Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 14.01.2011, 09:26:07
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Sa intelkeg ca fratia ta te spovedesti la preot calugar,si eu la fel,dar nu am o stare preponderenta adica azi ii pot ,,mangaia'',maine ii pot anatemiza,deci pt ce sa cer binecuvantare,poate pt amandoua.......
mai serafime frate, tu chear atit ai inteles,pe cine am anatemizat eu?[nu am facut-o cu nici un user]pai citeste bine:TU II MINGII[adica serafim],EU II SCUTUR.[adica alin]te-ai luminat? ce ti-e asa greu sa pricepi? sau nu vrei sa pierzi niciodata?ba ai sa pierzi dragul meu ca iti apropii de sinul tau serpi si scorpii dupa cum ne spun sf.parinti.si apoi exista pericolul sa te trezesti asa usor pe nesimtite in adunarea lor.si afla ca nu am cerut binecuvuntare ci am primit,poate stia parintele de ce.te rog ceva nu citi pe sarite ci cu multa atentie cuvint cu cuvint,nu ai facut-o acum prima data,ori te faci ca nu pricepi.daca nu esti atent propun sa incheiem discutiile sterile cu tine, ce le port doar cu sectarii ce se fac,ca nu inteleg doar ce vor ei.fara nici o suparare ne impartim lucrusioarele si la drum cum ne sta bine,fiecare cu poteca lui eu o aleg pe cea strimta nu sunt suparat pe tine. La buna vedere,Orcum adminul mi-a atras atentia ca jignesc userii si nu as vrea pentru niste povesti din care doar tu ai de cistigat si eu de pierdut sa ma trezesc,ca imi da vacanta mare.

Last edited by mihaila_alin; 14.01.2011 at 16:13:22.
Reply With Quote
  #52  
Vechi 14.01.2011, 16:22:40
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tricesimusquintus Vezi mesajul
Nu eu vreau să spun asta, ci Geony:



Nu trebuie să crezi tot ce spune el, are și el o obsesie, trebuie să-l înțelegem...
domnul trice ce mai faci esti suparat?

Last edited by mihaila_alin; 14.01.2011 at 16:44:53.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 14.01.2011, 19:37:51
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.049
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
mai serafime frate, tu chear atit ai inteles,pe cine am anatemizat eu?[nu am facut-o cu nici un user]pai citeste bine:TU II MINGII[adica serafim],EU II SCUTUR.[adica alin]te-ai luminat? ce ti-e asa greu sa pricepi? sau nu vrei sa pierzi niciodata?ba ai sa pierzi dragul meu ca iti apropii de sinul tau serpi si scorpii dupa cum ne spun sf.parinti.si apoi exista pericolul sa te trezesti asa usor pe nesimtite in adunarea lor.si afla ca nu am cerut binecuvuntare ci am primit,poate stia parintele de ce.te rog ceva nu citi pe sarite ci cu multa atentie cuvint cu cuvint,nu ai facut-o acum prima data,ori te faci ca nu pricepi.daca nu esti atent propun sa incheiem discutiile sterile cu tine, ce le port doar cu sectarii ce se fac,ca nu inteleg doar ce vor ei.fara nici o suparare ne impartim lucrusioarele si la drum cum ne sta bine,fiecare cu poteca lui eu o aleg pe cea strimta nu sunt suparat pe tine. La buna vedere,Orcum adminul mi-a atras atentia ca jignesc userii si nu as vrea pentru niste povesti din care doar tu ai de cistigat si eu de pierdut sa ma trezesc,ca imi da vacanta mare.
Vad ca devi ironic,prea ironic,si eu pot fi foarte arogant ,dar nu vreau,am vorbit frumos cu tine ,si inteleg prea bine ce vrei sa spui.Am zis eu ca ai anatemizat pe cineva?Si cand m-am referit ca ii ,,anatemizez'' am zis-o mai metaforic,ca nu pot eu sa anatemizez pe nimeni.Acuma vad ca te crezi ceva ,,sperietor '' de sectari,bine ,foarte bine ca ti-a dat duhovnicul tau binecuvantare pentru asa ceva,Domnul sa te lumineze.Vrei poteca cea stramta,pai roaga-te si pentru mine daca nu esti suparat,ca eu inca sunt pe poteca cea larga,dar sincer iti spun frate mihaila_alin,putina smerenie nu strica nimanui.Si as vrea ca de acum discutiile noastre sa fie cat mai prietenoase.Se poate?
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote
  #54  
Vechi 14.01.2011, 19:59:38
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Domnul sa te binecuvinteze si sa ma ierti ca, tot eu am gresit cind am deschis discutia cu tine nu trebuia, va fi o experienta trista pt. mine.

Last edited by mihaila_alin; 14.01.2011 at 20:01:59.
Reply With Quote
  #55  
Vechi 14.01.2011, 20:05:48
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.049
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
Domnul sa te binecuvinteze si sa ma ierti ca, tot eu am gresit cind am deschis discutia cu tine nu trebuia, va fi o experienta trista pt. mine.
Iarta-ma si fratia ta daca te-am suparat,iti multumesc pentru sfaturi,poate sunt prea orgolios sa imi vad greselile,haide sa nu avem experiente triste si sa facem pace.Vrei?
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 14.01.2011, 20:38:06
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Slavit sa fie domnul

Domnul si maica domnului sa te ierte si sa te binecuvinteze si pace sa iti daruiasca.amin
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce este pacatul? Definitia ortodoxa vs. romano-catolica si protestanta Eugen7 Dogmatica 80 08.02.2013 09:24:46
Care este cel mai important lucru pe care doriti sa il faceti in viata? alexdu Generalitati 79 23.09.2011 16:55:07
Care este pozitia BOR fata de persoanele care fac doar cununuia civila? elom Nunta 38 16.08.2011 23:45:58
Despre unele lucruri care pot contine un adevar si ce face exagerarea din el claudiu-marius Generalitati 7 27.10.2010 23:52:50
Cat adevar este in.... mara2008 Slujba inmormantarii 11 15.03.2009 21:36:23