Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.05.2010, 20:05:50
brunetzik brunetzik is offline
 
Data înregistrării: 25.05.2010
Mesaje: 1
Implicit Sfantul Nectarie

Credetzi in minunile Sfantului Nectarie.Si pe mine m-a ajutat foarte mult:am reusit sa scap de multe vicii de ale mele,cand nu mai credeam ca sunt in stare de nimic,nu mai aveam nici o speranta,faceam un pas inainte si 7 inapoi...m-a ajutat foarte mult ...mi-a ascultat rugile,cu toate ca ma consider o mare pacatoasa si nu credeam ca cineva ma va putea ajuta...aveti rabdare si veti vedea ca cu timpul va ajuta in orice.Sfantul Nectarie are o dragoste mare fata de oameni....sunt foarte fericita ca am aflat despre el...e cel mai bun prieten al meu...imi alina suferintele...rugati-va lui si veti vedea cum viata vi se va schimba in bine...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.05.2010, 23:46:23
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Ma bucur mult sa aud asta! Si eu cred ca poate si vrea sa ne ajute daca ii cerem ajutorul! Minunat este Dumnezeu intru sfintii lui!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.05.2010, 00:24:52
4ndreea 4ndreea is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.10.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 59
Implicit

Nu de mult timp am aflat despre puterea acestui sfant. Am auzit multi oameni vorbind despre iubirea Sf Nectarie fata de noi si de minunile sale.
I-am povestit lui tot ce aveam pe suflet; varsand multe lacrimi la icoana sa, cu timpul, m-am simtit mult mai linistita sufleteste. De cateva spatamani citesc zilnic fie un acatist, fie un paraclis al Sf Nectarie.

De asemenea, merg des sa ma inchin la moastele Sf Nectarie si ale Sf Parascheva.
Le multumesc sfintilor si Sf Fecioare Maria pt. ca mi-au ajutat cu rugaciunile lor! :)

La biserica Sf Nectarie din Iasi se face zilnic Sf Liturghie, iar Sf Maslu in zilele de luni, miercuri si vineri.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 25.02.2011, 09:02:00
cami mela cami mela is offline
 
Data înregistrării: 25.02.2011
Mesaje: 1
Implicit MULUMESC SFANTULUI NECTARIE

SFANTULUI NECTARIE VREAU SA-I MULTUMESC PENTRU CA MA AJUTAT FOARTE MULT,AM GASIT UN SERVICI CAND NU MAI SPERAM LA NIMIC SI DE ATUNCI MA ROG LUI SI PENTRU SANATATE.LA CATE PROBLEME AVEM CRED CA CEL MAI BINE VOM TRECE PESTE ELE DOAR CU AJUTORUL LUI.RUGATIVA ACESTUI SFANT SI DUMNEZEU SA VA AJUTE.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 01.03.2012, 15:02:36
copilpierdut copilpierdut is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2011
Mesaje: 14
Implicit

Mari sunt minunile savarsite de Sfantul Nectarie. Ma numar printre cei privilegiati de minunile sale si ma rog lui in continuare! Sfinte Nectarie, mare facatorule de minuni, ajuta-ma pe mine pacatoasa!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 11.07.2012, 16:07:06
izabela vasilescu izabela vasilescu is offline
 
Data înregistrării: 11.07.2012
Mesaje: 1
Implicit izabela vasilescu

Multumesc din suflet SFANTULUI NECTARIE, MAICII DOMNULUI SI DUMNEZEULUI NOSTRU pentru ajutorul pe care il ofera ori de cate ori il cerem. Intradevar un sfant facator de minuni. DOAMNE AJUTA PE TOATA LUMEA IN CONTINUARE. AMIN
Reply With Quote
  #7  
Vechi 13.11.2012, 11:11:47
carmen toporcea carmen toporcea is offline
 
Data înregistrării: 13.11.2012
Mesaje: 1
Implicit acatist Sf Nectarie

va rog sa-mi spuneti care este diferenta dintre Acatistul Sf Nectarie Taumaturgul si Acatistul Sf Ierarh Nectarie din Eghina, noul facator de minuni (carticica cumparata de la Manastirea Radu Voda).Multumesc
Reply With Quote
  #8  
Vechi 17.01.2013, 16:01:22
elena_ka elena_ka is offline
 
Data înregistrării: 17.01.2013
Mesaje: 1
Implicit Iti multumesc Sfinte Parinte Nectarie

Iti multumesc Sfinte Parinte Nectarie pentru ajutorul dat, din fericire nu avem probleme de sanatate si m-am rugat bineinteles sa fim sanatosi, dar mai mult m-am rugat pentru sporul casei noastre, sa ne ajute sa ne mearga mica noastra afacere, bineinteles prin munca pentru ca avem destule datorii, si vreau sa va marturisesc ca Sfantul Nectarie m-a ajutat..ne merge mai bine, si poate ne ajuta Domnul sa avem un copilas, pentru ca eram foarte speriati din cauza neajunsurilor si a datoriilor.Multumim Sfinte Parinte Nectarie, si roaga te pentru iertarea pacatelor noastre si pentru a veni definitiv mama mea in tara! Doamne Ajuta pe toata lumea!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Acatistul sf nectarie patricia2006 Generalitati 5 28.06.2014 00:04:37
Acatistul Sfantului Nectarie (al doilea acatist) Anca Zaharia Intrebari utilizatori 4 28.12.2011 02:26:15
Acatistul Sf.Ierarh Nectarie tigerAvalo9 Rugaciuni 6 26.05.2010 00:49:31
Acatistul Sf.Nectarie din Egina in format mp3 Diana-Georgiana Diverse Sarbatori 0 05.08.2008 23:13:18