Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 01.08.2013, 19:27:30
t4ilgunn3r's Avatar
t4ilgunn3r t4ilgunn3r is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2013
Mesaje: 308
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neant_ Vezi mesajul
Pai astept promisiunea pe care am cerut-o. Si pregateste-te sa fii dat jos din scaun. Brusc!




Ori mi-o ceri mie, ori o ceri internetului. Hotaraste-te.

Si la ce te referi cu nick-ul, la B17 cumva? Cite schmitt-uri ai doborit? Cite linii ai pe carlinga? A, scuza-ma, uitasem ca tu esti la coada…
Habar n-am despre ce promisiune vorbesti. Pesemne ca, ocupat cu atatea forumuri si topice, incepi sa le incurci. In rest, astept de la d-ta si altceva decat misto-uri ieftine, dupa ce te-ai laudat ca poti sa dai cu 95% din stiinta oficiala de pamant.
  #92  
Vechi 01.08.2013, 19:55:14
neant_ neant_ is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2013
Religia: Protestant
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de t4ilgunn3r Vezi mesajul
Habar n-am despre ce promisiune vorbesti.
Normal. Caci, cum esti evolutionist, e deloc surprinzator sa fii pierdut…

E vorba de angajamentul pe care i l-am cerut lui Eugen7, ca sa-i demonstrez acelasi lucru pe care mi-l ceri si tu. Caci pe gratis, vorba lui Trecator, nu mai dau nimic.

Dar inca nu sunt lamurit daca esti Crestin sau nu (sau “crestin”), caci tot eviti sa raspunzi. Ca atare, nu stiu in ce fel sa ajustez acel angajament ca sa ti se potriveasca.

Iar acel text catre Eugen7 l-am postat in exact acest thread. Asta ca sa nu mai bati cimpii…


Citat:
În prealabil postat de t4ilgunn3r Vezi mesajul
Pesemne ca, ocupat cu atatea forumuri si topice, incepi sa le incurci.
Te asigur ca asa ceva numai un evolutionist poate face.


Citat:
În prealabil postat de t4ilgunn3r Vezi mesajul
In rest, astept de la d-ta si altceva decat misto-uri ieftine,
Asteapta.


Citat:
În prealabil postat de t4ilgunn3r Vezi mesajul
dupa ce te-ai laudat ca poti sa dai cu 95% din stiinta oficiala de pamant.
N-am zis asta. Am zis ca 95% din universul oficial e pura fantezie. Daca nu stii sa citesti (de asteptat din partea unui evolutionist), oare de ce imi mai pierd timpul cu tine?
  #93  
Vechi 20.12.2013, 12:02:30
silviuchiric silviuchiric is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.12.2011
Mesaje: 23
Implicit Creationismul - este stiitific?

Un articol care merita urmarit, ma adresez lui Ciprian Mustiata dar nu numai:


http://www.godandscience.org/evoluti...entdesign.html

Sper sa va fie de folos,

Sarbatori Fericite!
  #94  
Vechi 02.01.2014, 22:29:16
Amistad Amistad is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.03.2013
Mesaje: 141
Implicit Semnalare

Nu stiu de ce l-ati banat pe "neant_" dar cred ca ati gresit. Daca numai pentru aroganta lui atunci sigur ati gresit. Tipul e tot cel cu nickul "trecator" de pe forumul scientia. Am citit topicul ala si intr-adevar a demolat teoria Big-Bang, demolat, adica a calcat-o in picioare si numai cu argumente stiintifice. Nu stiu daca ati citit vreunul topicul dar e cel mai tare topic in antievolutie pe care l-am citit, vi-l recomand, e foarte interesant. As fi vrut sa-i aud si argumentele impotriva evolutiei biologice dar vad ca nu am ocazia. Chiar daca este protestant (banuiesc ca este protestant) la stiinta e doxa, ai ce invata de la un om ca asta macar in domeniul stiintific. Ne puteam folosi toti de cunostintele lui. Poate ii puteti ridica embargoul.
  #95  
Vechi 02.01.2014, 22:43:22
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Amistad Vezi mesajul
Am citit topicul ala si intr-adevar a demolat teoria Big-Bang, demolat, adica a calcat-o in picioare si numai cu argumente stiintifice. Nu stiu daca ati citit vreunul topicul dar e cel mai tare topic in antievolutie pe care l-am citit, vi-l recomand, e foarte interesant.
Aveti un link?
Multumesc
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
  #96  
Vechi 02.01.2014, 23:04:23
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Amistad Vezi mesajul
Nu stiu de ce l-ati banat pe "neant_" dar cred ca ati gresit... Chiar daca este protestant (banuiesc ca este protestant) la stiinta e doxa...
Dovada ca religia persecuta stiinta.
  #97  
Vechi 03.01.2014, 12:39:09
Amistad Amistad is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.03.2013
Mesaje: 141
Smile

http://www.scientia.ro/forum/index.p...c,4416.45.html

Poti sa incepi de la pagina 4 ca in primele 3-4 pagini doar incearca sa-i provoace pe evolutionisti, si are si ceva arogata. dar are si de ce.

Nu persecuta religia stiinta. :) Probabil mai mult din cauza arogantei a fost suspendat, dar cred ca se mai poate face si cate o exceptie.
  #98  
Vechi 03.01.2014, 15:22:34
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Amistad Vezi mesajul
Din ce am citit pana acum are dreptate, eu cred ca orice om cu capul pe umeri poate sa inteleaga ca teoria big bang e la terapie intensiva ... daca n-au ingropat-o deja cum se intampla prin toate dictaturile, anunta moartea liderului la ani de zile dupa ce-l ingroapa.

Cand observatiile contrazic teoria o arunci la cos, nu o carpesti cu 96% forte misterioase si ajustabile si 4% ce poti observa. Aia nu mai e stiinta e smecherie.
  #99  
Vechi 03.01.2014, 19:01:49
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Din pacate, habar n-ai ce e stiinta.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #100  
Vechi 03.01.2014, 19:18:29
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Din pacate, habar n-ai ce e stiinta.
Asa e. Ca vorba aia, atunci cand oamenii credeau ca pamantul e plat si apoi si-au dat seama ca e sferic doar au imbunatatit teoria pamantului plat. Ceva de genul " E plat, dar e sferic ". Sau cand oamenii s-au uitat pe cer si si-au dat seama ca soarele nu se invarte in jurul pamantului ci ca e invers, au sustinut in continuare vechea teorie. Ceva de genul : Pamantul sta nemiscat dar se roteste in jurul axei sale si in jurul soarelui ". Cam asa e si cu big bangul : " Viteza scade dar creste". Bagati cat mai mult dark, asta e stiinta !
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Imparatia Cerurilor este Raiul? Care este Pamantul celor blanzi? Florin-Ionut Din Noul Testament 279 11.07.2014 17:23:24
Creationism-Stiintific Tudor Resurse ortodoxe on-line 17 10.11.2012 13:24:16
Puterea vindecatoare a Sfintei Cruci, demonstrat stiintific Laura19 Generalitati 55 15.11.2011 20:46:44
Puterea vindecatoare a rugaciunii, demonstrata stiintific cherub Rugaciuni 21 23.06.2010 08:50:29
Rugaciunile ortodoxe functioneaza- dovedit stiintific florina_drossu Rugaciuni 1 13.12.2009 19:59:49