Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 22.02.2013, 20:11:15
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Cine ne vrea etrusci ?

Muzeul Țăranului Român profanat de homosexuali ! Care este motivul pentru care M.Ț.R e ținta mișcării gay ? Nimeni nu-și aduce aminte ca M.Ț.R să fi organizat o segregație sexuală, să fi interzis vreunuia din membri...i declarați ai orientării gay să-i viziteze sălile și să-i asculte discursul muzeal . Nu există și n-a existat vreodată o interdicție marcată oficial printr-o plăcuță sau afiș public, care să fi blocat vreunui gay intrarea în spațiul muzeal.
N-a existat nici o măsură a conducerilor instituției M.Ț.R, care să oblige vreun homosexual minoritar să se legitimeze, să prezinte documente care să-i dee în vileag orientarea sau să cumpere biletul de intrare mai scump !
Pe suprafața, interioară sau exterioară, a zidurilor M.Ț.R n-au existat și nici nu vor exista vreodată ziceri ancestrale ale Țăranului Român care, în numele Tradiției, să fi înfierat această desfrânare / orientare iar instituția M.Ț.R n-a avut niciodată printre preocupări să opună public persoana duhovnicească a Țăranului Român, persoanelor a căror ,,trup s-a abătut de la calea sa pe pământ’’. (Facerea / 6,12) Și atunci, de ce a ținut morțiș acest grup de băștinași și băștinașe gay să vină tocmai aici, într-un loc incompatibil cu orientarea lor, să violeze arhetipul ancestral al unui întreg popor, propagând mediatic o derivă ontologică care ne-a costat Potopul !
De ce tac și de ce apără acest viol fără precedent, noile organe ale statului, ale USL-ului, pentru a căror biruință am înfruntat gerul zile în șir ? ! De ce nu stopează urgent sacrilegiul ? !
De ce harnicele Antene ale patriei fac politica struțului, în acest timp smintit, când unii pregătesc să ne arunce în uitare ca pe etrusci ? ! Profanarea unui cimitir creștin, evreiesc sau islamic, ca mizerabil viol al unui loc de veci, este totuși benignă, față de violarea, în plină civilizație, a modelului dăinuirii unui întreg poporului.
Români, fără tradiția Tăranului Român dispărem ca etruscii ! După 30 de ani și mai bine, schimbat-au buldozerele cu gay !
Creștini, treziți-vă și apărați definiția României în ochii lui Dumnezeu ! Popor român, lasă Piața Universității unde e și apără-ți grabnic dăinuirea și Modelul umanității tale specifice ! Ia seama, acum sublima Piață s-a mutat la M.Ț.R.
În numele Cuvântului lui Dumnezeu, români, veniți toți la Piața Universității de la Muzeul Țăranului Român ! Apărați-vă Tradiția ! Niște smintiți au hotărât să fim etruscii lor !
Cerem statului român anchetarea rapidă a autorilor profanării, începând cu a directorului general al M.Ț.R, cu a ministrului M.A.I și a trupelor poliției și jandarmeriei care, în seara de 20/ 02 /2013, au garantat succesul profanării....


Fundația Anastasia
Acad. Dr.Prof. Univ. Sorin Dumitrescu, pictor.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 27.02.2013, 11:46:00
bogdan81 bogdan81 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2011
Mesaje: 1.270
Implicit

Acum se vede clar ca homosexualii vor sa atraga atentia, sa iasa in evidenta.
Altfel de ce ar organiza astfel de evenimente tocmai la MTR ?
Si cu marsurile alea ale lor de-a dreptul scarboase.
Ei, homosexualii, sunt cei care vor sa iasa in evidenta, nu crestinii care protesteaza pe buna dreptate fiindca se profaneaza un loc sacru pentru fiinta spirituala a neamului romanesc.
Din pacate, sansele ca acesti homosexuali sa poata fi opriti sunt minime fiindca sunt sustinuti de factorii politici dinauntru si dinafara.
Legalizarea casatoriilor gay si in Romania e doar o problema de timp.
Fiindca asta e trend-ul la nivel international.
Lumea o ia razna din ce in ce mai mult.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 27.02.2013, 11:53:42
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

