Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 04.05.2013, 20:47:43
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Intr-adevar dragii mei revin ptr a va spune, in sfanta zi de azi.. ca DUMNEZEU E MARE si poate toate cate le voieste... operatia mamei nu a mai avut loc ATUNCI.. Dumnezeu a lucrat in chip tainic .. ingerii si-au facut treaba lor si uite asa operatia s-a amanat... cu ajutorul Sf Nectarie am gasit si un tratament naturist prin care metastazele de la ficat au disparut... si iata cum, pe scurt... desi au trecut 5 ani de la prima diagnosticare.. mama TRAIESTE... se lupta cu boala, insa Dumnezeu si ingerii au scos-o biruitoare pana acum... CU DUMNEZEU INAINTE si PASTE FERICIT TUTUROR! Cristi, Mirela d-na Ica, Adrian(admin)Teo, Ory imi este dor de voi!!!

Draga Marina,este o veste extraordinara!Ma bucur nespus pentru tine si mamicuta ta!
Te rog,avand in vedere ca acesta este un forum pe care intra multe persoane,dintre care unele poate trec prin niste suferinte similare,ai putea sa ne spui despre ce tratament naturist este vorba?
Iti multumesc si un Paste plin de lumina si bucurie iti doresc!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #32  
Vechi 04.05.2013, 21:15:45
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
.. CU DUMNEZEU INAINTE si PASTE FERICIT TUTUROR! Cristi, Mirela d-na Ica, Adrian(admin)Teo, Ory imi este dor de voi!!!
Nu te-am uitat , draga Marinus , nu te-am uitat nici pe tine si nici pe cei din lista de prieteni , cu toate ca nu scriu in mod direct despre ei , dar sunteti toti undeva intr un coltisor din sufletul meu .
A fost infintat un grup de rugaciune , unde "misiunea" mea este in fiecare luni , la inceput de saptamana , si-ti spun sincer ca nu-mi este usor nici mie , dar n-am uitat niciodata ajutorul dat continuu de Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu , fara de care nu rezistam in fata atator greutati si mai ales ispite .
Sa nu-ti dispara niciodata nadejdea in Dumnezeu si a Lui Maicuta , si-ti spun cu toata taria , iti stig chiar : Dumnezeu nu ne lasa atata timp cat stim si vrem a ne ruga , vrem sa ne indreptam , ne caim sincer pentru toate cele rele savarsite in viata noastra , ne dorim si nu avem liniste pana ce nu ne marturisim pacatele . si cel mai important este dorirea noastra fiebinte de a ne Impartasi , de a ajunge la Sfanta Impartasanie , fara de care credinta noastra ORTODOXA nu face nici doi bani !
Lumina Sfanta sa te calauzeasca pana in ultima clipa din viata asata trecatoare de aici !
Te imbratisez cu drag :
Cristian
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #33  
Vechi 06.05.2013, 02:23:02
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Slava lui Dumnezeu pentru toate!

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Intr-adevar dragii mei revin ptr a va spune, in sfanta zi de azi.. ca DUMNEZEU E MARE si poate toate cate le voieste... operatia mamei nu a mai avut loc ATUNCI.. Dumnezeu a lucrat in chip tainic .. ingerii si-au facut treaba lor si uite asa operatia s-a amanat... cu ajutorul Sf Nectarie am gasit si un tratament naturist prin care metastazele de la ficat au disparut... si iata cum, pe scurt... desi au trecut 5 ani de la prima diagnosticare.. mama TRAIESTE... se lupta cu boala, insa Dumnezeu si ingerii au scos-o biruitoare pana acum... CU DUMNEZEU INAINTE si PASTE FERICIT TUTUROR! Cristi, Mirela d-na Ica, Adrian(admin)Teo, Ory imi este dor de voi!!!



