Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 16.05.2024, 17:02:36
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 304
Implicit „Războinicul luminii” (G. Becali) - eșuat în „șabas-goi”

Poate că unii își mai aduc aminte, poate unii nu, însă Gigi Becali a avut cândva niște încercări politice, evident cu aceleași nuanțe specifice lui de megaloman, și la o vreme în cariera lui politică se autointitula „Războinicul luminii”. Din câte am înțeles este posibil ca bravările sale așa-zise naționaliste și creștine să fi constituit pretexte pentru hăituirea și condamnarea lui în justiție, deci practic să fi fost și scheme de poliție politică împotriva lui, n-ar fi de mirare, că au fost multe alte cazuri receptați ca valori ale societății românești sau ca potențiale „pericole” pentru borfașii externi și interni care ne distrug și ne jefuiesc „la scară industrială” de peste 35 de ani (eu însumi am fost și sînt victimă a unor operațiuni de poliție politică și de un soi de torționarism, și nu căsăpit de oricine, ci de personaje sinistre, pestilențiale, de factură „mafioto-securistă” (și evident infracțională, că poliția politică este infracțiune) din structuri de conducere ale B.O.R.).

Totuși așa-zisul „războinic al luminii”, noul „cavaler politic al creștinătății”, cum a vrut acest impostor, acest șarlatan politic Gigi Becali să se prezinte cu ani în urmă, a ținut să își dezvăluie nulitatea politică, cu ocazia unor afirmații pe care nu i le-a solicitat nimeni, pentru care el a ținut să se facă o portavoce, deși este vorba de lucruri extrem de grave din perspectiva securității naționale.

Anume este vorba despre ușurătatea, nonșalanța și nesimțirea aproape incredibilă de a înștiința opinia publică în legătură cu convingerile lui că în România ar urma să vină 500.000 de cetățeni ai statului Israel, în sensul de a se stabili, adică a se strămuta în România, țara noastră a românilor, că a lui Becali vedem bine că nu este, apoi că aceștia ar urma să cumpere proprietăți, case, să se stabilească, doar nu ar acționa ca strămoșii ciobani semi-nomazi din „Balcani” ai lui Becali, ÎN CIUDA faptului că la mijloc sînt niște mize de securitate națională a românilor și a României de care s-ar fi cuvenit ca acest „măscărici politic” să aibă un minim bun simț să țină cont, până una, alta mai sînt la mijloc o constituție de stat, mai sînt legi, mai sînt drepturi și interese naționale, că așa e, nu se reduce o națiune și o țară la interese de „geambași”, de „traficanți” a unora care se cred ei mai „speciali”.

https://www.fanatik.ro/gigi-becali-d...mania-20502867

https://www.youtube.com/watch?v=rdWAi9B4UWg

Așa încât putem să mulțumim lui Dumnezeu că n-a reușit în politica din România un astfel de impostor, de trădător (politic și moral, cel puțin, e trădător și de ortodoxie, și de nație, și de țară), de „negustor” ca Becali, care în ciuda imaginii pe care a vrut să și-o construiască în opinia publică se dovedește prin propria lui atitudine și mentalitate că era și este dispus să ne „traficheze” ca pe-un ciopor de oi.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 16.05.2024, 18:54:01
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.626
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
în România ar urma să vină 500.000
Efectele acestei vesti de "insider" se vad in teren.
Deja preturile sunt astronomice, de 40-50 Euro/m2, la terenuri marginite de drumuri si autostrazi. Vorbesc de sud(Prahova) dar si aiurea prin tara.
Clar ca vin peste noi nu milionarii(ca nu-i de ajuns) ci multimilionarii si eventual miliardarii.
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 16.05.2024, 19:08:13
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Efectele acestei vesti (...)
Eu nu îmi aduc aminte nici să fie vorba despre o astfel de veste, și nici să o fi adus eu. Ai greșit persoana căreia îi „pui vorbe în gură”. Asta așa ca să schimbăm o replică în marginea subiectului.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 16.05.2024, 19:38:06
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.626
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Eu nu îmi aduc aminte nici să fie vorba despre o astfel de veste, și nici să o fi adus eu. Ai greșit persoana căreia îi „pui vorbe în gură”. Asta așa ca să schimbăm o replică în marginea subiectului.
N-am zis ca este vestea ta ci a celor printre care se invarte si Gigi. Din tot ce ai scris despre el, asta-i cea mai sensibila, nu felul lui de a se comporta si de a a vorbi.
El nu a putut intra in esalonul superior din cu totul alte motive obiective de neputinta personala de a intelege ce sarcini ar a fi avut de rezolvat, nu pentru ca este "geambas" sau negustor periculos pentru securitatea nationala...astea sunt complet secundare.

Iar de atatea observatii pe care, cu mici exceptii, mai toti le faceti forumistilor de aici ca "fac comentarii de pe margine" ati cam ramas singuri precum lupii urland la luna. I-ati inspaimantat pe toti, de nu mai intra nimeni desi sunt peste 50000 de abonati.
Nu rezolvi nimic incercand sa domini pe toti la cafeneaua de aici. Fara suparare, asta-i pentru ca ai adus vorba, nu neaparat este vorba numai de tine.
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.

Last edited by cozia; 16.05.2024 at 19:48:12.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 16.05.2024, 20:18:30
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
N-am zis ca este vestea ta ci a celor printre care se invarte si Gigi. Din tot ce ai scris despre el, asta-i cea mai sensibila, nu felul lui de a se comporta si de a a vorbi.
Poate nu m-am exprimat eu destul de bine, sau poate înțelegi mai greu; ce numești tu veste nu este o veste, este poate o fantezie a unora, eventual a unor grupuri infracționale organizate care urmăresc subminarea gravă a securității naționale a românilor și României în vederea probabil a mult mai mult decât atât.
Reply With Quote
Răspunde