Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.10.2008, 16:58:22
Ioan_Ciobota Ioan_Ciobota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.07.2005
Mesaje: 90
Implicit Ce urmeaza?

[SIZE=2]Ce urmeaza?

Lumea si liderii lumii vorbesc deja despre depasirea crizei financiare.
Va fi sau nu va fi, vom vedea.

Dar altceva cred ca trebuie sa remarcam, si anume: dupa fiecare criza importanta, s-a constituit un ORGANISM care pe viitor sa preintampine repetarea acelor crize.

Dupa Primul razboi mondial s-a constituit Liga Natiunilor.

Dupa al doilea razboi mondial s-a constituit Organizatia Natiunilor Unite - ONU.

Dupa nu stiu ce s-a constituit NATO.

Tin ziarul intr-o mana si Biblia in cealalta, ca sa vad cam pe unde suntem...

De cateva zile ONU a acordat NATO drept de actiune oriunde pe planeta, in numele pacii...
Cand am citit in ziar stirea cu ONU - organizatie pentru pace, care da puterea sa catre NATO - organizatie militara, nu am putut sa nu iau repede Biblia si sa citesc versetul din Apocalipsa cu Fiara si Balaurul.

Oare cum era versetul acela din Apocalipsa: "Fiara pe care am vazut-o..[..] Balaurul i-a dat [Fiarei] puterea lui, scaunul lui de domnie si o stapanire mare." ?...

Eu nu fac interpretari ale Apocalipsei, ci doar ma gandesc cu uimire la ce se intampla.

Dar m-am bucurat cand am citit mai departe:
"Am vazut ca o mare de sticla amestecata cu foc; si pe marea de sticla, cu alautele lui Dumnezeu in mana, stateau BIRUITORII fiarei, ai icoanei ei si ai numarului numelui ei.

Ei cantau cantarea lui Moise, robul lui Dumnezeu si cantarea Mielului. Si ziceau: "Mari si minunate sunt lucrarile Tale, Doamne Dumnezeule, Atotputernice. Drepte si adevarate sunt caile Tale, Imparate al Neamurilor."

Nu stiu daca despre NATO, ONU sau alte organisme este vorba in Apocalipsa.

Poate este vorba si despre rautatea din inima mea, despre razvratirea omului impotriva lui Dumnezeu, habar n-am.

Oricum ma astept sa se infiinteze dupa criza actuala un ORGANISM, un GRUP, o ORGANIZATIE, ceva cu PUTERI MONDIALE.

Atunci ridicati-va ochii spre Cer...
Domnul este aproape !

CU SIGURANTA DOMNUL ESTE APROAPE !


[/SIZE]
Reply With Quote
  #2  
Vechi 13.10.2008, 20:05:18
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ioan_Ciobota Vezi mesajul
De cateva zile ONU a acordat NATO drept de actiune oriunde pe planeta, in numele pacii...
Unde ai citit asta frate, da-mi si mie sa citesc te rog. Chiar ca suna ciudat...

Buna observatia ca dupa fiecare criza s-a constituit cate ceva... criza asta insa nu a fost suficient de grava (deocamdata) ca sa se constutie ceva dupa ea. Sa vedem mai incolo, daca chiar se termina acum sau nu.

Si apropo de criza financiara, stiai ca bancile cand iti imprumuta bani de fapt nu iti imprumuta banii lor, si nici macar bani reali, ci bani creati de catre ei (de banci)? Uite niste detalii aici: [COLOR=#0066cc]http://www.informationclearinghouse.info/article18205.htm[/COLOR]
si aici: [COLOR=#800080]http://en.wikipedia.org/wiki/Money_creation[/COLOR]

Bogdan.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 14.10.2008, 15:54:13
Ioan_Ciobota Ioan_Ciobota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.07.2005
Mesaje: 90
Implicit

[quote=BogdanF2;95547]Unde ai citit asta frate, da-mi si mie sa citesc te rog. Chiar ca suna ciudat...

Am citit-o intr-un ziar. Poti gasi pe Google eventual.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 14.10.2008, 20:09:38
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

[quote=Ioan_Ciobota;95723]
Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Unde ai citit asta frate, da-mi si mie sa citesc te rog. Chiar ca suna ciudat...

Am citit-o intr-un ziar. Poti gasi pe Google eventual.
Am cautat pe net, exista un fel de acord insa se pare ca nu da chair asa putere NATO sa actioneze in numele ONU (evident, Rusia care are drept de veto s-ar fi opus).
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
urmeaza RMN patricia2006 Generalitati 18 14.07.2012 23:45:49
egipt.bomba cu efect intarziat.ce urmeaza? iulyaan Generalitati 207 01.03.2011 10:18:59
RADU URMEAZA SA FIE OPERAT! radulia Umanitare 2 18.05.2008 22:00:54
Mie frica de ce urmeaza NeNumimCrestini Nunta 23 28.02.2007 22:33:58