Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.11.2008, 21:09:06
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Sfantul Sofronie

Moastele Sf. Sofronie, au fost aduse in tara de IPS. Dionisie de Corint, la initiativa PS. Episcop Casian al Dunarii de jos, cu prilejul sarbatorii Sf. Apostol Andrei,ocrotitorul Romaniei si al Municipiului Galati. Ele sunt prezente pana pe 26 noiembrie, la Catedrala Patriarhala, cand vor fi aduse la Galati.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.11.2008, 21:17:02
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Ok!,veniti la Galati!
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #3  
Vechi 24.11.2008, 21:24:16
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Ok!,veniti la Galati!
Multumim pentru invitatie Ory ! Pot spune la fel, find mai tanara, te aspeptam noi la Bucuresti , cu ingerasul tau in frunte .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 24.11.2008, 21:38:28
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Red face

Crede-ma,daca eu puteam conduce masina,veneam la Bucuresti si maine,altfel este greu cu trenul,nu ca as suferi de masina,chiar imi place sa merg cu trenul,insa cu un pui mic pe drumuri,mai ales pe frigul asta,si...mai ales in Bucurestiul acela haotic.Cam greu!
Cat despre nazdravanul meu,feria!,cand este el nu mai are nimeni un cuvant de spus,caci el vrea sa fie ascultat si bagat in seama mereu.Noroc ca este pui si poate fi amagit cu o bomboana sau vre-o masinuta,si atunci intra in lumea lui.
Oricum,tocmai am vorbit cu sotul meu despre stirea cu MOASTELE CE VIN LA GALATI ALE SFANTULUI SOFRONIE,(care se serbeaza,din cate-mi amintesc,pe 11 martie)si mi-a transmis ca este posibil sa primesc in aceasta perioada vizita soacrei(oups!),cu ocazia sarbatorilor Galatiului,care anul acesta nu pregateste Primaria absolut nici o manifestare,fiindca coincide cu aceasta campanie electorala.(stupida,de altfel,eu nu mai agreez nici un politician,cunoscut sau necunoscut).
Oricum,indiferent de situatie si perioada,eu sunt foarte primitoare,mai ales fata de niste oameni onesti si care simt ca-i cunosc deja....
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #5  
Vechi 24.11.2008, 21:45:44
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Crede-ma,daca eu puteam conduce masina,veneam la Bucuresti si maine,altfel este greu cu trenul,nu ca as suferi de masina,chiar imi place sa merg cu trenul,insa cu un pui mic pe drumuri,mai ales pe frigul asta,si...mai ales in Bucurestiul acela haotic.Cam greu!
Cat despre nazdravanul meu,feria!,cand este el nu mai are nimeni un cuvant de spus,caci el vrea sa fie ascultat si bagat in seama mereu.Noroc ca este pui si poate fi amagit cu o bomboana sau vre-o masinuta,si atunci intra in lumea lui.
Oricum,tocmai am vorbit cu sotul meu despre stirea cu MOASTELE CE VIN LA GALATI ALE SFANTULUI SOFRONIE,(care se serbeaza,din cate-mi amintesc,pe 11 martie)si mi-a transmis ca este posibil sa primesc in aceasta perioada vizita soacrei(oups!),cu ocazia sarbatorilor Galatiului,care anul acesta nu pregateste Primaria absolut nici o manifestare,fiindca coincide cu aceasta campanie electorala.(stupida,de altfel,eu nu mai agreez nici un politician,cunoscut sau necunoscut).
Oricum,indiferent de situatie si perioada,eu sunt foarte primitoare,mai ales fata de niste oameni onesti si care simt ca-i cunosc deja....
Ferice de tine pentru un asa suflet. Sa ti-l ingrijesti si sa ramai asa mereu ! Apropo, despre stirea data de mine, mai multe detalii gasesti chiar aici pe site. Adrian este tot timpul la datorie ! Pace si multa bucurie ! +
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cuviosul Arhim. Sofronie Saharov Laurentiu Mari Duhovnici si predicile lor 31 18.09.2015 11:29:49
PS Sofronie al Oradiei Grigorie Biserica Ortodoxa Romana 31 19.01.2011 11:58:31
Sfantul Sofronie, patriarhul Ierusalimului iordachescu elena Intrebari utilizatori 1 11.03.2010 17:04:03
Rugaciunea de dimineata a Parintelui Sofronie Saharov andrei_im Generalitati 2 19.02.2010 01:02:24
Rugaciunea de dimideata a parintelui Sofronie VoicaDaniela Rugaciuni 0 07.03.2007 18:42:55