Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.10.2022, 13:37:19
Alfredo Alfredo is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.10.2022
Mesaje: 3
Lightbulb Pura intamplare sau mesaje de descifrat? Visuri si altele...

Ce semnificatie au visurile cu membrii decedati ai familiei? Sunt de bine sau de rau? Mentionez ca de aproape un an de zile trec printr-o perioada complicata, un an in care am inceput sa ma rog mai mult pentru sanatatea mea dupa multe indoieli (mi-a fost afectat creierul post-covid,memoria,functiile executive) , un an in care aveam foarte multe indoieli despre mine, despre orice fel de credinta, devenisem ateu la un moment dat pentru ca nu mi-a mai mers nimic bine dupa incidentul cu Covid, o perioada in care am avut, pentru prima data, de cele mai multe ori, vise ce tin de oamenii mei (decedati si paranormal)
Am 3 persoane decedate in familie : unchi si bunici.

In ultima perioada am inceput sa visez frecvent. Dar, un vis atat de clar si de real n-am mai avut niciodata, nici nu cred ca a fost vis, cred ca a fost o realitate alternativa pe undeva.
M-am trezit la 8 dimineata dar am mai atipit inca o ora. Am atipit repede si am visat ca m-am ridicat din pat, deschid usa de la camera in care dormeam si am vazut-o pe bunica-mea traversand prin camera spre un holic. Nu m-a bagat in seama initial (sau nu m-a observat/auzit), am rugat-o sa se intoarca, s-a intors, s-a uitat la mine o lunga perioada de timp, iar ceva din spatele ei o inconjura. Avea o aura puternica, stralucitoare, parca lumina care batea in fereastra din spatele ei era atrasa catre ea. Am simtit-o, am privit-o o lunga perioada de timp, se uita la mine dar nu schita niciun gest. Ceea ce stiu este ca am incercat sa o imbratisez dar parca eram respins (nu de ea), de ceva anume care se afla intre noi, o bariera, totusi simteam ca are niste dubii din privire. Cand m-am trezit, am zis ca era imposibil ca ceva atat de real sa fie vis. Extrem de real, traiam momentul,simteam fiorii, mai bine admit ca n-ar fi fost un vis, ci ca traiam momentul la propriu, poate am existat intr-o realitate alternativa sau m-am suprapus peste o frecventa pe care nu o percepe nimeni, frecvente la care oamenii astia par ca traiesc si ca nu-s morti deloc. Dupa cum mi s-a spus de cineva din familie , om foarte credincios care , din ce-am inteles face meditatii si ritualuri de purificare si de reglare a energiei/aurei bazate pe Reiki/Antahkarana , ma rog , astfel de lucruri , am astfel de simboluri in casa . Spunea ca si-a dezvoltat creierul in asa fel incat poate percepe fenomenele respective si in timpul zilei , le simte , le aude , le vede (observa inclusiv semnele din natura , pene care cad de nicaieri) foloseste inclusiv simturile (vede dimensiunea respectiva , isi potriveste undele electrice/undele cerebrale prin ritual si meditatie cu frecventa la care functioneaza dimensiunea, mi-a zis ca poate vedea demoni , "I said What???" . Femeia , evident , are functie de conducere In corporatia pe care o detine.

Mentionez ca singura moarte la care am asistat acum 10 ani a fost moartea bunicii. Am vazut-o, a murit de cancer, am ramas masca, am vazut o moarte live.

p.s:

S-au mai intamplat si in trecut cateva lucruri , dar m-am convins definitiv ca exista ceva la un nivel la care n-avem acces , nu toti , sau putini oameni stiu cum sa le manevreze (fortele respective) . Pe langa visuri , am trecut prin alte evenimente .
La propriu , am fost atins de ceva , nu stiu ce a fost . In jur de 11-12 seara mai ies prin gradina, prind o luna plina , un cer senin si stele de toate marimile . Stateam intr-o seara si ma gandeam la starea mea de sanatate , cand pur si simplu asta ziceam in sinea mea si am zis-o cu voce tare : "Regret ca mi-am pierdut credinta" ca am ajuns un lup singuratic , care nu e ghidat de nimeni si nimic in viata,de niciun astru , de niciun zeu sau nicio alta divinitate sau forta existenta in universul asta,ca nu mi-e frica de nimic si de nimeni, iar eu, singur, sunt propriul meu sef oricat de "Genius" as fi . Am realizat ca am gresit , ca nu pot sa-mi ating vreodata target-urile fara pic de credinta , ca nu fac altceva decat sa ma expun si mai mult , sa devin si mai vulnerabil .
Dupa un timp , am putut observa stele cazatoare , dar ceea ce mi-a atras atentia a fost faptul ca o stea si-a facut aparitia brusc , marindu-si puternic intensitatea luminoasa (ca o torta) timp de cateva secunde , apoi a scazut in intensitate pana cand n-am mai vazut-o.La scurt timp ceva m-a atins de picioare , senzatia trecerii unor maini peste picioare . Nu m-am simtit amenintat, am simtit-o perfect , numai ca nu gaseam explicatia , vand nu batea , era silence , nu era nimeni prin preajma , doar o luna plina si un cer liber caruia sa-i spun tot .
Am trait , am vazut , am simtit , am primit raspuns . Si vreau sa cred ca toate experientele tind la o a doua sansa , ca am fost iertat si ca ma pot vindeca , ca inca este timp si la 21 de ani , ca nu exista om care sa nu greseasca cand da de greu .
Citeam un articol despre mesagerii din cer , stele si simbolistica . In astfel de situatii , simbolistica ar fi inclusiv "intuitia" , faptul ca Dumnezeu te-a testat ca om, ti-a testat gandirea , atentia la aceste detalii , rabdarea de a fi atent la aceste detalii .

Last edited by Alfredo; 04.10.2022 at 14:11:06.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.10.2022, 20:46:06
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Alfredo Vezi mesajul
Ce semnificatie au visurile cu membrii decedati ai familiei? Sunt de bine sau de rau?.......
Precis ca bunica ta era buna si avea Credinta si atunci si visurile cu ea sunt de bine. Nu?

Zic si io asa ca n-am de unde sa stiu mai ales ca din cele povestite de tine iti umbla demonii prin casa ta iesiti din dimensiunile alternative gen Reiki si altele asemenea importate de la pagani ca sa te ia de partea lor parsiva, vicleana. Deci daca ai scapat de Covid mie imi pare ca duhul lumii, daca nu te-a putut omora atunci incearca sa te ia, vrand sa crezi mai mult in orice altceva decat in adevaratul nostru Dumnezeu.

Bine ca ai trecut prin covid, bine ca ai scapat. Lasa, nu te stresa ca ti se reface sistemul.... important e sa incepi sa crezi si crezand vei primi ajutor mult de la Domnul Hristos-Cuvantul.

Nu te teme ci cauta adevarul Adevarat pe calea crestina, pe calea cea stramta, ortodoxa, te roaga si fa-ti cruce si vei constata ca demonii fug si se spulbera. Nu-i hranii cu pacatele tale si nu te lasa sa-ti ia increderea ca sa ti-o pui in ei. Nadajduieste in Dumnezeu, in sfinti, in biserica noastra milenara si te vei linisti recapatandu-ti increderea si vointa.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
Răspunde

Tags
intamplari din viata, povesti, vise

Thread Tools
Moduri de afișare