Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 27.07.2009, 21:34:16
casandrasa casandrasa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.07.2009
Mesaje: 100
Implicit

Da,surorii mele i-au iesit indicii tumorali intre limite doar dupa ce a ajuns la moastele Sfantului Nectarie de la Radu-Voda.
Terminase 6 sedinte de chimioterapie si analizele nu erau bune.
A fost impartasita de Paste la Radu-Voda,a ajuns chiar ea sa se roage la moaste,(nici nu putea sa mearga inainte),si dupa inca 2 chimioterapii,i-au iesit marcatorii intre limite!
Si duhovnicul i-a dat mir de la Aegina!
Sfantul Nectarie este mare tamaduitor!
Acum mai are probleme de sanatate.....dar ne rugam sa scape si de problemele astea si sa se vindece total si definitiv,sa fie sanatoasa!
Multumesc tuturor,sa ne-auda Dumnezeu!
Doamne ajuta!

Last edited by casandrasa; 27.07.2009 at 22:38:30.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 28.07.2009, 11:54:56
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de casandrasa Vezi mesajul
Sfantul Nectarie este mare tamaduitor!

Doamne ajuta!
Vreau sa amintesc si pe acest topic despre ajutorul dat de Sfantul Nectarie...
ambii mei parinti au fost diagnosticati, aproximativ in acelasi timp, cu cancer, lucru extrem de dureros si socant ptr intreaga familie...
Mama s-a uns cu mir de la candela Sf Nectarie de la Manastirea Radu -Voda din Bucuresti si slava Domnului, se simte bine ptr diagnosticul pe care l-a avut si este plina de vitalitate, ducand o viata aproximativ normala.Operatia ei a decurs cu mare succes, inclusiv tratamentul cu citostatice a avut rezultate fff bune.
Cancerul tatei a fost descoperit in faza terminala; sora mea l-a uns zilnic cu mir de la Sfantul Nectarie... si pot sa va spun ca pana in ultima clipa tata nu a avut dureri!!! ba chiar a avut o revenire spectaculoasa, in care eram cu totii convinsi ca se va vindeca.
Sfinte Nectarie iti multumesc pentru tot ajutorul dat!!!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 29.07.2009, 16:28:01
caminaris's Avatar
caminaris caminaris is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.07.2009
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 217
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru caminaris
Implicit

Poate sa se duca acolo sa ia oricine ulei de la candela si sa duca bolnavului? Sau trebuie sa fie cineva apropiat din familie?
__________________
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 29.07.2009, 18:17:55
solentina's Avatar
solentina solentina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2009
Locație: in strainatate
Religia: Ortodox
Mesaje: 131
Implicit

Doamne ajuta draga Maria ,maine facem Sf Maslu ,ose ne rugam si pentru tine.Dumnezeu sa te aiba in paza ,sa te insanatosesti degraba si Maicuta Domnului sa vegheze desupra ta si s te puna in rugaciunile ei si pe te tine.Suflet bun Domnul fie cu tine. Sa nu uiti maine ma voi ruga si pentru tine.Doamne ajuta
Reply With Quote
  #15  
Vechi 29.07.2009, 19:26:55
casandrasa casandrasa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.07.2009
Mesaje: 100
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caminaris Vezi mesajul
Poate sa se duca acolo sa ia oricine ulei de la candela si sa duca bolnavului? Sau trebuie sa fie cineva apropiat din familie?
Bineinteles ca oricine poate lua ulei de la candela.Arde langa moastele Sfantului Nectarie.Doar ca nu iti pui tu singur,o sa-ti dea un calugar.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 02.08.2009, 00:15:07
casandrasa casandrasa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.07.2009
Mesaje: 100
Implicit minune!

Postez aici mesajul unei doamne extraordinare care s-a rugat pentru Maria:

''Draga mea vreau sa te anunt ca am fost la Sf. Maslu m-am rugat si pentru Maria-Genoveva si sa stii ca s-a intimplat o minune ii zic eu.Cind preotul nostru a inceput sa ne miruiasca ,eu am fost prima care m-a miruit si pentru putin nu a fost atent si s-a intors la mine si m-a miruit dinou toata lumea a vazut si a spus ca acel al doilea mir a fost pentru cine ma rugam atit de tare. E adevarat ma rugam cu putere in momentul acela ,deci si Maria a fost miruita chiar daca nu a fost de fata.''

Bunul Dumnezeu si-a mai aratat inca o data puterea!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 02.08.2009, 00:18:41
casandrasa casandrasa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.07.2009
Mesaje: 100
Implicit minune!

Multumesc!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 02.08.2009, 01:33:41
Bautar's Avatar
Bautar Bautar is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.07.2009
Locație: Banat
Religia: Ortodox
Mesaje: 73
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Bautar
Implicit Doamne ajuta!

Sa ii ajute Maicuta Sfanta sa treaca sora ta de chinul acesta,si si de durerile pe care cred ca le are.Dumnezeu si Maica Sfanta sa o intareasca ,si pe voi la fel.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 05.08.2009, 14:01:45
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Doamne miluieste!

Cum se simte sora ta ? Spune-ne ceva despre starea Mariei, te rog.

Domnul s-o ocroteasca pe Maria cu nemasurata mila Sa!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 05.08.2009, 15:09:08
casandrasa casandrasa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.07.2009
Mesaje: 100
Implicit

Multumesc foarte mult de intrebare!
Maria se simte bine.Putem spune ca a invins boala,deoarece markerii tumorali sunt intre limite.Bine-inteles ca eu ma duc in continuare la maslu,ca aceasta boala este periculoasa,si traim cu frica recidivei.Chiar azi ma duc la biserica si am sa scriu un pomelnic cu toti cei trecuti pe lista noastra de pe forum.
Mai are probleme deoarece a facut si apa la plamani,si daca sta in picioare,datorita faptului ca i-au fost scosi si toti ganglionii limfatici,limfa nu mai circula si se umfla imediat.Probleme....
Acum,participa la un program experimental-placebo la Milano la Institutul Oncologic European,se cauta un medicament impotriva cancerului.Este vorba de sorafenib-nexavar.Sa speram ca vom invinge cancerul!!!
Sa dea Dumnezeu!Si Maica Domnului!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Micuta bianca maria are nevoie de ajutor! adriana.l Umanitare 0 18.02.2011 16:25:43
Va rog, avem nevoie de rugaciunile voastre! Anna Vasilica Pocainta 2 24.11.2010 22:24:37
Dragi crestini am nevoie de ajutorul dumneavoastra lucyan Stiri, actualitati, anunturi 6 23.08.2010 00:35:04
parerea dumneavoastra Anamaria_anca Generalitati 12 11.03.2010 19:57:39
Un copilas are nevoie de ajutorul dumneavoastra pentru a fi sanatos! cosminelu2006 Umanitare 2 11.06.2009 14:37:54