Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 02.06.2010, 14:30:14
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit De ce eu???

Oameni buni (ma adresez forumistilor in general), daca aveti ceva de spus de ce nu o faceti curat, direct, asumat? Degeaba se vorbeste pe la spate, se creeaza "bisericute" daca nu se exprima gandurile clar si cinstit.

Primesc mesaje pe privat de la o persoana de pe forum in legatura cu familia cu ID-ul "emiliulia". Nu le inteleg rostul, sincer. I-am raspuns acelei persoane ca nu inteleg de ce mi se adreseaza in privat si nu alege calea mai simpla si mai clara.

Citat:
În prealabil postat de forfota
Citat:
O mare rugaminte,eu stiu ca ce spui este adevarat despre aceasta fam insa azi nu am reusit sa mai gasesc ca anu trecut pe ce forumuri au fost ,te rog gasestele tu si posteazale dar in acelasi timp te rog sa nu spui ca ti-am scris pe privat,te rog din tot sufletul meu.
multumesc pentru intelegerea ta
Doamne ajuta!

Nu voi resusi niciodata sa inteleg aceasta strategie foarte daunatoare noua, romanilor, aceea de a nu spune deschis ceea ce stim si de a scoate castanele din foc cu mana altuia. Aceasta este una din cauzele pentru care la noi merg toate prost: oamenilor le este teama de adevar si uite asa nemernicii pot razbate, si apoi ne plangem ca nu e bine.

Sa-ti dea Domnul minte!

Citat:
În prealabil postat de forfota
Citat:
Draga mea spui asa
Sa-ti dea Domnul minte!
Minte am multam lui Dumnezeu,dar nu vreau sa risc un adevarat razboi pe forum pentru ca eu anu trecut am prezentat situatia cuiva,si daca tot asa a ramas singura solutie este ignorarea lor,desi imi plange inima cand vad cu cata insistenta scriu(,cunosc genu asta de oameni ce fac asa ca sa fie ajutati numai sa scapi de gura lor),din pacate nu am nici o putere.
Ignorai si gata.
Te rog nu mai fii suparata pe mine,iarta-ma
Doamne ajuta!

Sunt barbat.

Atunci nu inteleg de ce ma indemnai sa postez nu stiu ce link-uri de pe internet. Vorbim in gol, ca sa ne aflam in treaba. Ignora-i tu! Fiecare este liber sa fac ce vrea. Nu am cerut nimanui sfaturi, suntem liberi!
Citat:
În prealabil postat de forfota
Citat:
Mii de scuze ca v-am suparat,nu asta am intentionat.
De ce in mintea ta exprimarea libera a unui gand este egala cu supararea?

Nu m-am suparat deloc. Nu am niciun motiv. Am scris cu sinceritate si liber cum vad eu situatia!

Doamne ajuta si multa sanatate!
Citat:
În prealabil postat de forfota
Citat:
Citat:
În prealabil postat de forfota
Citat:
Mii de scuze ca v-am suparat,nu asta am intentionat.
De ce in mintea ta exprimarea libera a unui gand este egala cu supararea?

Nu m-am suparat deloc. Nu am niciun motiv. Am scris cu sinceritate si liber cum vad eu situatia!

Doamne ajuta si multa sanatate!
Pentru multi se supara cand se spune adevaru,din pacate eu nu mai pot sincera si libera pe forum,nu imi place ca apoi sa-mi sara multi in cap,caci situatia am prezentat-o cuiva ce are putere mare pe forum insa nu stiu ce pile ,piloaie si raspeli cum zicea profesoru meu de rusa din liceu,are aceasta familie de inca sant pe acest forum.Stiu nu te asteptai sa iti scriu iar,si imi cer scuze pentru ca am indraznit ardeleanule sa o fac.
Asta e viata.

Doamne ajuta!

Eii, vad ca intelegi bine de ce la noi nu se poate sa fie bine. Toata lumea fuge de adevar, asa ca minciuna si surorile ei toate au loc privilegiat!

Sincer, ma indoiesc de faptul ca ar avea, cum spui, pile cersetorii astia. Adminul ii lasa pe toti sa se exprime si depinde de fiecare ce alege din tot ce este in jur. Nu cred ca sunt pe forum "cu putere" si "fara putere". Depinde de mentalitatea fiecaruia cum intelege situatia.

