghioritul" de Dyonisos Farasos (sper ca am scris bine...
Buna!Instinctual,am fost tentata sa postez ceva in privat,pt ca pe Crestin Ortodox,nu prea e indicat sa ai ALTA opinie.Daca nu gindesti ca EI,nu ai ce cauta la EI,cam ca in partidele politice.Si-l aroga pe Dumnezeu,cum isi aroga liderii partidelor IDEOLOGIA,si sint convinsi ca doar ei (NOI) ortodocsii ,sintem cei mai buni,cei mai bine-placuti lui Dumnezeu,omitind ca Dumnezeu este IUBIRE,ca sintem toti ai LUI,indiferent de rasa ,sex,religie...
"Marii initiati ai Indiei si Pr Paisie" ,este O carte printre multe alte carti...am citit-o.Am cules si retinut cite ceva din ea,dar nu e CARTEA mea de capatii.Cartea Cartilor pt mine este BIBLIA,si in mod cu totul special este NOUL TESTAMENT:testamentul MINTUITORULUI,care ma invata si "ma obliga" sa am IUBIRE pt oricare dintre aproapele meu,fie el chinez,japonez,americam,turc,african etc,fara sa-mi pese de forma prin care acesta il venereaza pe Dumnezeu,sau forma prin care II adreseaza rugaciunea...
.De asemeni,eu, cred ca exista si oameni care sint daruiti de catre Dumnezeu cu DARUL VINDECARII altor oameni,doar prin simpla PUNERE a MIINILOR,peste cel bolnav.Daca unii au denumit acest lucru bioenergie,reiki,sau mai stiu eu cum,nu-mi pasa.Important este pt mine ,sa stiu ca Dumnezeu are nenumarate CAI de vindecare,si cred ca orice om ,are "obligatia" de a-si cauta si a-si gasi starea de bine ..si ,mai cred ,ca Dumnezeu te calauzeste,pe una dintre aceste cai.Evident ca rugaciunea ,RUGA,te va duce pe CALE,caci daca nu te rogi,si stai nepasator ,asteptind o minune,daca nu-i incredintezi lui Dumnezeu durerea (problema ta,oricare ar fi aceea,CEREREA) ta,s-ar putea sa risti -nu tu,personal,ci oricare dintre noi- sa ramii ,mult si bine in starea aceea de rau...
..acum ,evident ca,s-au inmultit precum ciupercile dupa ploaie,acesti bioterapeuti,insa,daca esti permanent intr-o strinsa legatura cu rugaciunea ,esti asadar cu Dumnezeu,si El te va calauzi,si vei descoperi drumul spre bioterapeutul adevarat si nu spre unul fals.
Nu crezi in bioterapeut? Eu da.Am sa-ti dau un mic ,simplu ,exemplu.Cind eram micuta ,fiind eu un fel de "Smarandita popii" si jucind fotbal cu baietii,mai luam cite-o trinta si-mi mai juleam genunchii...rapid,mama alerga din curte ,in strada si punea instant PALMA peste julitura,imbratisindu-ma si sarutindu-mi lacrimile care siroiau obrajii.Crede-ma ca durerea inceta ca prin minune....Sigur ti s-a intimplat si s-a intimpltat tuturor celor de pe Cr ortodox,care resping ideea ca PUNEREA MIINILOR ,AR PUTEA FI... vindecatoare.
Hai dragii mei ortodocsi sa va mai aduc in prim-plan inca ceva.Noi ortodocsii ,credem ca avem PREOTI prin PUNEREA MIINILOR,de la Apostolii lui Hristos.DA?asadar HAR-ul se transmite ,prin..punerae miinilor.Da sau nu?Vorbesc aici despre HAR-ul preotiei.Asa cum Har-ul preotiei se transmite ,prin punerea miinilor Episcopului,ca urmas al urmasilor Apostolilor lui Hristos,asa si cu acesti (putini,f putini) oameni,semeni ai nostri ,care au DAR DIVIN ,pentru vindecare,pot vindeca ,simplu,prin punerea miinilor.Unii numesc asta bioenergie,altii reiki,ce stiu eu... Asa cum un chirurg este daruit de catre Dumnezeu cu un dar deosebit al chirurgisirii,si taie cu maiestrie cangrena,asa cum Ioan Gura de Aur este cel mai MARE orator recunoscut,asa cum avem MARI MUZICIENI,etc,UNICI,asa sta treaba si cu BIOTERAPEUTII,adica cei acre au DARUL VINDECARII ,prin PUNEREA MIINILOR,peste locul bolnav.CRED asta!
