Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #251  
Vechi 11.03.2010, 13:26:30
marta_lena's Avatar
marta_lena marta_lena is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.10.2009
Mesaje: 16
Implicit

Imi place sa vad bucuria celor din jur, sa calatoresc in locuri despre care poti invata lucruri noi, imi place sa fac poze....atat naturii cat si fiintelor ( fiind ele....animale, pasari, sau oameni)....imi place sa discut cu oamenii de o incarcatura duhovniceasca deosebita...insa imi place sa-l ascult si pe cel ce simte nevoie de a-si spune oful, intrucat la final...vad un zambet pe chipul persoanei respective......mai sunt..dar ma opresc aici...
Nu imi place.....sa ma cert, sa tip, nu-mi place aroganta....
Reply With Quote
  #252  
Vechi 11.03.2010, 21:08:29
Irina Georgeta Irina Georgeta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2010
Locație: București, România
Religia: Ortodox
Mesaje: 5
Implicit

Îmi plac acest site și oamenii care activează aici. Aici am cu cine să dezbat probleme legate de spiritualitate și sunt fericită să aflu că am de la cine și ce învăța.

Nu îmi plac restul siturilor. Mi se par inutile pentru suflet. Deși este distractiv, sunt pierdere de vreme.

Last edited by Irina Georgeta; 11.03.2010 at 23:46:55.
Reply With Quote
  #253  
Vechi 12.03.2010, 22:34:25
adelina02 adelina02 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 156
Trimite un mesaj prin MSN pentru adelina02
Implicit

imi place sa ma plimb in natura,sa discut cu oameni noi,sa ma uit la diverse documentare sau filme legate in mod special de femoneme fizice,la scoala prefer sa scriu f mult decat sa povestesc ceva,imi place sa stau cu pers mai mici de varsta mea si sa ma joc cu copii mici,sa fac curat in casa si multe alte lucruri dar nu stiu de ce de la o vreme tot ceea ce imi placea, acum nu ma atrage de fapt am impresia ca nimic din tot ceea ce facem nu este pe gustul meu,nu ma mai pot concentra la nicio activitate(de ex daca citesc cv imi zboara mintea la cu totul altceva sau daca ma uit la un film parca nu as vedea nimic si ma gandesc la altceva)..stie cineva de ce?sau a mai fost cineva intr-o situatie asemanatoare?este singuratatea de vina?sau anturajul?ce mi se intampla nu stiu
Reply With Quote
  #254  
Vechi 12.03.2010, 23:05:25
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

-imi place natura, DUMNEZEU, sportul, florile, gradinaritul, discutiile cu prietenii, internetul, cartile, paranormalul, documentarele,calatoriile, imi place sa rad, sa fac mereu ceva nou, iubesc linistea si ciripitul pasarelelor.
-nu suport rutina, monotonia, poluarea, cei care taie copaci ca sa faca blocuri, aglomeratia,ura, ranchiuna, snobismul, fatarnicia, mandria, cei care umilesc oamenii, servilismul,lacomia
Reply With Quote
  #255  
Vechi 12.03.2010, 23:07:24
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aida975 Vezi mesajul
imi place sa ma plimb in natura,sa discut cu oameni noi,sa ma uit la diverse documentare sau filme legate in mod special de femoneme fizice,la scoala prefer sa scriu f mult decat sa povestesc ceva,imi place sa stau cu pers mai mici de varsta mea si sa ma joc cu copii mici,sa fac curat in casa si multe alte lucruri dar nu stiu de ce de la o vreme tot ceea ce imi placea, acum nu ma atrage de fapt am impresia ca nimic din tot ceea ce facem nu este pe gustul meu,nu ma mai pot concentra la nicio activitate(de ex daca citesc cv imi zboara mintea la cu totul altceva sau daca ma uit la un film parca nu as vedea nimic si ma gandesc la altceva)..stie cineva de ce?sau a mai fost cineva intr-o situatie asemanatoare?este singuratatea de vina?sau anturajul?ce mi se intampla nu stiu
e o forma usoara de depresie din cz lipsei satisfactiei care o gaseai inainte in orice, se trateaza cu rugaciuni si apropierea de Dumnezeu, nu glumesc, am trecut si trec prin asa ceva.
Reply With Quote
  #256  
Vechi 13.03.2010, 00:29:32
o_tzaranca o_tzaranca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 462
Implicit