O zi faina de sarbatoare sa ai!
Si ultimul mesaj, cel de astazi:

Citat:
Fara sa vreau mi-a sarit in ochi mesaju dvs de azi catre emiiuluia care vad ca nu rateaza nici o zi sa nu sacaie forumu nostru cu mesajele lor,poate le faceti o invitatie sa plece in delegatie pe alte forumuri.Offfff de ce nu am puterea de ai banna.
Stiu ca nu va place ca va scriu dar nu pot eu pe forum asta.
Reply With Quote
  #62  
Vechi 02.06.2010, 23:28:59
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Draga forfota ca nume nu ai dupa cum se vede nici unde vad eu ce vreau sa va spun ca vam citit profilul de la inceput si am vazut ca sunteti din ardeal si va ocupati cu politica si doar atat ,nu stiu cine va trimis aceste mesaje care leati postat dar nu aveti limite in loc sa va rugati la Dumnezeu aruncati si aruncati cu namol in noi ,nu vati obosit dupa cum vad eu nu mergeti dumneavoastra la biserica nici intro sarbatoare vam urmarit in ultima perioada si sunteti online mereu sa agasati diferite persoane cum vreti dumneavoastra stau si ma intreb stiti vreo rugaciune cum va rugati dumneavoastra ,cand va uitati pe strada la o persoana mai putin la nivelul care il aveti cum vb in gand Doamne ajutal ca e necajit sau asa ia trebuit ,va place barfa si vb urate urati tot ce va inconjoara dupa cum eu vad ,va intrebati de unde vb la aceasta ora de sunt online eu ,ca sa nu stati mult sa va ganditi astept un tir cu profil in atelier care vine din constanta si am intrat pentru un moment ,cine va trimis acele mesaje de ce nu dati nume ,numi spuneti ca este Paraschiva care ar face orice sa raman si pe drumuri eu cred ca dumneavoastra si putinii care ne insulta sunt ateii sectanti sau nu stiu cum sa ma exprim DUMNEZEU SI MAICA DOMNULUI SA VA DEA MINTE MULTA DAR NU MINTE CREDINTA IN DUMNEZEU SI PUTERE SA VEDETI LUMEA ASA CUM ESTE EA ,stiu ca sunt persoane care ati reusit sa le intoarceti impotriva noastra si ati reusit cum vati luptat ati reusit ce vreau sa spun este doar atat ca nu am mintit cu nimicsi am spus adevarul in ce priveste toata viata noastra cu rele si cu bune le multumesc celor care neau crezut si au fost langa noi si sunt si va doresc din suflet si imi doresc si eu ca odata sa ne cunoasteti personal celor care doresc adresa noastra o stiu este tot aceea si vedeti atunci ca mintea unui dusman duce departe ciuda ,viclenia si ura unde poate duce ,nu vreau nimic de la nimeni va multumesc tuturor pentru tot si Dumnezeu sa va ajute pe toti si cei rai si cei buni ,vreau sa rog adminul din suflet sa inchida acest topic de tot sa nu mai intram deloc asa cum suntem noi ,saraci si vai de noi inca nu am ajuns sa dorim din rasputeri raul unei persoane care nu stim nimic de ea ,ati incercat in toate modalitatile sa ne manjiti imaginea in fata tuturor cu fel si fel de minciuni si vb grele care unii oameni au cazut prada vb dumneavoastra NU VREAU SA MAI ZIC NIMIC CINE NU CREDE E LIBER SA VINE SA VADA VIATA NOASTRA VA ROG SA MA IERTATI CELOR CARE SUNT PRIETENII NOSTRI SI DUMNEZEU SA NE AJUTE SA NE INTALNIM ODATA FATA IN FATA SA VEDETI UNDE DUCE RAUTATEA UNUI DUSMAN ABIA ACESTA ESTE DUSMAN ,UNUI COPIL MIC VATI GANDIT SA SPUNETI CA ESTE BOLNAV DIN CAUZA NOASTRA ,nu doamna este bolnav dar Dumnezeu ne va ajuta sa trecem peste toate in viata sunt convins sa stiti cred prea mult in Dumnezeu sa ma pun la asemenea vb eu spun Dumnezeu si Maica Domnului sa va ierte ca nu stiti ce faceti tuturor va spun care ne dusmaniti acesti cersetori care ii credeti unii va spun sa aveti o viata linistita si Dumnezeu sa va apere de asa oameni cu suflet inegrit de rautate ,,,,,,,,,DOMNULE ADMIN INCHIDETI VA ROG ACEST TOPIS SI SCOATETIMA DE PE ACEST FORUM DEFINITIV CACI MAI BINE MERG LA SFANTA SLUJBA SA ASCULT INVATATURILE LUI DUMNEZEU SI SA MA ROG LUI DECAT SA FIU ATACAT DE IUDA CU CHIP DE OM ,iertatima prieteni si va rog cei care doresc va astept sa ne cunoasteti cu mare drag oricand doriti dumneavoastra .Dumnezeu sa va ajute si sa va binecuvanteze de acum in colo mereu acesta este ultimul meu mesaj ultima data logat ,cu bine .
Reply With Quote
  #63  
Vechi 03.06.2010, 09:30:55
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Si se jura ca nu fura....
RRomania la maximum!
Reply With Quote
  #64  
Vechi 03.06.2010, 13:14:06
paraschiva83 paraschiva83 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2010
Mesaje: 13
Implicit

