Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 11.10.2021, 18:08:13
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Am raportat toate posturile astea de prozelitism sectar, poate mai face si altcineva acelasi lucru.

Nu as vrea ca un sectar sa lase in urma marturii ale unei secte, care pot fi intelese gresit de altii.

Moroco, ar trebui sa fii scos de pe forum, pacat ca adminul doarme in papuci.
  #42  
Vechi 11.10.2021, 18:20:13
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Am raportat toate posturile astea de prozelitism sectar, poate mai face si altcineva acelasi lucru.

Nu as vrea ca un sectar sa lase in urma marturii ale unei secte, care pot fi intelese gresit de altii.

Moroco, ar trebui sa fii scos de pe forum, pacat ca adminul doarme in papuci.
Da-da, ”hai la lupta cea mare, rău cu rău sa va uniti cantand internationala ca niste ipocriti”.

NU-s sectar ci ortodox, nu fac prozelitism caci Domnul nu reboteaza pe nimeni, nu vrea de la nimeni nimic si nu vrea sa fure sclavi.

Raporteaza-te pe tine, ca minti si iar ti-a sarit mustarul si vrei exclusivism.

Esti un om al faradelegii care nu respecti constitutia, un ipocrit de cea mai joasa speta, un terorist, o ”victima” agresiva.

NU MAI MINTI DESPRE MINE!... domnule Mieunhauzen ce dai ortodoxia victima mea sau a lui Hristos-Cuvantul!

Ce anume ti-am furat sau as vrea sa-ti fur?

Ce e prozelitismul macar stii? Nu stii dar minti fara rusine confundand NIP cu neo-protestantii! Rusine!

Cheama-ti prietenii de prigoana ca sa trageti impreuna @gpalme multe lui Dumnezeu!

Penibil! Decat un pârâș asta esti. Vezi ca explodezi de rautate si incepi sa te deserti ca un kamikadze duhovnicesc pe toate firele de discutie deviind de la subiecte.

Tot nu pricepi ca necredinta ta te scoate din minti si ca arunci vina pe mine?
Desi nu-ti vreau raul nici tie nici ortodoxiei din moment ce-s ortodox tu ma prigonesti la nesfarsit ca un martholoz?

DE CE tot prigonesti un ortodox care crede si in Cuvantul suflat prin Cele 7 Tr.Ap.?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 11.10.2021 at 18:53:57.
  #43  
Vechi 11.10.2021, 18:22:38
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.042
Implicit

Păcat... Ce a ajuns acest forum... Vorba lu Nietzsche, parcă îți taie elanul sa mai și scrii...

Va las în Pace fraților!
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
  #44  
Vechi 11.10.2021, 18:30:58
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Păcat... Ce a ajuns acest forum... Vorba lu Nietzsche, parcă îți taie elanul sa mai și scrii...

Va las în Pace fraților!
Pacat dar nu vreti sa vedeti cine haituie, nu vrei sa vezi cine minte, nu vrei sa vezi cine eticheteaza, cine terorizeaza....

Daca ii repeti la infinit sa nu mai minta tragandu-mi gpalme si nu vrea si cheama mereu la prigoana si exclusivism la pâre, la raportare mincinoasa si la distrugere ce poti face?

Nu pricepe ca nu-l mint cand zic ca NIP nu e secta si ca-s ortodox si mereu eticheteaza si-mi vineaza postarile ca sa ma provoace... ce sa mai zic, tu esti victima sau eu?

Nu ma dau victima, il rabd si il iert. NU poate crede si in Cuvantul lui Dumnezeu ce sufla prin Cele 7 Tr.Ap.

Daca el nu vrea si nu poate atunci eu sunt rau si fac rau cica daca citesc si cred!????

Crede si tu si lasa-ma si pe mine sa cred mai mult ca tine! Nu ma tot eticheta si nu ma mai fa in toate felurile! (la @gpalme ma refer)

Toate firele de discutie le strica cu rautatea lui la adresa mea, viseaza lupte si razboaie nestiind ca strica orice discutie si ca lovind in Domnul pe el insusi se surpa si se arunca in iad.

Ii repet dar nu-i pasa. E obsedat si i-am zis sa ma ignore si sa nu-mi mai pateze postarile cu mitomaniile si rautatile si analizele lui murdare si josnice. Asculta?