http://www.doxologia.ro/puncte-de-ve...-mare?page=0,0

De citit.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #25  
Vechi 28.02.2013, 17:36:12
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
p.s ca veni vorba de filme, cel din 11feb. pe care vor sa-l proiecteze, Milk, cu Sean Peann e chiar bun, insa preferatul meu all time, din filmele ce ating direct sau tangential LGBT ramane Philadelphia.
nu am văzut Milk, dar Philadelphia merită văzut, părerea mea.
Tom Hanks și-a meritat oscarul.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 01.03.2013, 09:30:42
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
nu am văzut Milk, dar Philadelphia merită văzut, părerea mea.
Tom Hanks și-a meritat oscarul.
Mai presus de toate, Philadelphia este un film despre HIV si SIDA. Si Tom Hanks joaca excelent in el.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 02.03.2013, 15:52:57
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Conferință de presă cu tema ”România în derivă?”-Conferință de presa a asociațiilor creștine pe tema propagandei gay de la Muzeul Țăranului Roman
-"Huliganii" de la Muzeul Taranului Roman se prezinta

http://www.privesc.eu/Arhiva/15122/C...ania-in-deriva
Reply With Quote
  #28  
Vechi 06.03.2013, 21:15:36
mozart1234 mozart1234 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2012
Mesaje: 1
Implicit

cereti anchetarea rapida si a tuturor cazurilor de coruptie din biserica , homofobilor. parca hristos va invata sa va iubiti aproapele nu sa il linsati......
Reply With Quote
  #29  
Vechi 06.03.2013, 21:43:25
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mozart1234 Vezi mesajul
cereti anchetarea rapida si a tuturor cazurilor de coruptie din biserica , homofobilor. parca hristos va invata sa va iubiti aproapele nu sa il linsati......
De ce sa mai facem efortul asta daca tu deja ai cerut anchetarea? De aceea existi tu,nu? Si cum ne iubim aproapele , il vom ajuta cand unii vor cere anchetarea lui din motive neintemeiate, sau il vom mustra, daca a gresit. Dupa mine n-ar fi trebuit sa mearga sa-si exprime dezacordul in timpul proiectiei,eventual o puteau face in afara salii, insa ceea ce m-a surprins au fost reactiile exagerate ale unor oameni, acuzele de homofobie, neonazism s.a.m.d M-a dezamagit reactia lui Mircea Toma, mai ales ca-i clujean de-al meu.
Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
nu am văzut Milk, dar Philadelphia merită văzut, părerea mea.
Tom Hanks și-a meritat oscarul.
Merita sa vezi Milk.

Last edited by ioanna; 06.03.2013 at 22:32:17.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 06.03.2013, 23:54:19
Adriana98's Avatar
Adriana98 Adriana98 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 130
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mozart1234 Vezi mesajul
cereti anchetarea rapida si a tuturor cazurilor de coruptie din biserica, homofobilor. Parca HRISTOS va invata sa va iubiti aproapele nu sa il linsati......
1. Contra-atacul de acest gen este tipic pentru cei care nu au argumente, dar trebuie sa-ti amintesc ca discutia aceasta nu este despre Biserica, ci despre agresivitatea si lipsa de bun simt elementar a celor care fac propaganda homosexualitatii.
2. Esti sigur ca stii ce înseamna "homofob"?
3. A nu fi de acord cu niste idei si a le combate nu înseamna a-i linsa pe autorii si sustinatorii acelor idei. În fond, ei sunt cei agresivi si încearca pe toate caile sa-si impuna prezenta peste tot, ba chiar sa patrunda si în constiinta oamenilor, si cel mai odios este ca si-au ales copiii ca tinta. Este tactica omului las, care se simte “curajos” doar în turma si-i ataca pe cei lipsiti de aparare.
4. Acei figuranti, care fac pe militantii unor idei bolnave, sa nu între cu forta (nu neaparat fizica) în sfera opozantilor. Sa respecte libertatea celorlalti oameni! Dumnezeu ne respecta libertatea pe care El ne-a daruit-o. Cel ce n-o respecta este diavolul si acolitii sai.
Este diabolica toata aceasta miscare care nu duce decât la caderea omului, la distrugerea societatii omenesti.
Oare chiar nu-si dau seama militantii si figurantii (platiti de unii din umbra) de faptul ca sunt unelte ale celui rau si ca de fapt, prin ceea ce propaga isi devin proprii lor dusmani?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare