Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 01.11.2015, 15:11:55
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crisstiann Vezi mesajul
Țara asta nu are nevoie de doliu național. Țara asta are nevoie de legi. Și de alți conducători
http://www.stiri-extreme.ro/tara-ast...i-conducatori/

"Bănicioiu, Arafat, Ponta, Dragnea, Iohanis, țara asta nu are nevoie de zile de doliu, băi, nebunilor! Doliul nu îi va aduce înapoi pe acei copii. Țara asta are nevoie de legi stricte pentru construcții și autorizări. Și de oameni corecți care să nu ia șpagă și să se uite în altă parte."

-mai adaug eu : bai nu mai votati cu mizeriile din ultimii 25 de ani, nu mai dati votul ateilor,satanistilor,masonilor,comunistilor,tradat orilor,hotilor......
Aici ai nimerit-o.

O dau aia cu jalea ca sa dovedeasca ca's oameni.
Ca le pasa.

Dar adevarul este ca nu dau doi bani, sunt mult mai multi oameni in tara asta care nici nu mor nici nu traiesc din cauza lepadaturilor care fac politica.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #122  
Vechi 01.11.2015, 15:12:23
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pentru Antonia:
Nu vad care e problema daca exista o aplecare catre asa-zise culte duboase. Daca noi am fi cu putine sau deloc pacate de moarte, atunci acele cuklte ar dipare de la sine. Dar sa ceri unui popor cu 20 de milioane de prunci nenascuti pe constiinta sa nu adere la miscari paraspirituale ciudate, e cam contra naturii, nu crezi? Indeamna la pocainta familiile pline de curve, avoertoare, profitoare, betivi, batausi, curvari, etc., si apoi cere interzicerea halouinului. Sincer, ar fi plictisitor sa fie doar sarbatori crestine. La fel cum ar fi plictisitor sa fie doar sarbatori niueigiste sau pur si simplu comerciale.
Prin definitie, orice monolit, orice monopol este instabil pe termen lung. O societate pur crestina sau pur satanista e sufocanta pur si simplu. Plictisitoare si opresiva in cel mai inalt grad.
  #123  
Vechi 01.11.2015, 15:15:01
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.186
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Treaba noastra e sa cerem asa ceva. Daca cerem, exista sanse sa obtinem ce dorim. Daca acceptam totul, se poate intampla ca in viitor chiar, cei dragi ai nostri sa ne ofere surprize neplăcute. Iisus S-a rastignit pentru mantuirea noastra, iar noi sa asistăm pasivi la demonizarea semenilor nostri si chiar la sacrificii umane in cinstea celui rau? Mai avem sanse de mantuire daca procedam astfel?
Cui să-i ceri, lui Ponta (aka guvernului)? Nu conștientizezi că ăsta ar fi un act dictatorial?
Totalitarismul ortodoxist, mântuire cu japca? O sharia pravoslavnică?
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
  #124  
Vechi 01.11.2015, 15:15:49
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Treaba noastra e sa cerem asa ceva. Daca cerem, exista sanse sa obtinem ce dorim. Daca acceptam totul, se poate intampla ca in viitor chiar, cei dragi ai nostri sa ne ofere surprize neplăcute. Iisus S-a rastignit pentru mantuirea noastra, iar noi sa asistăm pasivi la demonizarea semenilor nostri si chiar la sacrificii umane in cinstea celui rau? Mai avem sanse de mantuire daca procedam astfel?
Hai sa ne intoarcem in trecut si sa vedem cum au rezolvat probleme Vasile Cel Mare si Grigore de Nazianz
  #125  
Vechi 01.11.2015, 15:20:37
crisstiann crisstiann is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.10.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Implicit

Gigi Becali: Îmi vine să plâng! Țineau degetele lui Satan, e semnul lui, încornorarea lui :http://www.ganduridinierusalim.com/g...ornorarea-lui/

„Eu nu vreau sa intervin, dar aceasta tragedie m-a facut si pe mine sa ma uit la tv si sa vad aceste lucruri. Eu voi comenta cum gandesc: suferinta parintilor care isi ingroapa copiii. Mi se ridica parul si ma cutremur tot. Sa fie invatare de minte la educatie, ca am si eu fete si sa ma ierte toata lumea, dar ale mele nu puteau fi acolo niciodata. Am vazut niste filmari de la acele asa-zise spectacole. Erau lucrari demonice, se jucau cu focul si faceau miscari satanice. Sa ma ierte trupa care se promova acolo, dar ati vazut ca atunci cand dansau, tineau degetele lui Satan? E semnul lui, incornorarea. Copiii, saracii, nu constientizau, ci doar conducatorii.

