Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Botezul
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #20  
Vechi 03.06.2010, 12:46:13
myreille myreille is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.06.2010
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 11
Implicit

Sunt multe chestii la un botez care sunt numai niste simple obiceiuri...astea sunt fara importanta, cu toate ca lumea le da o super importanta...stiu pt ca sotul meu e preot si stiu cate si cate obiceiuri se mai scot....pe care pr.incearca din rasputeri sa le piarda .ce e mai important e comportamnetul nasilor fata de copilut....CEL MAI IMPORTANT!
Sa stii sa ii duci o jucarie cateodata fara nici o ocazie, sa ii faci vizite sa te interesezi de el...pt ca el sa stie ca 'nana' si 'nanu' sunt acolo mereu pt el niste prieteni , niste parinti adevarati.
Noi avem o singura finuta pana acuma si cu ajutorul lui Dumnezeu vom avea mai multi speram. Incercam pe cat posibil sa o facem sa se simta ca si cum ar fi fiica noastra...e mica ce e drept, dar are un atasament aparte fata de noi, tot timpul i+am dus o jucarioara, am vizitat+o cat de des am putut, in fiecare saptamana macar, ii purtam de grija, cu toate ca are niste parinti minunati.Sunte multe cazuri de nasi care boteaza doar asa, ca e bine sa ai un fin....stiu pe propria piele cum e sa ai un nas care sa nu il intereseze finul deloc....nu e placut.
Indemn pe toata lumea sa isi faca datoria de nasi...nu odata pe luna cu un telefon...poate nici atata...ci si in rugaciune rugandu+te pt. ei ca si pt copii tai, cu prezenta ta alaturi de el sa stie ca are 'nani' iubitori si are pe cine se baza. Iertati, daca am plictisit cumva scriind mult.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Botez danydelya Intrebari utilizatori 1 01.04.2011 23:33:01
Rolul nasilor comparativ cu cel al parintilor sophia Biserica Ortodoxa Romana 11 26.04.2010 13:57:52
Ce inseamna de fapt botez si feluri de botez sophia Botezul 8 30.01.2010 10:02:22
Botez marius007 Generalitati 7 11.08.2008 17:31:00
Botez de 2 ori? letitia Botezul 31 10.05.2007 08:20:50