Mai miriemil, Gabriela si cine se mai ascunde in spatele acestor nick-uri.Am incercat sa fiu diplomata, sa va las in plata voastra si nici timp nu am de urmarit cand si cum esti online cum vad ca, matale ai timp deoarece pe timp de criza se munceste dublu pe accelasi salariu nu se sta la urmarire online si la cerseala.Iar acele mesaje stai linistit(a) ca, nu eu le-am scris dupa cum vezi am curajul sa scriu la fiecare subiect si am scris pe fiecare forum din multeleeeeeee unde v-am gasit la cerseala.Sa nu mai spun de forumurile romanilor din strainatate unde ati inselat oameni care se ocupau de cazuri extreme de SANATATE.Iar cand ati fost descoperiti ati disparut in natura.
Si nu as face orice ca, sa ramaneti pe drumuri, asta este o autovictimizare din partea voastra, o tehnica asa de cunoscuta si utlizate peste tot.
Si doar ca o mica remarca:toate mesajele scrise nu prea respecta gramatica limbii romane, dar asta nu est eproblema mea in schimb un mesaj mi-a atras atentia unde regulile sunt respectate ca la carte:
Acesta
"Alunga de la el toata boala si toata neputinta. Tu care esti doctorul trupurilor si sufletelor, arata si acum puterea milostivirii Tale. Vindeca-l pe el, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului Tau si Dumnezeului nostru.

O, Doamne Iisuse Hristoase, primeste putina noastra rugaciune pentru copilul acesta Cristian, stinge-i focul ce l-a cuprins, inceteaza-i boala, ridica-l din patul durerii, intru marirea Ta. Ca Tu esti Cel care vindeci toate neputintele, Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam, Tatalui si Fiului si Sfantului Duh. Amin"
E acceasi persoana care scrie sau nu???
Si cu aceasta sper ca acest subiect sa fie inchis ca si restul.
Reply With Quote
  #65  
Vechi 16.06.2010, 15:33:35
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Arrow din curiozitate

Din curiozitate, am dat mai inainte cautare pe google dupa "dumiemil", "emiliulia" si numerele de telefon vehiculate. Ce credeti? Doar mici semne nevinovate. Din cate se stie, insa, forumurile sunt pline cu ei.

Concluzia: i-a dus mintea sa apeleze la google si sa plateasca on-line ca sa nu le apara urmele in motorul de cautare.

Felicitari tuturor naivilor de pe acest forum si de pe altele!
Reply With Quote
  #66  
Vechi 18.06.2010, 10:29:05
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Dumnezeu are grija de fiecare si nu lasa pe nimeni in urma........

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
Din curiozitate, am dat mai inainte cautare pe google dupa "dumiemil", "emiliulia" si numerele de telefon vehiculate. Ce credeti? Doar mici semne nevinovate. Din cate se stie, insa, forumurile sunt pline cu ei.

Concluzia: i-a dus mintea sa apeleze la google si sa plateasca on-line ca sa nu le apara urmele in motorul de cautare.