Sa ne ajute Dumnezeu sa fim feriti de impostori!Ei poarta masti diferite.Pina mai dauna-zi pe youtube era unul asa-zis preot care facea ,la greu,Molitvele Sf Vasile,oricui dorea .Era suficient sa dai click reot cu har,ca iti si apareau filmuletele acestuia bine-promovate pe youtube..pina cind in 12 aprilie 2011,a "evadat" unul dintre ucenicii acestuia -cred ca chiar cel care-i confectioana fimuletele...- si a dat informatia unui ziar ..si impostorul si-a inchis contulpe youtube...insa si-a pastrat publicitatea pe site-ul personal,unde trimbiteaza construirea unei manastiri de maici si a unui asezamint pr copii cu dizabilitati,cuvinte care prind f bine la inocenti...si lui ii merge fain ,nu-i lipseste nimic din cele lumesti...as merge cu exemplu si un pic mai departe ,undeva mai SUS,dar ma opresc aici...
cerindu-mi ierate pt postare!,in fond cine are nev de opinia mea,pe aici,dar ,deh,am comis-o.Iar??!!
Reply With Quote
  #99  
Vechi 31.07.2011, 12:59:20
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Nu amesteca reiki cu bioenergia. Nici pe departe nu e acelasi lucru.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #100  
Vechi 31.07.2011, 14:34:48
antoradoi's Avatar
antoradoi antoradoi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihai36 Vezi mesajul
Preotii nu au cum sa stie din proprie experienta a studiului cazuisticii tuturor sistemelor (sint mii de cai spirituale in intreaga lume) asa incit nu au cum sa nu spuna la fel ca si fariseii despre Iisus :"Face vraji!".
Si apoi nu oricine sustine ca practica reiki chiar practica reiki. Trebuie sa aibe atestat si drept de practica aprobat de Ministerul Sanatatii.

Daca vorbim despre mere apoi sa vb numai despre mere nu si despre pere, papaya, rudrakshe si alte fructe.
Asa incit nu le putem baga pe toate in aceeasi oala , cei care trebuie sa isi dea cu parerea ar trebui s fie cei avizati adica in domeniu cit si cei care au avut ca pacienti experiente directe.
Personal nu practic reiki si nici preotul meu confesor nu considera ca toate vindecarile sint neparat de la cel rau cu atit mai mult vindecarile bolilor incurabile si obtinerea unei sanatati stabile.
Adriana cluj ne spune ca a avut ea si rudele o experienta negativa si ca nu o mai intereseaza si alte puncte de vedere. Insa trebuie sa ne confirme daca era vrba despre reiki sau alta tehnica de vindecare -fiindca sint mai multe si deasemenea sa n spuna daca i s-au aratat documentele de libera practica semnatae de MS.
Eu personal am avut o experienta pozitiva ca pacient dar in plus stiu ca respectivul practicant reiki este un bun crestin pentru ca il cunosc si mi-a aratat si atestatul de practica aprobat de MS.
Bineinteles ca MS nu verifica personal orice practicant insa in baza unei cazuistici studiata anterior pe anumite sisteme Reiki a concluzionat ca poate acorda drept de practica celor care in interiorul acestor sisteme le este atestat gradul de Master de catre profesorii lor.
Cei care incearca fara a avea gradul confirmat si atestatul respectiv o fac pe propria raspundere iar esecurile lor nu trebuie cuantificate pe spinarea intregului sistem Reiki.
Nu neg ca exista si bioenergeticieni din alte sisteme cum ar unele din rusia care nu au reale aptitudini si daruri in acest sens si nici norme morale obligatorii si nici ca duhurile lor sint amestecate sau doar din felul rau insa sinceritatea mea marturisitoare in fata evidentei ma impiedca sa le bag pe toate in aceeasi oala.
Sistemul reiki prin vindecarile respective nu se adreseaza credinciosilor unei religii ci mai degraba necredinciosilor iar in privinta practicantilor la fel fie necredinciosi fie credinciosi indiferent de religie asa incit nu putea cuprinde
regulile intilnite intro singura religie si nici a le combate.
Insa regula care trebuie musai respecata este neprihanirea in toate formele ei.
