Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.07.2015, 09:26:53
florentina2014 florentina2014 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.04.2014
Locație: constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit intamplari adevarate si minuni ce ni s.au intamplat

De mult am ramas marcata de o intamplare ce a avut loc si simt nevoia sa o spun si poate sa mai aud daca sa intamplat si altcuiva in viata minuni,intamplari miracole adevarate!Dupa ce m.am casatorit multi ani nu am ramas insarcinata,prin indelungi drumuri la spital si multe analize incercari de a face ceva...mi sa pus diagnosticul ca nu voi fi mama niciodata!Atunci totul sa prabusit pe mine,dupa o perioada cand mi.am revenit am mers la duhovnicul meu m.am spovedit si pastram legatura,citind pe net,cautam sa fac ceva pentru mine sa se poata schimba ceva,am gasit multe marturisiri despre Sfantul Nectarie,vindecari de boli grele,ajutor in casatori dar si in a face copii!Am zis sa incerc si eu ca e ultima mea speranta!Am inceput a tine post miercurea si vinerea si sa citesc acatistul sSfantului in ficare zi!Dupa o perioada de circa 2 luni ma simteam foarte rau,si am decis sa merg la spital sa vad ce mi se intampla,poate aveam o anemie,cadere de calciu s.au poate ceva mai grav!Dar nu.....analizele au confirmat faptul ca sunt insarcinata!Cu adevarat o mare minune pentru mine,sarcina a decurs bine si am adus pe lume o fetita care de cate ori o privesc nu imi vine sa cred!Minunile exista,din pacate cel putin eu,cad in deznadejde foarte repede in loc sa fiu tare si sa fiu optimista,as vrea sa mai am.puterea sa pot citi din nou Acatistul Sfantului in fiecare zi,dar nu pot ganduri urate si negative imi inunda capul si ceva ma impiedica sa fac aceat lucru!Da.mi doamne putere si rabdare,si lumineaza.mi mintea si sufletul sa vad lucrurile bune din viata mea!

Last edited by florentina2014; 10.07.2015 at 09:28:54.
Reply With Quote