Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1051  
Vechi 04.07.2010, 01:20:26
penticostalulmantuibil penticostalulmantuibil is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.04.2010
Locație: Constanta
Religia: Protestant
Mesaje: 649
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru penticostalulmantuibil Send a message via Skype™ to penticostalulmantuibil
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kesarion_breb Vezi mesajul
Noi ortodocsii nu...
Nu va mai erijati in purtatorul de cuvant al ortodocsilor. Vorbiti in numele dumneavoastra personal.
Adevaratii ortodocsi nu dracuie si nu sunt toata ziua-buna ziua cu diavolul pe buze.

Ei vorbesc cu bucurie despre Mantuitorul lor, Iisus Hristos.
  #1052  
Vechi 04.07.2010, 11:03:12
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalulmantuibil Vezi mesajul
Nu va mai erijati in purtatorul de cuvant al ortodocsilor. Vorbiti in numele dumneavoastra personal.
Adevaratii ortodocsi nu dracuie si nu sunt toata ziua-buna ziua cu diavolul pe buze.

Ei vorbesc cu bucurie despre Mantuitorul lor, Iisus Hristos.
Și l-a întrebat Iisus: „Care-ți este numele?“ Iar el a zis: „Legiune“. Că demoni mulți intraseră în el. (Luca 8, 30)
  #1053  
Vechi 04.07.2010, 13:12:05
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kesarion_breb Vezi mesajul
Și l-a întrebat Iisus: „Care-ți este numele?“ Iar el a zis: „Legiune“. Că demoni mulți intraseră în el. (Luca 8, 30)
In cazul acesta e de inteles de ce te manifesti in halul asta...

Eu cred ca nu sunt doi ca fight si ca tu totusi esti ivo/ovi_faith si ca minti spunand ca nu esti. Doar ai injurat de atatea ori, mare lucru sa mai si minti...Si cica esti din Sfanta Biserica a lui Hristos...sa intri in pamant de rusine si nu alta...
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
  #1054  
Vechi 04.07.2010, 14:28:17
zorobabel zorobabel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.06.2010
Mesaje: 231
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
In cazul acesta e de inteles de ce te manifesti in halul asta...

Eu cred ca nu sunt doi ca fight si ca tu totusi esti ivo/ovi_faith si ca minti spunand ca nu esti. Doar ai injurat de atatea ori, mare lucru sa mai si minti...Si cica esti din Sfanta Biserica a lui Hristos...sa intri in pamant de rusine si nu alta...
Saracu, se considera crestin dar nu isi da seama ca e inselat de Satana. Iadul il asteapta de nu se pocaieste. Vad ca a facut si topic special cu legiunea "Evanghelici", mi-ar veni sa rad dar din pacate e de plans.
  #1055  
Vechi 04.07.2010, 20:38:20
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit Mostra de batjocura sectara la adresa lui Dumnezeu

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
In cazul acesta e de inteles de ce te manifesti in halul asta...

Eu cred ca nu sunt doi ca fight si ca tu totusi esti ivo/ovi_faith si ca minti spunand ca nu esti. Doar ai injurat de atatea ori, mare lucru sa mai si minti...Si cica esti din Sfanta Biserica a lui Hristos...sa intri in pamant de rusine si nu alta...
Mostra de batjocura blasfemiatoare la adresa inchinarii care I se cuvine lui Dumnezeu, tipic sectara si luata direct din Sfanta Scriptura........si cu o reala participare a "duhurilor sfinte":
http://www.youtube.com/watch?v=1-R5L...eature=related

Last edited by kesarion_breb; 04.07.2010 at 20:50:13. Motiv: completare
  #1056  
Vechi 04.07.2010, 21:12:06
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

mda...Q.E.D.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
  #1057  
Vechi 04.07.2010, 21:13:45
kesarion_breb kesarion_breb is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit Mostra de batjocura sectara la adresa lui Dumnezeu

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
mda...Q.E.D.
Mostra de batjocura blasfemiatoare la adresa inchinarii care I se cuvine lui Dumnezeu, tipic sectara si luata direct din Sfanta Scriptura........si cu o reala participare a "duhurilor sfinte":
http://www.youtube.com/watch?v=1-R5L...eature=related

Se mai pot observa destrabalarea "biblica", "pacea duhurilor sfinte", "fericirea lui isus", fumul care este ca o ardere de tot adusa demonilor, ...si altele, ce mai, inchinare sectara importata din america de la stapanii lor. Si astia se pretind crestini, acesti inchinatori la idoli !!!

Last edited by kesarion_breb; 04.07.2010 at 21:17:58. Motiv: completare
  #1058  
Vechi 04.07.2010, 22:20:15
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zorobabel Vezi mesajul
Saracu, se considera crestin dar nu isi da seama ca e inselat de Satana. Iadul il asteapta de nu se pocaieste. Vad ca a facut si topic special cu legiunea "Evanghelici", mi-ar veni sa rad dar din pacate e de plans.
sectare plangeti tie de mila..
  #1059  
Vechi 05.07.2010, 00:16:23
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Nu, merci, cand vine omul si imi cere ajutor nu obisnuiesc sa-l trimit la altii, i-l dau eu. Fa ce ai de facut pentru fratii tai, ca un crestin serios ce esti, nu astepta sa-ti trimita protestantii ortodocsi acasa. Culmea...

Statistica o am din surse ortodoxe. Si sunt chiar marinimoasa, am mai pus ceva procente de la mine.
da asta se vede, ai pus foarte multe de la tine. poti sa-mi dai si mie sursa, chestia cu 90%? poate ai dreptate si n-as vrea sa te nedreptatesc.. da, chiar culmea.... nu-i asa?
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
  #1060  
Vechi 05.07.2010, 00:25:12
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zorobabel Vezi mesajul
Nu mi-a spalat nimeni creierul, Dumnezeu e cel care m-a luminat. Si Dumnezeu nu intruneste acele epitete pe care le-ai mentionat acolo, asa ca pocaieste-te de cuvintele pe care le-ai folosit.
De ce e f urat? Ca sunt mantuit? Asta e un lucru minunat nu urat. Dar tu nu ai avea cum sa intelegi pentru ca nu esti nascuta din nou.
ma lasi.... e foarte urat ca esti mintit si manipulat. doar atat. din ce secta provii? iti dai seama ca ma rog si acum lui Dumnezeu sa nu iau calea sectariei si sa ma tina pe calea ortodoxie... auzi este mantuit!!!!bbrrrrrrr.... Dumnenezeu sa te ierte ca nu stii ce faci. Doamne Isuse Hristoate, fiul lui Dumnezeu, milueste pe noi pacatosii! Amin.
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Noi avem nou martir mihaiB Stiri, actualitati, anunturi 9 07.11.2012 19:51:45
BOR, rabinii si cooperarea pentru "binele comun" Decebal Biserica Ortodoxa Romana 4 10.09.2012 21:07:28
Ce au miscarea legionara si musulmanismul in comun? mihailt Generalitati 14 02.11.2010 21:35:34
Avem Patriarh danyel Stiri, actualitati, anunturi 34 11.02.2009 22:03:42