Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 02.12.2012, 07:41:38
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Care mai este statusul acum?
S-au strans destui bani?Mai asteptati?
Cati copii are acel acoperis?
Ce se mai aude cu Paypal?
Multumesc.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 02.12.2012, 13:19:36
serbanica serbanica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2012
Mesaje: 20
Implicit status

Pana acum avem urmatoarele donatii:
- 582.84 EUR
- 780 RON

Am primit si prin paypal si functioneaza. Detalii am pus si aici: http://www.causes.com/causes/803095-...a-din-domnesti

Avand in vedere ca pe 7 decembrie se merge la cumparaturi, nu cred ca mai este timp sa primesc banii in paypal pentru ca dureaza cateva zile pana se transfera in contul personal.

Speram sa mai primim si saptamana aceasta in contul de RON din primul post. Acolo sunt si detaliile despre casa de copii.

Multumim
Reply With Quote
  #33  
Vechi 02.12.2012, 13:45:50
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de serbanica Vezi mesajul
Pana acum avem urmatoarele donatii:
- 582.84 EUR
- 780 RON

Am primit si prin paypal si functioneaza. Detalii am pus si aici: http://www.causes.com/causes/803095-...a-din-domnesti

Avand in vedere ca pe 7 decembrie se merge la cumparaturi, nu cred ca mai este timp sa primesc banii in paypal pentru ca dureaza cateva zile pana se transfera in contul personal.

Speram sa mai primim si saptamana aceasta in contul de RON din primul post. Acolo sunt si detaliile despre casa de copii.

Multumim
S-au strans ceva banuti.:) Daca e, sa ne anuntati si pe noi cum a iesit, ce ati luat, cum au reactionat copii. Eu, personal, as dori sa stiu cateva detalii.:)
Reply With Quote
  #34  
Vechi 02.12.2012, 14:17:53
serbanica serbanica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2012
Mesaje: 20
Implicit

Da, s-au strans ceva banuti si suntem foarte multumiti pana acum. Sincer nici la sfarsit nu ne asteptam sa strangem atat de multi. E bine ca mai avem si saptamana viitoare pentru donatii si speram sa mai strangem macar 5-600 de ron. Am mai pierdut ceva din ei cu transferul din PayPal dar e vorba de maxim 10 eur. Insa astept sa ii vad pe cont sa vad exact si la ce curs s-a efectuat transferul (cardul atasat acolo este un card RON). Oricum, inca o data, suntem multumiti pana acum cum au decurs lucrurile.

Cu siguranta va tinem la curent.

Pe 9 decembrie o sa mergem cu cumparaturile pentru copii si vom face si poze. Dupa ce le punem undeva pe net o sa dau aici linkul.

Va multumesc tuturor !
Reply With Quote
  #35  
Vechi 06.12.2012, 22:52:09
serbanica serbanica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2012
Mesaje: 20
Thumbs up donatii - total

Buna seara,

Maine fiind ultima zi pentru donatii, estimam ca suma pe care o avem pana acum sa nu se schimbe foarte mult. Oricum iata ce am reusit impreuna !

Un total de 5007.97 RON si 36 de bonuri de masa !

Probabil vor mai fi pe langa cumparaturile aferente si ceva hainute, carticele... ce s-o mai putea pentru acesti copii.

Cum asteptarile noastre au fost cu muuult depasite pentru anul acesta, vreau sa multumesc tuturor care au participat la strangerea acestor bani, cu donatii sau cu raspandirea mesajului.

Dar, mai ramaneti un pic "pe receptie"... saptamana viitoare o sa punem si pozele pe care le vom face impreuna cu copii.

Doamne Ajuta si un Craciun Fericit tuturor !
Reply With Quote
  #36  
Vechi 10.12.2012, 23:16:25
serbanica serbanica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2012
Mesaje: 20
Implicit Final campanie

Dragi prieteni,

Va multumim pentru implicarea in actiunea de ajutorare a micutilor de la casa de copii. Aceasta a starnit un interes ridicat, astfel ca am reusit sa strangem suma de 5900 RON (inclusiv bonuri de masa).

Pentru faptul ca am strans o suma mai mare, am putut ajuta atat Casa de copii din Domnesti cat si Casa de copii Inger Alb din Magurele. Am cumparat alimente si produse de prima necesitate in valoare totala de 5932 RON.

Puteti gasi cateva fotografii de la vizitele facute in atasament pe linkul urmator https://www.facebook.com/media/set/?...0973575&type=1

Va multumim ca ati fost alaturi de noi!

Sarbatori Fericite si cele mai calde urari de bine !
Reply With Quote
  #37  
Vechi 11.12.2012, 00:08:28
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Si cruciulite le-ati luat? Sau carticele de rugaciuni, ceva legat si de aspectul religios al Craciunului. Intreb din curiozitate. :)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
TRIODUL - Perioada pocaintei! geo.nektarios Pocainta 303 22.03.2015 22:12:29
Parinti si copii, in aceeasi casa dorinastoica14 Intrebari utilizatori 18 07.12.2012 15:27:26
Casa ateilor si casa noastra Man Teo Alte Religii 7 04.09.2011 01:54:53
Traditia in perioada intertestamentala BenHur Despre Sfanta Scriptura 2 24.11.2010 13:23:49
Emisiuni din preajma sarbatorilor! Firuflorin82 Biserica Ortodoxa si Massmedia 33 23.04.2009 11:38:27