Fetele mele imi spun tot timpul unde sunt, eu nu le las seara sau noaptea afara. Eu trebuie sa stiu tot timpul unde este. Eu nu vreau ca fetele mele sa fie atrase in alta religie. Trebuie ca parintii sa traga concluzii din aceasta tragedie: trebuie sa stie unde sunt copiii lor tot timpul. Pe organizatori nu i-a interesat profitul, ci distrugerea sufletului. Ei au vrut sa distruga tineretul, sa acapareze suflete prin miscari demonice. Asta fac cluburile alea. Sa ma ierte toata lumea, dar asta e adevarul, imi vine sa plang. Ala nu era un spectacol curta, nu era lumina, ci intuneric acolo. Imi vine sa urlu! Cum sa lasam 400 de copii sa se duca intr-o miscare satanica? E semn de la Dumnezeu sa invatam din asta.

De aia nu i-a interesat banii pe intrare, au fost altii care au vrut suflete acolo. Vinovati sunt cei care au organizat acel spectacol satanic pentru moarte. Procurorii vor intra in ei sa le dea 25 de ani ca sa ii invete minte. Nu au vrut bani, au omorat suflete, sa ma ierte Dumnezeu”, a spus Gigi Becali în direct la Romania TV.
  #126  
Vechi 01.11.2015, 15:22:30
iliegh
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Antoniap,

In esenta ai dreptate, dar nu stii sa o exprimi. Amesteci credinta cu normalitatea.

Unui om normal ar trebui sa-i placa frumosul nu uratul. Indiferent cine si de ce s-a sacrificat pe cruce.

Acei copii care au murit au fost rockeri. Rockul e frumos. Daca vrodata ai fi putut sa cunosti si sa stai de vorba cu niste adolescenti rockeri ai vedea cat de mare e diferenta intre ei si niste manelisti de aceeasi varsta. Chiar trasaturile fetei difera foarte mult. Tot ce spun si cum gandesc e superior fata de manelisti.

Ei nu sunt criminali, sunt razvratiti impotriva coruptiei si decaderii morale a societatii. Ei se opun sistemului, mai mult decat orice crestin practicant. Pe manelisti toata ziua ii vezi la biserica, au cruci cat carul pe ei, dar nu inteleg nimic din religie, prin versurile si muzica lor promoveaza incultura si decadenta morala, sexuala sau financiara.

N-o sa auzi nici o piesa manelista de genul "Mai bine golan, decat activist / Mai bine haimana decat comunist". O sa zuzi doar "Sa moara dusmanii mei/ ca am bani mai multi ca ei"

Last edited by iliegh; 01.11.2015 at 15:25:58.
  #127  
Vechi 01.11.2015, 15:31:06
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Treaba ta ar fi sa nu mai lasi cratita pentru tastatura ca atunci cand o faci apar pe forumul asta scrise tot felul de enormitati.
Chiar crezi că mârlănia te arată mai deștept?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #128  
Vechi 01.11.2015, 15:36:08
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The Willful One Vezi mesajul
Pentru Antonia:
Nu vad care e problema daca exista o aplecare catre asa-zise culte duboase. Daca noi am fi cu putine sau deloc pacate de moarte, atunci acele cuklte ar dipare de la sine. Dar sa ceri unui popor cu 20 de milioane de prunci nenascuti pe constiinta sa nu adere la miscari paraspirituale ciudate, e cam contra naturii, nu crezi? Indeamna la pocainta familiile pline de curve, avoertoare, profitoare, betivi, batausi, curvari, etc., si apoi cere interzicerea halouinului. Sincer, ar fi plictisitor sa fie doar sarbatori crestine. La fel cum ar fi plictisitor sa fie doar sarbatori niueigiste sau pur si simplu comerciale.
Prin definitie, orice monolit, orice monopol este instabil pe termen lung. O societate pur crestina sau pur satanista e sufocanta pur si simplu. Plictisitoare si opresiva in cel mai inalt grad.
In tara asta, asa cum e ea, credinta trebuie aparata. Pur si simplu ne vine randul sa facem asta. Lupta poate fi colectiva, dar mantuirea e individuala. Vedem pacatele unora, dar nu le stim pocainta. Insa Dumnezeu stie si judeca dumnezeieste, nu omeneste. Nu avem voie sa promovam sau sa incurajam pacatul, caci ne facem partasi la pacate straine. Iisus S-a rastignit si pentru acest pacatosi pentru a le da o sansa. Daca erau toti perfecti, jertfa lui Hristos nu mai era necesara.
  #129  
Vechi 01.11.2015, 15:40:13
crisstiann crisstiann is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.10.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Implicit