Asa incit adresarea catre necredinciosi nu putea sa fie din perspectiva religioasa (terminlogie religioasa si teologica) ci din punctul de vedere ateu - o terminologie aparent atee.
iar in momentul cind omul isi da seama sau i se reveleaza ca de fapt este lucrarea lui Dumnezeu venita cu aceeasi iubire catre toti nazuitorii atunci acela este cistgat in credinta indiferent de religia pe care o va adopta apoi in functie de aria geografica apartinatoare si sensibilitatea fiecaruia.

Degeaba a spus inchizitia ca Soarele se invirte in jurul Pamintului asa cum scrie in Eclesiastul dindu-i foc lui Galileo Galilei caci pina la urma adevarul a iesit la lumina.
Degeaba a crezut Pavel ca Iisus va veni in timpul vietii lui caci s-a dovedit ca se inselase in privinta interpretarii promisunii Sale.
Insa Pavel a fost cinstit apoi si a recunoscut ca noi cunoastem in parte , simtim partial si proorocim doar anumite parti de adevar. Asa incit ca certitudine ne ramine iubirea si speranta.

In mod similar timpul va scoate adevarul la suprafata indiferent ce afirma unii preoti sau chiar sinoade. Ma refer la anumite aspecte care nici macar nu sint biblice.
Noi credem ca stim adevarul dar un verset spune "Cei care cred ca stiu nu au cunoscut cum trebuie." Asta ce inseamna?
Inseamna sa cunosti luind in calcul toate amanuntele cercetind toate lucrurile nepartinitor insa inseamna chiar mai mult decit atit - inseamna o iubire catre umanitate aproape egala cu iubirea lui Dumnezeu- nepartinitoare si o cunoastere prin darul cunoasterii -acea intuitie continua bazata pe o pace adinca in care la cerere ti se dau si revelatii suplimentare.
Insa macar de am avea noi empatia psihologilor ca sa stim macar cum este celalalt pe dinlauntru.
Daca Dumnezeu nu ar darui decit unei singure biserici darurile, binecuvintarile si Tainele ar fi un parinte nedrept.
Insa vedem ca Dumnezeu nu este partinitor in conditiile in care taina casatoriei era si este inca lucratoare pa tot pamintul iar daca o taina lucreaza atunci de ce nu ar lucra si celelalte? Doar ca sa alinte orgoliul colectiv sau individial al unora care nu au cunoscut cum trebuie?
Cine poate opri Duhul Sfint sa mearga unde Voieste?

In Conferintele internationale biserica recunaoste ca toate marile religii se inchina aceluiasi Dumnezeu insa cind se intorc in parohii unii isi intorc cuvintul. Cind au mintit si cind au spus adevarul?
Buna Mihai 36!Sint intru-totul,in asentimentul opiniilor tale.INTRU-TOTUL( cu amendamentul ca,nu-mi pasa daca un vindecator autentic,are sau nu CERTIFICAT atestator ,si mai ales de la institutia M Sanatatii - personal nu cred,eu nu cred in SISTEME,nici in SINOADE in sinceritatea lor,evident,mai ales in cele actuale-in ONG-uri...)nici nu cercetez atestarea VINDECATORULUI,a bioterapeutului ,ca si document,ci ma intereseaza seriozitatea si devotamentul vindecatorului,responsabilitatea acestuia fata de DARUL DIVIN,si fata de semeni,dragostea cu care ma intimpina...asta se simte.Si, constat ca, totusi,esti pe aici :SENIOR EDITOR.Cum ai reusit?Eu doar ce mi-am spus pct de vedere despre CEVA pe aici si ,gata! ,nu mai pot posta thread-uri.Ei bine,acum,poate si pe motiv ca m-am "legat" de ceva "sfint",unora,de subtilitatile Trinitas tv si Catedrala neamului...si de "naivitatea" unora dintre semenii mei,de pe aici...
Nici eu nu practic reiki.Rugaciunea estea cea care m-a calauzit totdeauna,deschizindu-mi CAI!Si...cred ca ,asa cum e CONFESORUL ,asa e si UCENICUL!Bucura-te ca ai unul care nu vede OPTUZ!Sa aveti LUMINA-n suflet,dragi CR ORT!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Acupunctura, Hipnoza, Reiki, Radiestezia reprezinta vrajitorie sau nu? mihaisepo Vrajitoria 58 06.11.2018 01:27:29
Reiki si tentatii oana Re Alte Religii 157 02.09.2017 16:59:59
Reiki Riluri Intrebari utilizatori 95 05.11.2015 16:48:52