Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.02.2008, 17:51:19
daliapantelimon daliapantelimon is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.10.2005
Mesaje: 124
Implicit

Ce parere aveti despre reportajele facute de Antena 1, postul de televiziune Acasa, referitor la Parintele Haralambie si acea sora de manastire data disparuta de acasa? Eu nu cunosc prea bine care este adevarul, dincolo de cele vazute is auzit din aceste reportaje, dar nu pot sa nu-mi pun intrebarea....este aceea iubire duhovniceasca?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.02.2008, 20:17:17
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

pai, cred ca nici unul din noi nu stie bine care e adevarul... atunci la ce bun sa ne apucam sa barfim noi pe-aici?!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 24.02.2008, 20:27:16
Juli Juli is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.2007
Mesaje: 146
Implicit

Dar de ce sa judecam noi...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 25.02.2008, 06:34:23
daliapantelimon daliapantelimon is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.10.2005
Mesaje: 124
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Juli
Dar de ce sa judecam noi...
Nu e vorba de a barfi sau de a judeca, ci de a raspunde la intrebarea pe care am pus-o, referitoare la dragostea duhovniceasca. Pe mine nu ma intereseaza sa cunosc amanunte despre acea problema sau sa dau cu presupusul, pe mine ma intereseaza in ce masura putem vorbi despre dragoste duhovniceasca in conditiile relatate. Nu persoanele in cauza, pr. X si sora Y conteaza,ci acelea intamplate. Puteau sa fie altii...Din nefericire, dau de astfel de cazuri tot mai des si....nu fara durere imi pun intrebarea aceasta...Si de cazurile care vorbesc, nu sunt "din auzite" de pe la televizor, ci intamplate unor persoane apropiate mie, care tindeau spre monahism!
Dumnezeu si mila...poate ar fi mai bine sa ne rugam ca Domnul sa le dea pocainta si indreptare, sa le dea mangaiere in durerea pe care o au si ei in suflet, ca noi toti....
Iertare!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sfantul Haralambie Carmen FUNIERU Moaste 17 21.02.2013 21:58:01
Sf. Sfintit Mucenic Haralambie patinina34 Rugaciuni 8 11.02.2009 04:31:49
Sfantul sfintitul Mucenic Haralambie dorinastoica14 Diverse Sarbatori 6 10.02.2009 18:12:26