" Mare esti DOAMNE si minunate sunt lucrurile TALE si nici un cuvant nu este de-ajuns spre lauda numelui TAU! "
Draga MARINA, sa dam slava lui Dumnezeu pentru faptul ca mama ta a supravietuit celei mai fatale boli - cancerul - printr-un asa miracol.
Rugaciunile dansei, ale tale si ale noastre celor care am incercat sa-ti fim aproape in greaua incercare prin care treceai, uite ca a avut sorti de izbanda. Minunata veste ne-ai dat chiar de INVIEREA DOMNULUI nostru Iisus Hristos! Este fantastic!
Sunt coplestita de veste in sensul bun al cuvantului.
Trebuie sa-ti fac o marturisire: pe 21 mai 2013 sotul meu va implini 6 luni de la o grea operatie de inima, eram convinsa ca-l voi pierde, era foarte grav, operatia era riscanta insa m-am lasat in mana bunului Dumnezeu si mi-am zis ca sunt datoare sa incerc operatia, sansele erau de 1 la 1000.
Am dat rugaciuni la manastirile pe unde am umblat, la preoti si maicute pe care i-am cunoscut de-a lungul timpului, s-a lansat cererea de rugaciune si pe Forumul nostru crestinortodox. S-au rugat foarte multi in acele zile si nu numai. Nu pot uita si multumesc in fiecare zi tuturor celor care s-au rugat pentru sotul meu sa supravietuiasca si medicilor, asistentelor care l-au supravegheat la Terapie intensiva. Sunt fericita si strig in gura mare: MARE este DUMNEZEU ca si-a facut mila cu sotul meu si azi, e langa noi, se plimba, citeste, face rebus, se distreaza cu nepotii prin curte. Este o minune pe care trebuie s-o marturisesc de fiecare data cand am ocazia sa o fac. Din cauza asta te inteleg perfect si spun ca-s coplesita de veste.
Traim minuni la fiecare pas, trebuie doar sa le constientizam, trebuie sa cerem ajutorul bunului Dumnezeu, a maicutei Domnului si a tuturor sfintilor, sa avem nadejde ca ne ajuta si sa le multumim pentru ajutorul acordat.
Va imbratisez cu toata dragostea pe tine si mama ta si ma bucur din suflet pentru vestea pe care ne-ai dat-o intr-o zi de mare bucurie pentru omenire, INVIEREA DOMNULUI!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #34  
Vechi 06.05.2013, 22:12:32
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit Doamne ajută!

Mă bucur mult pentru mama ta, Marina, că Dumnezeu s-a îndurat de ea și i-a dat sănătate și încă mulți ani de viață alături de familie. Mă bucur și că revii din când în când aici pe forum. Slavă lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #35  
Vechi 09.05.2013, 19:02:22
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

In mesajul intial am precizat ca mama se lupta cu boala si ca Dumnezeu I-a mai dat un ragaz .. ca fiecare zi, luna, an care ii sunt daruite, sunt un "bonus" de la Doamne Doamne... raspuns ptr doamna Rodica 50 care mi-a scris pe privat referitor la acel tratament naturist. Treaba sta in felul urmator. Nu acel tratament a facut miracolul de a dizolva metastazele de la ficat ci DUMNEZEU... doar metastazele la ficat au disparut nu si tumora uriasa care se afla la alt organ si care a trebuit extirpata... asta este realitatea si asa trebuie privita situatia... a fost un anume context.. Sfantul Nectarie ne-a aratat clar calea aceea... asta nu inseamna ca se aplica oricui... caile sunt individuale.. ceea ce unuia ii face bine altuia poate ca nu ii foloseste... sa nu uitam ca nu exista boala ci pacient... nu voi dezvalui acel tratament.... nu din egoism insa eu sunt patitul care s-a fript cu ciorba si sufla si in iaurt... NOI( mama si familia) ne-am ASUMAT acel RISC cu tratamentul.. UNII L-AU URMAT SI AU MURIT... pe altii i-a ajutat... acel tratament a fost mediatizat si criticat iar producatorul injurat si facut SARLATAN si in multe alte feluri ....eu nu pot fi de acord cu scandalul starnit de cei ce il pun la zid pe producatorul acelui produs naturist...fara el mama mea nu ar mai fi fost acum printre noi... nu pot insa lua asupra mea povara blamarii in caz ca acest remediu nu va avea reusita la alte persoane... va doresc tot binele din lume... cu ingerii aproape veti primi cu siguranta raspunsul ptr tratamentul prielnic dvs

