Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 17.07.2015, 14:54:10
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Sunt unii care abuzeaza "bisericosii" crezand ca aia doar au sa taca si au sa indure.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 17.07.2015, 15:01:02
AndreiBig AndreiBig is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2015
Mesaje: 7
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pai tu daca ai avea un copil abuzat, oare de ce fi in stare?
Apropo, esti "bisericos" macar?
Daca as avea un copil abuzat care are 40 de ani si sta sa isi ea in freza e doar din vina ei , daca ii explici si nu ii impui copilului ce sa faca inca de mic acesta o sa inteleaga . Eu unul nu as apela la preoti falsi si babe cu matura ca sa se intample nu stiu ce hocus pocus ( e doar parerea mea ) cu ce drept as mai merge eu la biserica daca prima data nu apelez la Dumnezeu si ma duc la babe ? Iar partea cu "bisericos" sau "credinciso" o sa o tin pentru mine :) ca ma priveste personal
Reply With Quote
  #13  
Vechi 17.07.2015, 15:02:25
AndreiBig AndreiBig is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2015
Mesaje: 7
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Păi poate-i numa' gura de ea...
Poate doar bate șaua să priceapă iapa...
Nu , una dintre fetele ei chiar zice ca a dat pe acolo (babe :) )
Reply With Quote
  #14  
Vechi 17.07.2015, 15:05:36
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndreiBig Vezi mesajul
Daca as avea un copil abuzat care are 40 de ani si sta sa isi ea in freza e doar din vina ei , daca ii explici si nu ii impui copilului ce sa faca inca de mic acesta o sa inteleaga . Eu unul nu as apela la preoti falsi si babe cu matura ca sa se intample nu stiu ce hocus pocus ( e doar parerea mea ) cu ce drept as mai merge eu la biserica daca prima data nu apelez la Dumnezeu si ma duc la babe ? Iar partea cu "bisericos" sau "credinciso" o sa o tin pentru mine :) ca ma priveste personal
E usor sa crezi ca stii cum ar trebui altii sa gandeasca si sa faca cand tu insuti n-ai fost pus in situatiile respective.

Apropo, nu te-ai gandit sa o consiliezi inainte sa te gandesti sa o barfesti?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 17.07.2015, 15:16:42
AndreiBig AndreiBig is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2015
Mesaje: 7
Implicit

Din moment ce nu i-am dat nume nu prea cred ca e barfa , iar faptul ca am inpartasit unele chestii era probabil in speranta de a gasi un raspuns de ce unii oameni gandesc in felul acesta . Dar tu in loc sa ma ajuti cu un raspuns te oftici si imi sari mie in cap :) tipic.....romanesc de aia o ducem asa bine , daca cineva intreaba ceva prima data dam cu el de pamant si dupa aia facem pe grozavul .
PS : bisericoasa ea se numeste nu o fac eu , deoarece am vazut mai sus ca erai ofticat
Reply With Quote
  #16  
Vechi 17.07.2015, 15:59:57
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

De ce crezi ca as fi "ofticat"?

In primul rand suferi de o lipsa de compasiune, nu poti sa te pui in locul unei persoane care trece printr-o situatie dificila tratand problema cu o falsa superioritate.

In al doilea rand, ce ai functioneaza prost, pentru ca intepretezi gresit ceea ce iti spun altii.

Iar din se poate vedea aici, parca tu esti cel care a dat iintai de pamant cu doamna in cauza, de ce ai vrea sa ai parte de un tratament mai bun decat esti tu dispus sa-l oferi altora?

Poate respectiva este o ignoranta din perspectiva ta, dar la fel de bine si tu poti fi un ignorant din perspectiva altora.

Putina smerenie nu strica, te-ar scuti de tavaleala dar si de efortul de a-i tavali tu pe altii din perspectiva unor judecati pripite si prea putin intelepte.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
Răspunde