Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.07.2013, 12:02:31
biii120 biii120 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.07.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit vis ciudat!!

Am visat ziua in care o sa mor, ce inseamna??
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.07.2013, 12:14:17
Andreea2012
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de biii120 Vezi mesajul
Am visat ziua in care o sa mor, ce inseamna??
Astfel de vise sunt opera necuratului. Spovedania si impartasania, sunt "medicamentul''.
http://www.sfaturiortodoxe.ro/pcleopa/14vise.htm

Last edited by Andreea2012; 10.07.2013 at 12:19:03.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.07.2013, 12:18:10
biii120 biii120 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.07.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Andreea2012 Vezi mesajul
Astfel de vise sunt opera necuratului. Spovedania si impartasania, sunt "medicamentul''.
Multumesc din suflet.. m-am trezit speriata si nu stiu ce sa fac.. ma sperie foarte mult lucrurile de genul acesta si imi venea prin minte gandul ca daca va fi asa.. daca va fi adevarat..

"Daca vei crede intr-o vedenie falsa, apoi diavolul in vis te va invata " proorocii ". Diavolii spun lucruri care o sa se intample peste o luna, peste doua, sau peste trei luni. Sunt draci care ghicesc viitorul Si tu spui : " Mai, sunt adevarate !" Pai, ce-am visat eu saptamana trecuta, s-a adeverit acum !" Acestia sunt draci vrajitoresti, care stiu viitorul."
Deci sa inteleg ca ei stiu viitorul si ti-l arata in vis? Deci e adevarat ce-am visat?

Last edited by biii120; 10.07.2013 at 12:25:28.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.07.2013, 12:28:07
Andreea2012
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de biii120 Vezi mesajul
Multumesc din suflet.. m-am trezit speriata si nu stiu ce sa fac.. ma sperie foarte mult lucrurile de genul acesta si imi venea prin minte gandul ca daca va fi asa.. daca va fi adevarat..
Numai Dumnezeu stie cand va fi ceasul mortii. Ca sa ti se arate sau sa ai astfel de vedenii, trebuie sa te asemeni Sfintilor,sa duci o viata numai pentru Dumnezeu. Din pacate acest lucru este cam rar in zilele noastre, dar sa nu deznadajduim a ne mantui. Nu neaparat si eu am visat multe. Hai sa iti povestesc cateva: cand eram mica am visat ca tatal meu va muri in bratele mamei mele iar eu o sa fiu de fata. Din fericire tata nu a murit, si toti trei suntem in viata. Acum cateva luni am visat ca cineva ma strangea de gat si nu mai aveam aer. Dar din fericire inca mai traiesc. Chiar daca asta vrea necuratul, doar Dumnezeu decide cand va fi sa mori. Daca crezi in dumnezeu si Maica Domnului, si te rogi, atunci necuratul nu va avea nici o putere asupra ta. Si necuratul nu este in slujba lui Dumnezeu. Trimisii lui Dumnezeu sunt ingerii. Dar nici in vedenii cu ingeri sa nu te increzi pentru ca necuratul poate lua forma unui inger. Tu gandeste-te ca Dumnezeu te iubeste, si daca nu ai dus o viata tocmai placuta Lui pana acum, incearca sa schimbi asta de acum incolo. Cel mai indicat ar fi sa vorbesti cu parintele duhovnic. http://www.razbointrucuvant.ro/2013/...-nebuna-roade/

Last edited by Andreea2012; 10.07.2013 at 12:42:09.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.07.2013, 12:33:51
biii120 biii120 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.07.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit

"Daca vei crede intr-o vedenie falsa, apoi diavolul in vis te va invata " proorocii ". Diavolii spun lucruri care o sa se intample peste o luna, peste doua, sau peste trei luni. Sunt draci care ghicesc viitorul Si tu spui : " Mai, sunt adevarate !" Pai, ce-am visat eu saptamana trecuta, s-a adeverit acum !" Acestia sunt draci vrajitoresti, care stiu viitorul."
Deci sa inteleg ca ei stiu viitorul si ti-l arata in vis? E adevarat?