Last edited by MarinaAlca; 09.05.2013 at 19:24:02.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 09.05.2013, 19:21:56
stoicadorina's Avatar
stoicadorina stoicadorina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Mă bucur nespus pentru mama ta Marina. Dumnezeu să-i dea viață lungă și sănătate iar ție răgazul de a petrece lângă ea.

Last edited by stoicadorina; 10.05.2013 at 16:27:26.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 09.05.2013, 19:29:49
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Sa nu exageram Dorina... mamele pot duce dorul copiilor care se afla departe de ele.. Cancerul nu i-a fost "dat" mamei mele ptr ca eu am plecat de langa ea.. hai sa fim cu capul pe umeri si sa nu ne lansam in afirmatii care frizeaza absurdul...
Reply With Quote
  #38  
Vechi 09.05.2013, 19:35:10
stoicadorina's Avatar
stoicadorina stoicadorina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Sa nu exageram Dorina... mamele pot duce dorul copiilor care se afla departe de ele.. Cancerul nu i-a fost "dat" mamei mele ptr ca eu am plecat de langa ea.. hai sa fim cu capul pe umeri si sa nu ne lansam in afirmatii care frizeaza absurdul...
Am zis și eu așa... Cred că am fost puțin patetică. Scuze.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 09.05.2013, 20:40:04
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
In mesajul intial am precizat ca mama se lupta cu boala si ca Dumnezeu I-a mai dat un ragaz .. ca fiecare zi, luna, an care ii sunt daruite, sunt un "bonus" de la Doamne Doamne... raspuns ptr doamna Rodica 50 care mi-a scris pe privat referitor la acel tratament naturist. Treaba sta in felul urmator. Nu acel tratament a facut miracolul de a dizolva metastazele de la ficat ci DUMNEZEU... doar metastazele la ficat au disparut nu si tumora uriasa care se afla la alt organ si care a trebuit extirpata... asta este realitatea si asa trebuie privita situatia... a fost un anume context.. Sfantul Nectarie ne-a aratat clar calea aceea... asta nu inseamna ca se aplica oricui... caile sunt individuale.. ceea ce unuia ii face bine altuia poate ca nu ii foloseste... sa nu uitam ca nu exista boala ci pacient... nu voi dezvalui acel tratament.... nu din egoism insa eu sunt patitul care s-a fript cu ciorba si sufla si in iaurt... NOI( mama si familia) ne-am ASUMAT acel RISC cu tratamentul.. UNII L-AU URMAT SI AU MURIT... pe altii i-a ajutat... acel tratament a fost mediatizat si criticat iar producatorul injurat si facut SARLATAN si in multe alte feluri ....eu nu pot fi de acord cu scandalul starnit de cei ce il pun la zid pe producatorul acelui produs naturist...fara el mama mea nu ar mai fi fost acum printre noi... nu pot insa lua asupra mea povara blamarii in caz ca acest remediu nu va avea reusita la alte persoane... va doresc tot binele din lume... cu ingerii aproape veti primi cu siguranta raspunsul ptr tratamentul prielnic dvs
Dumnezeu sa o ajute pe mama ta,Marina si in continuare,sa ii dea ani multi cu sanatate si bucurie alaturi de voi!
Desigur El a ajutat-o,insa Dumnezeu lucreaza prin oameni,diferite remedii,informatii care ne sunt scoase in cale s.a.m.d.
Este un domeniu foarte sensibil,pentru ca disperarea oamenilor care vor sa se vindece pe ei sau cei dragi atinge cote maxime si in aceasta disperare,bietii,incearca aproape orice.
