Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.07.2009, 15:59:52
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit ajutor urgent !!cine stie

de UNDE ,DIN CE LOCALITATI PLEACA AUTOBUZE ,MICROBUZE SAU AUTOCARE SPRE MANASTIREA PETRU VODA -la ce ore de la TG .NEAMT ,PIATRA NEAMT ,PASCANI [UNDE AJUNG CU TRENUL DE IASI LA 5 DIMINEATA ,]ROMAN SAU Bacau ?.As dori sa stiu incotro trebuie sa o iau de la Pascani pt a a vea legatura la man .PETRU VODA .Va multumesc f.mult si astept rasunsuri de la cei care stiu ,de urgenta .SOFIA
Reply With Quote
  #2  
Vechi 07.07.2009, 16:05:13
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
de UNDE ,DIN CE LOCALITATI PLEACA AUTOBUZE ,MICROBUZE SAU AUTOCARE SPRE MANASTIREA PETRU VODA -la ce ore de la TG .NEAMT ,PIATRA NEAMT ,PASCANI [UNDE AJUNG CU TRENUL DE IASI LA 5 DIMINEATA ,]ROMAN SAU Bacau ?.As dori sa stiu incotro trebuie sa o iau de la Pascani pt a a vea legatura la man .PETRU VODA .Va multumesc f.mult si astept rasunsuri de la cei care stiu ,de urgenta .SOFIA
Din Pascani sau mai bine din Targu Neamt iei autobuzul si mergi spre Bistrita sau spre Durau. Cand ajungi aproape de coada Lacului Bicaz, cobori si mai mergi vreo 5 km pe jos sau cu vreo ocazie pe un drum forestier pana in inima muntelui, la manastire.

Orele nu le stiu.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.07.2009, 16:06:27
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Din Pascani sau mai bine din Targu Neamt iei autobuzul si mergi spre Bistrita sau spre Durau. Cand ajungi aproape de coada Lacului Bicaz, cobori si mai mergi vreo 5 km pe jos sau cu vreo ocazie pe un drum forestier pana in inima muntelui, la manastire.

Orele nu le stiu.
Parca Poiana Largului se numeste satul de unde pleaca acel drum forestier spre manastire.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 07.07.2009, 16:51:43
studentu's Avatar
studentu studentu is offline
Member
 
Data înregistrării: 30.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit iasiul

daca va scrie cineva pe privat, va rog sa imi spuneti si mie...cat despre 'ora 5' este mersul trenurilor pe net http://www.mersultrenurilorcfr.ro/

cu respect,
studentu'
__________________
'HRISTOS ESTE MODELUL IAR NOI SUNTEM CEI CE URMAM MODELULUI'
Reply With Quote
  #5  
Vechi 07.07.2009, 22:30:01
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

http://www.neamt.ro/Info_utile/Manas...Petru_Voda.htm
Acolo sunt telefoane mai soro Sofia.
Metoda cea mai sigura: suni si intrebi.
La Targu Neamt din Bucuresti se ajunge cu microbuzul sau cu autocarul sau cu trenul.
Cine vrea sa caute pe www.infofer.ro trenuri sa scrie Tirgu Neamt ca altfel nu gaseste.(nu Targu).
Pe www.autogari.ro sunt informatiile referitoare la microbuze/autocare acolo se scrie normal Targu Neamt.

http://www.tourist-informator.info/r...1-piatraneamt/
Aci zice ca se ajunge din orasul Bicaz cu microbuzul ceea ce e posibil ca din orasul Bicaz pana la mrea Petru Voda nu e mult.
La Bicaz se ajunge la fel cu trenul sau autocarul sau microbuzul depinde cum se doreste.

Deci cel mai bine e sa suni sa intrebi.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 08.07.2009, 17:14:35
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
de UNDE ,DIN CE LOCALITATI PLEACA AUTOBUZE ,MICROBUZE SAU AUTOCARE SPRE MANASTIREA PETRU VODA -la ce ore de la TG .NEAMT ,PIATRA NEAMT ,PASCANI [UNDE AJUNG CU TRENUL DE IASI LA 5 DIMINEATA ,]ROMAN SAU Bacau ?.As dori sa stiu incotro trebuie sa o iau de la Pascani pt a a vea legatura la man .PETRU VODA .Va multumesc f.mult si astept rasunsuri de la cei care stiu ,de urgenta .SOFIA
Și eu vreau să ajung la măn.Petru Vodă.Era microbuz din Iași până la Târgu Neamț.De acolo era microbuz până la măn.P.V.Acesta rămânea peste noapte acolo, iar dimineață pleca la Sihăstria.
Dacă vrei mergem împreună săptămâna viitoare din Iași.Nu te sfătuiesc să mergi prin pădure singură.Este drum lung și e periculos.Voi căuta nr. de tel.și îl voi scrie pe topic.Acolo trebuie să stai măcar două zile căci se face listă la arhondaric și este lume multă.Au cazare și masă gratuită,să ai buletinul la tine.Dacă te interesează propunerea mea scrie-mi pe privat și vb.Dorina
Reply With Quote
  #7  
Vechi 08.07.2009, 19:07:18
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
de UNDE ,DIN CE LOCALITATI PLEACA AUTOBUZE ,MICROBUZE SAU AUTOCARE SPRE MANASTIREA PETRU VODA -la ce ore de la TG .NEAMT ,PIATRA NEAMT ,PASCANI [UNDE AJUNG CU TRENUL DE IASI LA 5 DIMINEATA ,]ROMAN SAU Bacau ?.As dori sa stiu incotro trebuie sa o iau de la Pascani pt a a vea legatura la man .PETRU VODA .Va multumesc f.mult si astept rasunsuri de la cei care stiu ,de urgenta .SOFIA
Era un microbuz care pleca in jur de 12:00 sau 12:30 din Piatra Neamt, si care merge pana in curtea manastirii.

Apoi orice cursa Iasi - Tg. Mures, trece chiar pe langa ulita manastirii. De acolo mai sunt 5-6 km de mers pe ulita pana la manastire.

Bogdan.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 08.07.2009, 20:39:50
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

va multumesc pt informatii ,eu plec acuma vineri pt a duce listele pt referendum
Reply With Quote
  #9  
Vechi 09.07.2009, 00:01:30
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit curiozitate

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
va multumesc pt informatii ,eu plec acuma vineri pt a duce listele pt referendum
Despre ce referendum este vorba?
Reply With Quote
  #10  
Vechi 11.07.2009, 22:24:23
cristinamaria cristinamaria is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.04.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 292
Implicit

Chiar, ce referendum?
__________________
Imparatia lui Dumnezeu nu vine cu pandire. - Sf. Teofan Zavoratul
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cine are rude, copii la departare sau la scoli si rea sa-i stie in siguranta spre_rasarit Generalitati 1 14.09.2011 07:22:38
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
ajutor urgent padrevicentiu Generalitati 4 08.07.2010 14:19:58
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33