Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #7  
Vechi 08.01.2015, 18:03:39
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Daca, in urma acestui atentat criminal profesionist si profesional, clasa politica, opinia publica, oamenii simpli din Franta vor realiza ca exista o amenintare concreta si teribila din partea dusmanilor lui Cristos asupra vietilor si caminelor lor, inseamna ca tot se va scoate un bine dintr-un rau si acei ziaristi, caricaturisti si politisti n-au murit degeaba.
La multi ani, Mihnea!
Mno, nu te supara, dar asta e o intelegere ramasa in stadiul larvar de pe vremeea cruciadelor.
Dusmanii lui Cristos sunt cei ce conduc planeta, indeosebi ce numesc eu euroamerica.
Daca vezi un bou uman care starneste intentonat o haita mare de lupi, cine e idiotul? "Omul" sau animalele? Europenii se cred superiori? Atunci sa se poarte ca atare!
Sunt lucruri care pur si simplu nu se ating cu batjocura. Asa cum eu nu rid de ateul Hawking ca e foarte bolnav, nici ateii militanti nu trebuie sa rida de Isus, Muhammad, Krishna, etc. A, putem si trebuie sa propovaduim. Asta e una, si e de la Dumnezeu. "Mergeti si faceti ucenici, etc.". A blasfemia nu e de la Creatorul.
Ca sa fie limpede.

Last edited by Theodore_of_Mopsuestia; 08.01.2015 at 19:18:05.