De aceea,din multitudinea de variante care exista acum pe piata,indiferent ca discutam despre medicina clasica sau cea alternativa,vom gasi si remedii veritabile si oameni carora Dumnezeu le-a dat posibilitatea de a deveni instrumente ale vindecarii Sale,insa si multi escroci.Probabil de aici se trage scepticismul multora...
Eu sunt sigura ca aceasta boala poate fi vindecata si la oameni,dar si la animale,daca Dumnezeu permite acest lucru.
Tatal meu s-a operat din cauza unui cancer la prostata,se pare ca rezultatele sunt totusi bune,insa nimic nu este sigur.E drept ca el nici nu urmeaza un regim de viata prea sanatos,din pacate...
Si mai am o catelusa,pe care o iubesc mult si care si ea a fost operata din cauza unei tumori canceroase,insa personal m-am ocupat de ea dandu-i tot felul de remedii naturiste,atat inainte,cat si mult timp dupa operatie.Chiar si dupa interventie s-a refacut foarte repede,incat si medicii au fost uimiti.A trecut mai bine de 1 an de atunci si multumesc Lui Dumnezeu,toate analizele sunt bune si se poate considera ca a scapat.
Cu animalutele este uneori mai usor sa le tratezi,saracele au incredere oarba in tine,iau tot ce le dai si chiar si faptul ca le esti alaturi de multe ori le ajuta sa se vindece.Cu oamenii,din pacate,este putin mai dificil,pentru ca multi au prejudecati,tind sa aleaga fie o extrema (doar medicina clasica),fie doar terapiile alternative sau pur si simplu ai de furca din alte motive,cum ar fi faptul ca nu doresc sa isi schimbe stilul de viata.Si atunci,asta este...e liberul arbitru peste care nu poti calca,oricat de apropiata ti-ar fi persoana sau cat de mult te-ar afecta suferinta ei.
Insa,indiferent ce ar spune unii si altii,cred ca este important ca atunci cand gasim un remediu sa impartasim si cu cei din jur darul primit.Decat ce ar putea spune unul ori altul,cred ca mai important ar putea fi faptul ca cineva in necaz ar putea primi aceasta informatie in dar si sa ii fie spre folos si vindecare.
Pana la urma nici interventiile chirurgicale de extirpare a tumorilor nu sunt o garantie si nu cred ca cineva arunca vina pe medici in cazul in care tumora recidiveaza.
Acum,Marina,daca nu doresti sa postezi pe forumul public denumirea remediului,te inteleg si iti respect alegerea,insa daca vei avea bunatatea,o sa te rog sa imi scrii macar pe privat despre ce este vorba,pentru ca personal sunt deschisa spre a invata cat mai multe despre diferite cai de vindecare ale fiintei umane,pe care Dumnezeu ni le-a lasat la indemana.Iti multumesc!Doamne ajuta!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 09.05.2013 at 20:44:20.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 10.05.2013, 15:28:41
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Pentru Heaven: Te rog daca poti sa imi scrii pe privat adresa ta de messenger sau email ca sa putem comunica.. din pacate mesageria mea este full si nu imi permite sa iti trimit mesajele.. iar stergerea celor vechi dureaza...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaminte Tina06 Umanitare 6 24.09.2012 22:22:08
rugaminte! morgoth78 Umanitare 8 15.08.2011 23:58:12
Va rog fierbinte sa imi dati un sfat luciamanta Intamplari adevarate 4 23.08.2010 22:50:49
Rugaminte t_a_pirvu Umanitare 10 14.07.2010 22:59:18
Rugaminte tigerAvalo9 Rugaciuni 4 21.06.2010 15:23:39