Last edited by biii120; 10.07.2013 at 12:46:30.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 10.07.2013, 12:46:34
Andreea2012
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de biii120 Vezi mesajul
"Daca vei crede intr-o vedenie falsa, apoi diavolul in vis te va invata " proorocii ". Diavolii spun lucruri care o sa se intample peste o luna, peste doua, sau peste trei luni. Sunt draci care ghicesc viitorul Si tu spui : " Mai, sunt adevarate !" Pai, ce-am visat eu saptamana trecuta, s-a adeverit acum !" Acestia sunt draci vrajitoresti, care stiu viitorul."
Deci sa inteleg ca ei stiu viitorul si ti-l arata in vis?
Ti-am raspuns mai sus. Iti mai dau un site http://www.sfintiiarhangheli.ro/maic...na-va-raspunde
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.07.2013, 12:52:21
biii120 biii120 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.07.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Andreea2012 Vezi mesajul
Ti-am raspuns mai sus. Iti mai dau un site http://www.sfintiiarhangheli.ro/maic...na-va-raspunde
Nu, nu, am vrut doar sa intreb daca viitorul pe care il ghicesc ei e cel adevarat, adica asa se va intampla.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 10.07.2013, 13:27:26
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de biii120 Vezi mesajul
Am visat ziua in care o sa mor, ce inseamna??
Nu stiu daca cineva ar putea sa-ti raspunda la ce spui tu mai sus.

Du-te si vorbeste cu un preot si intre timp roaga-te asa:
"Doamne, ma rog, curata sufletul meu de toate gandurile si amintirile de la diavol."

Spune asa de multe ori, si daca gandul asta nu este de la Dumnezeu, se va deslipi de sufletul tau.

Fa cum te-am invatat. Iar daca ai ganduri sau vise, la fel sa te rogi, sa le scoata Dumnezeu din sufletul tau.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 10.07.2013, 13:30:46
biii120 biii120 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.07.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nu stiu daca cineva ar putea sa-ti raspunda la ce spui tu mai sus.

Du-te si vorbeste cu un preot si intre timp roaga-te asa:
"Doamne, ma rog, curata sufletul meu de toate gandurile si amintirile de la diavol."

Spune asa de multe ori, si daca gandul asta nu este de la Dumnezeu, se va deslipi de sufletul tau.

Fa cum te-am invatat. Iar daca ai ganduri sau vise, la fel sa te rogi, sa le scoata Dumnezeu din sufletul tau.
Dumnezeu sa ne ajute! Dar tot as vrea sa stiu daca diavolii care iti trimit visele, cei care ghicesc viitorul (la diavoli ma refer) il ghicesc asa cum va fi el, de fapt.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 10.07.2013, 13:58:42
Andreea2012
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de biii120 Vezi mesajul
Dumnezeu sa ne ajute! Dar tot as vrea sa stiu daca diavolii care iti trimit visele, cei care ghicesc viitorul (la diavoli ma refer) il ghicesc asa cum va fi el, de fapt.
Pai daca necuratul iti spune ca o sa mori maine, asta nu inseamna ca o sa mori, si spun asta din 2 motive. Primul, poate sa te minta. Al doilea poate vrea sa te aduca la disperare, gresind in fata lui Dumnezeu. Indiferent care ar fi motivul, tu trebuie sa te rogi, roaga-te lui dumnezeu sa iti mai de-a zile. Chiar daca Dumnezeu vrea sa iti ia viata maine, daca te intorci pe calea cea bun azi, poate ca o sa traiesti si poimaine. Important este pocainta si parerea de rau. Daca tot ai sentimentul de frica, ar trebui sa postesti, sa te rogi, sa te spovedesti. Asta nu inseamna, ca trebuie sa crezi in acel vis, ci doar sa te gandesti la cum a fost viata ta pana in momentul de fata. Poate ca ar trebui sa faci niste schimbari. Oare ai lucrat dupa voia Domnului pana acum?Tu sti mai bine.
http://www.sfaturiortodoxe.ro/_d.htm
Reply With Quote
Răspunde

Tags
mort, ziua

Thread Tools
Moduri de afișare