Imi plac tinerii credinciosi.
In vremurile de azi, cand pe drumul de acasa pana la biserica sunt atatea localuri,sa vad un tanar in genunchi in biserica ...imi place
Reply With Quote
  #257  
Vechi 17.06.2010, 22:36:56
Samy02's Avatar
Samy02 Samy02 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.02.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 196
Implicit

ce-mi place:...racoarea ce s-a lasat peste oras...
....florile....
Ce nu-mi place:......dorinta unora(ma refer la sectanti, penticostali...etc...) de a-i impune bunului Dumnezeu regulile lor, facand praf religia , biblia , credinta crestina......trist....foarte trist.....

Last edited by Samy02; 17.06.2010 at 22:39:48.
Reply With Quote
  #258  
Vechi 17.06.2010, 23:17:29
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ce imi place: sa fiu acasa la ai mei,intr-o zona de munte, http://www.electricscotland.com/pictures/p7053.jpg alaturi de familia noastra,sa vad muntii cand ma scol,sa simt mirosul frumos al padurii,sa stau alaturi de sotie si de copii la un ceai fierbinte in timp ce ne uitam la un parau ce este in apropiere,sa stau cu cartile mele in liniste la masa de sub copacul din curte si sa ma rog in liniste la Cel de Sus.Imi place sa colind lumea din cand in cand pt a vedea frumusetea si diversitatea ei ca sa pot intelege iarasi si iarasi cat de minunat este Cel de Sus si cat de frumoasa este creatia sa. http://commondatastorage.googleapis....al/9021415.jpg
Reply With Quote
  #259  
Vechi 17.06.2010, 23:41:51
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Scotianul Vezi mesajul
Imi place sa colind lumea din cand in cand pt a vedea frumusetea si diversitatea ei ca sa pot intelege iarasi si iarasi cat de minunat este Cel de Sus si cat de frumoasa este creatia sa. http://commondatastorage.googleapis....al/9021415.jpg
Frate scotiene unde ai gasit coltul cela de Rai?
E locul ideal unde as juca o partida de sah cu un prieten drag.
Oare in Rai voi putea sa-mi iau si tabla de sah?
Hei mosule, mai bine intreaba-te daca meriti tu Raiul?
Ce imi mai place: apusul de soare toamna si cerul instelat.
Ce nu-mi place: egoismul meu.
Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
Reply With Quote
  #260  
Vechi 18.06.2010, 00:03:38
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MariS_ Vezi mesajul
Frate scotiene unde ai gasit coltul cela de Rai?
E locul ideal unde as juca o partida de sah cu un prieten drag.
Oare in Rai voi putea sa-mi iau si tabla de sah?
Hei mosule, mai bine intreaba-te daca meriti tu Raiul?
Ce imi mai place: apusul de soare toamna si cerul instelat.
Ce nu-mi place: egoismul meu.
Har, smerenie si jertfa de sine.
Stiti cum se spune:omul planuieste si Cel de Sus hotaraste :) Mi-a dat un amic adresa acestu site> http://www.panoramio.com/map/ Sunt imagini superbe.La sah sunt un bun sac de box virtual :) deschid in banala siciliana si la final regele meu moare eroic pe baricade :) Am selectat de pe aceea harta o imagine din Romania
http://commondatastorage.googleapis....l/14246299.jpg


Sa va citez si eu

Har, smerenie si jertfa de sine

Last edited by Scotianul; 18.06.2010 at 00:06:23.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce nu va place in Biserica? iosif Reguli in Biserica 436 22.09.2022 13:34:10
Imi place de o verisoara - de gradul 2 Stefan500 Generalitati 42 27.09.2013 15:21:39
Ce ne place in biserica? Darius Biserica Ortodoxa Romana 57 09.06.2010 20:15:29
Ce va place, si ce nu va place, la propria dumneavoastra persoana??? lavinia40 Generalitati 32 11.12.2009 18:20:00