Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 05.02.2011, 14:22:30
Ana.Maria.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
Adica e un fel de management industrial?Daca e asa de complicat si urat si neinteresant de ce te-ai mai inscris acolo?
da, ma asteptam, toata lumea ma intreaba, si eu ma intreb, mai mereu...
in principiu nu aveam medii mari si aici aveam sanse mai bune sa intru la fara plata, sunt 26 de locuri,ca noi nu puteam sa platim, si m-a "pacalit" cineva: ca fac si inginerie si economie, fac 2in 1 si gasesc mai usor servici, ori pe un domeniu ori altul. dar nu stiam eu ce e ingineria, daca stiam....nu mai ma duceam acolo...sincer, mi se pare greu.
Reply With Quote
  #92  
Vechi 05.02.2011, 14:32:17
Ana.Maria.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps3 Vezi mesajul
Păi de îndată ce te-am întrebat, înseamnă că sunt curios.
deci pe fiecare semestru fac alte materii, am mai avut si materii de cate 2 semestre, cele mai grele suna asa: "tehnologia fabricarii produselor, ingineria si managementul productiei, termotehnica si echipamente termice, tolerante si control dimensional, fabricatie asistata de calculator(si nu am facut nici 5 min pe calculator), electronica, managementul calitatii, dispozitive tehnologice(!!!), organe de masini, logistica industriala, cercetare operationala(asta mi-a placut,era usoara), matematici speciale, mecanica fluidelor echipamente hidraulice si pneumatice, management strategic", etc, nu mai continui.

Acu ca am vb atat de facultatea mea, trebuie sa spuneti si voi de ale voastre.

Last edited by Ana.Maria.; 05.02.2011 at 14:39:57.
Reply With Quote
  #93  
Vechi 05.02.2011, 14:45:26
georgel23c's Avatar
georgel23c georgel23c is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.07.2009
Locație: Galati, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 61
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ana.Maria. Vezi mesajul
da, ma asteptam, toata lumea ma intreaba, si eu ma intreb, mai mereu...
in principiu nu aveam medii mari si aici aveam sanse mai bune sa intru la fara plata, sunt 26 de locuri,ca noi nu puteam sa platim, si m-a "pacalit" cineva: ca fac si inginerie si economie, fac 2in 1 si gasesc mai usor servici, ori pe un domeniu ori altul. dar nu stiam eu ce e ingineria, daca stiam....nu mai ma duceam acolo...sincer, mi se pare greu.
esti primul an? Asa e la inceput. Dupa aceea te acomodezi. Si eu tot inginerie am terminat. Si la inceput mi se parea ca vorbesc profesorii despre avioane. :))
__________________
"Înfrânt nu ești atunci când sangeri,
nici ochii când în lacrimi ți-s.
Adevăratele înfrângeri,
sunt renunțările la vis."

Radu Gyr - "Îndemn la luptă"

"Cel mai bine este să curmi mânia cu un zâmbet." Sfântul Efrem Sirul
Reply With Quote
  #94  
Vechi 05.02.2011, 15:13:05
gicutabacaru gicutabacaru is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2010
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Smile hop si eu

Mi-a placut topicul asta asa ca voi evoca si eu niste experiente din facultate( Politehnica) pe care am terminat-o acu mai bine de...un an. In primii ani oricat ma stresam , nu reuseam sa iau note prea mari, chiar uneori multi de 5.

In ultimii ani, din cauza serviciului, au fost cateva materii la care nu mai apucam sa invat, asa ca inainte de examen si dupa examen, dar inainte de afisarea rezultatelor, ma duceam la biserica din poli, la SF. Grigore Palama, AKA SFANTUL 5, si pe cuvantul meu, nu spun prostii, am luat acele examene, s-a intamplat de mai multe ori. Evident parintele de acolo zicea (mai in gluma) ca Dumnezeu va ajuta, dar numai daca invatati. Iata ca mai ajuta si pe unii mai codasi :).

Asa ca bancul urmator e de fapt o inregistrare de undeva de SUS:

Dumnezeu il trimite pe Sf. Petru sa vada ce fac studentii de la diferite facultati..se intoarce
Sf. Petru si da raportul:
-studentii de la medicina invata pe rupte
-studentii de la ase invata pe rupte
-studentii de la politehnica dau petreceri, beau si se distreaza..
...dupa o vreme, Dumnezeu iar il trimite pe Sf. Petru pt aceeasi chestie..vine Sf. Petru si ii zice:
-studentii de la medicina nu stiu altceva decat sa invete..
-aia de la ase la fel
-aia de la politehnica petrec de zori..
..in sesiune iar il trimite Dumnezeu pe Petru sa verifice..
-studentii de la medicina stau treji nopti intregi ca sa invete
-aia de la ase la fel
-aia de la politehnica se roaga
Dumnezeu: -BUN! p-astia ii trecem!
Reply With Quote
  #95  
Vechi 05.02.2011, 15:20:00
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gicutabacaru Vezi mesajul
Mi-a placut topicul asta asa ca voi evoca si eu niste experiente din facultate( Politehnica) pe care am terminat-o acu mai bine de...un an. In primii ani oricat ma stresam , nu reuseam sa iau note prea mari, chiar uneori multi de 5.

