Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.01.2010, 11:13:57
speranta1970's Avatar
speranta1970 speranta1970 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2009
Locație: brisbane, australia
Religia: Ortodox
Mesaje: 160
Implicit Se poate bloca un membru

pentru a nu mai deranja cu mesaje private mai ales in cazul in care nu este in lista prietenilor?Sau se pot reclama membrii care ne deranjeaza cu mesaje nesolicitate?
__________________
"Vă rătăciți neștiind Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu." (Matei, 22,29)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 03.01.2010, 13:46:37
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de speranta1970 Vezi mesajul
pentru a nu mai deranja cu mesaje private mai ales in cazul in care nu este in lista prietenilor?Sau se pot reclama membrii care ne deranjeaza cu mesaje nesolicitate?
La mulți ani ! Da, se poate din opțiunile utilizatorului . Poți seta să primești mesaje numai de la cei din lista ta de prieteni .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 03.01.2010, 14:17:06
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
La mulți ani ! Da, se poate din opțiunile utilizatorului . Poți seta să primești mesaje numai de la cei din lista ta de prieteni .
Deci, intri în pagina ta și faci click pe "Opțiunile utilizatorului", apoi dai click pe "Modifică opțiuni". Aici vei bifa căsuțele : -Enable Privat Messaging ; -Recevie Private Message only from Contacts and Moderators ; Schow New Private Message Notification Pop-up și Limit usage of Visitor Message to Contacts and Moderators. La final dai click pe Salvare schimbări. Astfel vei primi mesaje numai de la cei din listă și vei putea trimite mesaje doar acestora. Alegerea celor din listă este a ta , fie faci invitație , fie primești invitație și dai accept. Astfel nu vei mai fi deranjată de cei ce nu-i agreezi dintr un motiv sau altul. Succes ! ! !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 03.01.2010, 14:45:07
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de speranta1970 Vezi mesajul
pentru a nu mai deranja cu mesaje private mai ales in cazul in care nu este in lista prietenilor?Sau se pot reclama membrii care ne deranjeaza cu mesaje nesolicitate?
speranta1970, intri in "your control panel" pe obtiunea "edit ignore list", iar in chenarul care-ti va aparea, introduci numai pe acei useri de la care NU DORESTI sa primesti PM-uri. In rest nimic. Nu e cazul sa selectezi un integ sir pentru cei care au voie sa-ti trimita. In fiecare zi pot aparea useri noi, iar tu trebuie sa tii pasul si sa te updatezi. Parerea mea ar fi sa nu te izolezi de toti ceilalti useri numai fiindca cineva abuzeaza de obtiunea Private Mesaje. Succes si ganduri limpezi!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 03.01.2010, 15:03:14
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
speranta1970, intri in "your control panel" pe obtiunea "edit ignore list", iar in chenarul care-ti va aparea, introduci numai pe acei useri de la care NU DORESTI sa primesti PM-uri. In rest nimic. Nu e cazul sa selectezi un integ sir pentru cei care au voie sa-ti trimita. In fiecare zi pot aparea useri noi, iar tu trebuie sa tii pasul si sa te updatezi. Parerea mea ar fi sa nu te izolezi de toti ceilalti useri numai fiindca cineva abuzeaza de obtiunea Private Mesaje. Succes si ganduri limpezi!
Nu e vorba de izolare aici !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 03.01.2010, 23:06:38
speranta1970's Avatar
speranta1970 speranta1970 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2009
Locație: brisbane, australia
Religia: Ortodox
Mesaje: 160
Implicit Buna si multumesc de raspunsuri

Dupa cum a spus si Cristi, nu e vorba de izolare, dar nu-mi face placere sa raspund unor mesaje care le gasesc badarane, fara bun simt, fara respect, de la persoane care nu le cunosc, nu am schimbat pur si simplu nici o conversatie cu ei.De obicei pot raspunde oricui, dar am si eu limite. Sint astfel de persoane cu care gasesc o repulsie sa raspund.Consider ca raspunzand unor astfel de persoane nu fac decat sa continui jocul care ei deja l-au avut planuit. Asa cum am observat ca unii incep anumite thread-uri pe forum. Unii nu scriu pentru a cauta un raspuns,ei scriu doar din placerea de a incepe o cearta,pentru ei este doar un joc.

Intelegeti ce vreau sa spun, sint sigura ca aveti experienta cu asa fenomene, si poate aveti si experienta cum sa raspundeti, eu deocamdata sint incepatoare. Am intrat aici sa invat si sa cresc spiritual, si sa intalnesc si alte persoane care au aceeasi dorinta.

Va multumesc mult pentru raspunsuri, si sa nu credeti nici o clipa ca doresc sa ma izolez, dimpotriva, doresc sa raman pe acest forum si caut sa fac totul cat mai placut pentru mine ca imi place mult acest site.
La multi ani!!!!
__________________
"Vă rătăciți neștiind Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu." (Matei, 22,29)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Poate un crestin ma poate ajuta? andrei1994 Umanitare 6 16.10.2011 16:02:01
Se poate? heaven Preotul 28 21.04.2010 12:21:03
Se mai poate? livadarufelix Preotia (Hirotonia) 9 05.09.2009 22:11:30
Sa inscris astazi al 5000 membru Abell Stiri, actualitati, anunturi 5 28.05.2007 10:14:08
Ce poate fi? iliecata2003 Generalitati 4 24.08.2006 09:31:59