Felicitari tuturor naivilor de pe acest forum si de pe altele!
Buna ziua si sanatate am intrat si eu pentru un moment sa va doresc tuturor prietenilor sanatate si numai bine cat despre vorbe care chiar si acum se arunca asupra noastra nu comentez nu vreau sa mai intru in discutii desi eu am incercat sa raspund cu adevarul si nu am facut nimic rau in a cere ajutor mi sau adus multe acuze si vorbe grele de aceea vreau ca cei care ma considera un om simplu cu frica si credinta de Dumnezeu sa fie alaturi de noi si sa ne pomeneasca in ale lor rugaciuni caci toti vom ajunge in fata lui Dumnezeu si vom raspunde pentru faptele noastre facute in aceasta viata si nu ma indoiesc ca asa cum sunt Dumnezeu ma va ajuta sa fiu cat de cat pe ale mele picioare in continuare imi este greu dar Dumnezeu nu ma va lasa ,ce nu mia placut insa a fost faptul ca cineva care ne cunoaste de pe acest forum a fost la noi acasa si nu este crestin este ,,martor a lui iehova ,,si a incercat sa ne faca sa intelegem ca daca vom fi langa ei vom reusi sa avem si o casa pentru copii nostri ,noi nu vrem sa fim mituiti avem credinta noastra si nu avem nevoie de alta religie in care sa intram ,credem in Dumnezeu si ii multumesc zi dezi pentru acesti copii minunati care mi ia daruit mie ,chiar daca nu am o situatie buna Dumnezeu nu mia dat degeaba acesti copii sai am ,ne este foarte greu cu cresterea lor dar 3 copii am si ma mandresc cu ei asa cum sunt azi am sa pun pe masa maine nu stiu dar ii am langa mine si imi dau putere sa merg mai departe in viata cu mai putina durere ,cei care miau vb urat si mereu mau criticat in fata altor persoane care nea fost alaturi au facut ce au vrut din numele nostru nu cred ca au fost ei a fost rautatea care dobandeste in oameni in fiecare zi ,ar fi trebuit oare sa decad in fata familiei din cauza necazurilor ? ar fi trebuit sami las familia de izbeliste ? nu niciodata vom fi impreuna mereu in chirie si saracie chiar daca sunt mai saraci imbracati sau mai slabuti sau avand in vedere ca este fetita Ioana sa fi avut cercei si ea orice fetita care o intreaba ,ea spune frumos am sa am odata daca vom avea banuti sami cumpere daca nu cand voi fi eu mare am sami cumpar ,nu va mai zic nimic decat ca va doresc din suflet sanatate si spor in casa cu bucurii si tot ce va doreste sufletul pentru copii dumneavoastra ,o viata frumoasa si cu multe succese daca vreti sa vorbiti cu noi aveti adresa de email aici si va asteptam cu drag sa ne dati sfaturi prietenesti care ar putea insemna foarte mult pentru noi ,cu bine dragi prieteni Dumnezeu sa va binecuvanteze ,Amin.
Reply With Quote
  #67  
Vechi 18.06.2010, 17:04:12
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Unhappy

Ati inteles deci... Acum vor cercei.
Reply With Quote
  #68  
Vechi 21.06.2010, 11:24:00
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Dumnezeu are grija de fiecare si nu lasa pe nimeni in urma........

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
Ati inteles deci... Acum vor cercei.
Dumnezeu stie ce am vrut sa spun si nu am vrut sa se inteleaga acest lucru fiecare are dreptul sa creada ce vrea si cu siguranta Dumnezeu stie de noi si va avea grija de fiecare mereu ati tras concluziile care leati vrut lasati pe Dumnezeu sa va intre in suflet si sa va ghideasca pasii spre mai bine in viata rasplata o primim in viata de apoi .Cu sanatate si respect numai bine .
Reply With Quote
  #69  
Vechi 21.06.2010, 23:26:04
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emiliulia Vezi mesajul
nu stiu de ce ne intrebati Emil are 37 de ani iar eu am 25 de ani suntem impreuna legati in fata lui Dumnezeu de doi ani pentruca nu am dat importanta dar cu cat am dat de necajuri am inceput sa cred mult in puterea lui Dumnezeu si de aceea suntem luati de doi ani ,si civil nu suntem nu ne permitem sa ne cununam civil ,
Nu inteleg de ce nu va permiteti sa va cununati? Cununia civila nu costa enorm si nu dureaza decat 2 minute... Iar cununia religioasa poate dura o ora sau mai mult insa si aceea se poate face fara sume uriase daca scopul principal al vietii dumneavoastra este mantuirea! Nu crede ca un preot v-ar lasa sa traiti in pacat doar pentru ca nu aveti bani!
Reply With Quote
  #70  
Vechi 21.06.2010, 23:32:16
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

[quote=emiliulia;260416chiar daca sunt mai saraci imbracati sau mai slabuti sau avand in vedere ca este fetita Ioana sa fi avut cercei si ea orice fetita care o intreaba ,ea spune frumos am sa am odata daca vom avea banuti sami cumpere daca nu cand voi fi eu mare am sami cumpar ,[/QUOTE]

Nu cerceii ii aduc mantuirea, se poate trai si fara cercei, importanta este educatia religioasa a copiilor si scopul vietii sa fie voia lui Dumnezeu!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Discriminarea - o boala a societatii in care traim - razvan_andrei Generalitati 23 27.02.2012 12:47:06
Va rog rugativa pentru Cornel mara2008 Umanitare 7 04.10.2011 22:42:44
Ce putem face pentru ca societatea in care traim sa devina mai buna? Andu30 Generalitati 38 24.03.2011 22:03:30
lumea in care traim giovaninnaa Generalitati 68 29.10.2010 14:16:29
Pentru cei sau cele care poate sunt pe aici si vor alecsandru Stiri, actualitati, anunturi 2 09.04.2009 10:36:14