In ultimii ani, din cauza serviciului, au fost cateva materii la care nu mai apucam sa invat, asa ca inainte de examen si dupa examen, dar inainte de afisarea rezultatelor, ma duceam la biserica din poli, la SF. Grigore Palama, AKA SFANTUL 5, si pe cuvantul meu, nu spun prostii, am luat acele examene, s-a intamplat de mai multe ori. Evident parintele de acolo zicea (mai in gluma) ca Dumnezeu va ajuta, dar numai daca invatati. Iata ca mai ajuta si pe unii mai codasi :).

Asa ca bancul urmator e de fapt o inregistrare de undeva de SUS:

Dumnezeu il trimite pe Sf. Petru sa vada ce fac studentii de la diferite facultati..se intoarce
Sf. Petru si da raportul:
-studentii de la medicina invata pe rupte
-studentii de la ase invata pe rupte
-studentii de la politehnica dau petreceri, beau si se distreaza..
...dupa o vreme, Dumnezeu iar il trimite pe Sf. Petru pt aceeasi chestie..vine Sf. Petru si ii zice:
-studentii de la medicina nu stiu altceva decat sa invete..
-aia de la ase la fel
-aia de la politehnica petrec de zori..
..in sesiune iar il trimite Dumnezeu pe Petru sa verifice..
-studentii de la medicina stau treji nopti intregi ca sa invete
-aia de la ase la fel
-aia de la politehnica se roaga
Dumnezeu: -BUN! p-astia ii trecem!
Multumim de relatari.
Frumoasa poveste.Intr-adevar Dumnezeu se milostiveste spre cei care ii cer ajutorul...
Reply With Quote
  #96  
Vechi 05.02.2011, 15:25:37
Ana.Maria.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de georgel23c Vezi mesajul
esti primul an? Asa e la inceput. Dupa aceea te acomodezi. Si eu tot inginerie am terminat. Si la inceput mi se parea ca vorbesc profesorii despre avioane. :))
sunt anu 4, abia astept sa termin.
Reply With Quote
  #97  
Vechi 05.02.2011, 21:08:16
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit @Ana.maria

Scuze ,se prea poate sa nu fi inteles bine si m-am inflamat gandindu-ma la cu totul altceva,se intampla des pe forum...
Oricum eu am explicat,ce am vrut sa zic ,
Te rog sa te nu te superi :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #98  
Vechi 05.02.2011, 21:24:22
Ana.Maria.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Scuze ,se prea poate sa nu fi inteles bine si m-am inflamat gandindu-ma la cu totul altceva,se intampla des pe forum...
Oricum eu am explicat,ce am vrut sa zic ,
Te rog sa te nu te superi :)
bine, a fost o neintelegere, se mai intampla, ma suparai si eu repede...nici tu sa nu te superi pe mine.
Reply With Quote
  #99  
Vechi 05.02.2011, 22:18:38
Heurtebise Heurtebise is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 328
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
La mine e exact pe dos: daca invat doar o pagina,exact ceva legat de ce scria acolo imi pica. Rugati-va inainte de examen si inainte de a citi subiectele.

Ce fain de tine! Si mie mi se intampla asta inainte pentru ca mergeam la examene cu incredere dar foarte recent am avut un examen la literatura si mi-a cazut exact scriitorul care am sperat din toata inima sa nu-mi cada(e vorba de Stendhal). In cazul meu e ceva de genu' "de ce ti-i frica, de aia nu scapi". In final a fost ok ca am luat o nota de trecere dar nah!
Reply With Quote
  #100  
Vechi 05.02.2011, 22:21:42
Heurtebise Heurtebise is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 328
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gicutabacaru Vezi mesajul
Mi-a placut topicul asta asa ca voi evoca si eu niste experiente din facultate( Politehnica) pe care am terminat-o acu mai bine de...un an. In primii ani oricat ma stresam , nu reuseam sa iau note prea mari, chiar uneori multi de 5.

In ultimii ani, din cauza serviciului, au fost cateva materii la care nu mai apucam sa invat, asa ca inainte de examen si dupa examen, dar inainte de afisarea rezultatelor, ma duceam la biserica din poli, la SF. Grigore Palama, AKA SFANTUL 5, si pe cuvantul meu, nu spun prostii, am luat acele examene, s-a intamplat de mai multe ori. Evident parintele de acolo zicea (mai in gluma) ca Dumnezeu va ajuta, dar numai daca invatati. Iata ca mai ajuta si pe unii mai codasi :).

Asa ca bancul urmator e de fapt o inregistrare de undeva de SUS:

Dumnezeu il trimite pe Sf. Petru sa vada ce fac studentii de la diferite facultati..se intoarce
Sf. Petru si da raportul:
-studentii de la medicina invata pe rupte
-studentii de la ase invata pe rupte
-studentii de la politehnica dau petreceri, beau si se distreaza..
...dupa o vreme, Dumnezeu iar il trimite pe Sf. Petru pt aceeasi chestie..vine Sf. Petru si ii zice:
-studentii de la medicina nu stiu altceva decat sa invete..
-aia de la ase la fel
-aia de la politehnica petrec de zori..
..in sesiune iar il trimite Dumnezeu pe Petru sa verifice..
-studentii de la medicina stau treji nopti intregi ca sa invete
-aia de la ase la fel
-aia de la politehnica se roaga
Dumnezeu: -BUN! p-astia ii trecem!
Haha! Simpatic bancu'!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Foarte important si foarte grav ... mc2009 Homosexualitatea 28 01.06.2011 19:28:25
"foarte ciudat" annajanette Generalitati 369 16.05.2010 13:53:45
ciudat alex00 Despre Biserica Ortodoxa in general 2 01.02.2010 20:42:22