Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.12.2008, 10:27:02
brdcane brdcane is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.06.2008
Mesaje: 14
Implicit Ajutor!

Buna ziua! Ma numesc Ovidiu Patrascu si am 19 ani; sunt mai vechi pe forum,desi nu am fost prea activ in postari.Am o problema urgenta in familie.Tatal meu s-a judecat timp de 4 ani de zile cu sora sa vitrega pentru a solutiona un partaj succesoral,sora sa fiind invidioasa ca avea sa ii revina mai putin din mostenire(mostenirea a fost pe numele bunicului din partea tatalui meu),ei fiind frati doar dupa mama.Mentionez ca in tot acest timp familia noastra a stat fara curent electric,matusa mea debransandu-ne clandestin de la doza de curent din peretele din casa sa(locuim in aceeasi curte si casa dar separat iar contorul este la ea,chiar daca este pe numele bunicului din partea tatalui meu)pentru a-l santaja pe tatal meu sa ii cedeze o parte din curte.Procesul solutionandu-se si tatal meu avand castig de cauza,suntem intr-un nou impas:nu avem bani sa facem executarea judecatoreasca,fiind necesari cca. 2000 RON.Rog pe cei care pot sa ne ajute cu ceva bani sa trimita sumele in contul:RO36BRDE445SV18956144450 deschis pe numele meu.As vrea sa primesc si numele,pe mesaj privat,pentru a-i pomeni in rugaciune.Sper ca am postat unde trebuie.Va multumesc!Sarbatori Fericite! si Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 22.12.2008, 10:57:17
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de brdcane Vezi mesajul
Buna ziua! Ma numesc Ovidiu Patrascu si am 19 ani; sunt mai vechi pe forum,desi nu am fost prea activ in postari.Am o problema urgenta in familie.Tatal meu s-a judecat timp de 4 ani de zile cu sora sa vitrega pentru a solutiona un partaj succesoral,sora sa fiind invidioasa ca avea sa ii revina mai putin din mostenire(mostenirea a fost pe numele bunicului din partea tatalui meu),ei fiind frati doar dupa mama.Mentionez ca in tot acest timp familia noastra a stat fara curent electric,matusa mea debransandu-ne clandestin de la doza de curent din peretele din casa sa(locuim in aceeasi curte si casa dar separat iar contorul este la ea,chiar daca este pe numele bunicului din partea tatalui meu)pentru a-l santaja pe tatal meu sa ii cedeze o parte din curte.Procesul solutionandu-se si tatal meu avand castig de cauza,suntem intr-un nou impas:nu avem bani sa facem executarea judecatoreasca,fiind necesari cca. 2000 RON.Rog pe cei care pot sa ne ajute cu ceva bani sa trimita sumele in contul:RO36BRDE445SV18956144450 deschis pe numele meu.As vrea sa primesc si numele,pe mesaj privat,pentru a-i pomeni in rugaciune.Sper ca am postat unde trebuie.Va multumesc!Sarbatori Fericite! si Doamne ajuta!
Dragul meu, nu stiu cati vor raspunde durerii tale, dar de postat trebuia la Umanitare si asa Topicui de la Generalitati e supra incarcat cu teme din cele mai diverse. Sarbatori fericite !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 22.12.2008, 13:15:50
irina1f irina1f is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2008
Mesaje: 23
Implicit

Pacat ca aceste lucruri se intampla tocmai in preajma sfintelor sarbatori ... Tot ce pot sa va zic e sa va rugati la Dumnezeu. Din pacate nu va pot ajuta decat cu aceasta recomandare. Doamne ajuta !
Reply With Quote
  #4  
Vechi 22.12.2008, 17:10:30
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cred ca mai exista o solutie. Mergi la biserica din parohia ta si vorbeste cu parintele. Sa spuna oamenilor problema voastra . Cred ca sunt mai multe sanse de ajutor decat aici pe forum. Nu vreau sa judec pe nimeni dar in general suntem reticenti cand e vorba de ajutor efectiv ( financiar sau nu). Acest forum este o mare familie sau cel putin asa se vrea insa stam destul de rau la capitolul incredere/ajutor. Dovada..?? Sa vizionam celelalte topicuri de la umanitare..
Nadajduiesc sa rezolvati aceasta problema, frate Ovidiu!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 22.12.2008, 19:50:28
brdcane brdcane is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.06.2008
Mesaje: 14
Implicit

Ai dreptate,frate edduard,insa,desi nu frecventez biserica din sat ci merg la o manastire din apropiere,ne cunoastem cu parintele paroh si dansul stie situatia(la fel ca si marea majoritate a consatenilor).Iti multumesc oricum pentru sfat,desi parintii mei au cautat ajutor si in alta parte.Eu am decis sa incerc si aici...Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ajutor! zriyac Generalitati 18 16.10.2010 16:47:38
un mic ajutor evelon Rugaciuni 4 29.10.2008 16:06:45