Halloween sau una dintre cele mai mari sărbători din an pentru SATANIȘTI… http://www.cunoastelumea.ro/hallowee...tru-satanisti/

"Anton LaVey fondatorul Bisericii lui Satana și autorul Bibliei satanice, spune: „cele două sărbători satanice principale, după ziua de naștere a cuiva, sunt Walpurgisnacht și Halloween.” Așadar Halloween-ul este considerat cea mai mare a treia zi din calendarul satanic. Așa a început Halloween-ul modern să glorifice și mai mult moartea și să se închine lui Baal, sau diavolului!

Pentru adepții lui Anton LaVey și a culturilor satanice, în noaptea de Halloween, toți diavolii se dezlănțuie. Este o noapte plină de ritualuri hidoase care, de la an la an, devin tot mai puternice. Ceremoniile dedicate acestor ritualuri au folosit, încă din cele mai vechi timpuri, costumația! De aici și obiceiul actual de fi costumat în ziua și noaptea de Halloween. „Aceata este ziua când milioane de copii și adulți vor fi îmbrăcați ca diavoli, vrăjitoare, și spiriduși… pentru a-l sărbători pe Satana. Ei nu-și dau seama ce fac.”, a explicat Pat Robertson, fondatorul televiziunii creștine în SUA (Christian Broadcasting Network).

Johanna Michaelsen, membră a unor grupari ocultiste, dezvăluie, „Halloween-ul este, de asemenea, un sezon de recrutare pentru sataniști.” (Michaelsen, Johanna. Like Lambs to the Slaughter, p. 192)

În timp ce mulți consideră ziua de Halloween ceva distractiv și inofensiv, această sărbătoare afectează, în special în rândul copiilor, discernământul față de vrăjitorie și ocultism. Practicarea vrăjitoriei ca religie, cunoaște în prezent cea mai rapidă creștere în SUA. Prin costumarea în ziua de Halloween, aproape fiecare fetiță devine o vrăjitoare… Iată un început promițător pentru cei ce-și recruteaza viitorii adepți. Și este doar un exemplu. Cum interpretăm măștile de morți, de diavoli și alți demoni pe care le oferim cu bucurie copiiilor noștri pentru a se transforma în personaje oculte? Cărui ideal servesc aceste măști, aceste schimbări de personalitate și îndemn la satanism?



Istoricul Jean Markale descrie oferta costumelor de Halloween drept o invitație la o „călătorie inițiatică” ghidată de cineva [Satana] „ascuns în umbră”. El consideră că nimeni nu se „întoarce de la Halloween nevinovat”: „Pasajul de trecere în lumea Halloween-ului este cu adevărat o călătorie inițiatică. Dar această călatorie, chiar dacă este făcută de unul singur, nu s-a făcut fără un ghid, un inițiator, cineva care a determinat căutarea și care, uneori ascuns în umbră, veghează asupra călătorului și drumului său prin acest labirint, pentru a se asigura că ajunge, fie și metaforic, în cealaltă lume.” (Markale, Jean. The Pagan Mysteries of Halloween, p. 127)

„Practicile de Halloween deschid ușile pentru ocultism și introduc forțele negative în viețile oamenilor, forțe pe care inițial nu le înțeleg și de multe ori nu le pote combate. . .” a declarat dr. David Enoch, de la Royal Liverpool Hospital si University of Liverpool.

Poate că ar trebui să ne gândim de două ori înainte de a îmbrățișa cu bucurie această sărbătoare și poate ar fi nevoie de mai mult discernământ atunci când îi indemnăm pe cei mici să se bucure că pot deveni, pentru o zi, o vrăjitoare sau un drac!"
  #130  
Vechi 01.11.2015, 15:44:23
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

cristiann, lasa in puii lor pozele alea, chiar nu ai masura?! Ai un gust pentru morbid si show de foarte proasta calitate.
Subiect închis