Nu vezi ca se crede marele sef al ortodoxiei fiind cica in asntimentul intregii biserici si a tuturor sfintilor? Nu vezi cum distruge orice scriu?

De ce nu iei atitudine dreapta? De ce treci cu vederea si pleci?

Sigur ca eu sunt vinovatul in ochii tuturor, nu-i asa?

Vedeti ce mi-a scris in ultimul an si apoi plangeti-va! Judecat drept si nu cu interes ascuns!

Eu apar ortodoxia nu @gpalme!
Eu stiu ce fac si ce vorbesc si ce scriu nu el!
De ce nu ma credeti pe mine ci pe terorist, pe martholoz, pe martafoi??

Eu sunt ortodoxul nu el! El e ipocritul terorist si impostor! Nu crede si nici nu lasa pe altii sa creada!!! Minte despre mine si despre NIP mai rau ca Mieunhauzen dandu-se victima!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 11.10.2021 at 18:44:25.
  #45  
Vechi 11.10.2021, 19:07:23
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 168
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Păcat... Ce a ajuns acest forum... Vorba lu Nietzsche, parcă îți taie elanul sa mai și scrii...

Va las în Pace fraților!
Bro, vrei sa mai pun inca odata perlele? :))) Nu-i lua in serios," ei numai doar durează-n vânt;Deșerte idealuri - Noi nu avem nici timp, nici loc;Și nu cunoaștem moarte."
  #46  
Vechi 11.10.2021, 19:10:34
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Pacat dar nu vreti sa vedeti cine haituie, nu vrei sa vezi cine minte, nu vrei sa vezi cine eticheteaza, cine terorizeaza....


Sigur ca eu sunt vinovatul in ochii tuturor, nu-i asa?

Vedeti ce mi-a scris in ultimul an si apoi plangeti-va! Judecat drept si nu cu interes ascuns!

Eu apar ortodoxia nu @gpalme!
Eu stiu ce fac si ce vorbesc si ce scriu nu el!
De ce nu ma credeti pe mine ci pe terorist, pe martholoz, pe martafoi??

Eu sunt ortodoxul nu el! El e ipocritul terorist si impostor! Nu crede si nici nu lasa pe altii sa creada!!! Minte despre mine si despre NIP mai rau ca Mieunhauzen dandu-se victima!
Victimel ce esti, sectarele, in toate posturile tale ai doar prozelitism sectar, credinta in secta NIP, si eu sunt problema?

Sectarele, scoate-ti barnele din ochi inainte sa tipi in gura de sarpe ca "esti victima".

Esti victima propriului tau prozelitism.

Tu esti sectarul care face prozelitism.

NIP nu este BOR deci este gresit. Asa ca nu am cum sa mint, pe motiv de logica deductiva (daca te pricepi la asta).
  #47  
Vechi 11.10.2021, 19:11:15
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Bro, vrei sa mai pun inca odata perlele? :))) Nu-i lua in serios," ei numai doar durează-n vânt;Deșerte idealuri - Noi nu avem nici timp, nici loc;Și nu cunoaștem moarte."
Nici un post cu bodyguarzi? E in concediu?
  #48  
Vechi 11.10.2021, 19:28:44
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Victimel ce esti, sectarele, in toate posturile tale ai doar prozelitism sectar, credinta in secta NIP, si eu sunt problema?

Sectarele, scoate-ti barnele din ochi inainte sa tipi in gura de sarpe ca "esti victima".

Esti victima propriului tau prozelitism.

Tu esti sectarul care face prozelitism.

NIP nu este BOR deci este gresit. Asa ca nu am cum sa mint, pe motiv de logica deductiva (daca te pricepi la asta).
Bostanele@gpalme, nu-s sectarel-victimel ci tu ma faci asa deci sunt victima incompetentei tale si a necredintei tale care ma osandesti si ma etichetezi pe toate firele de discutie. Daca ai putea crede ca nu te mint nu ti-ai permite sa faci ce faci inchipuindu-ti ca ai spatele asigurat la BOR. E degeaba tot ce-ti zic ca nu crezi ca nu-L ai asigurat la biserica cereasca biruitoare a sfintilor si nici la Dumnezeu fiindca susti minciuna si necredinta infiltrata in BOR, deci cazi in iad impreuna cu necredinta si minciuna infiltrata in BOR si te distrezi ca prostul incompetent de mine ca ma tot etichetezi si ma persiflezi in ciuda faptului ca as vrea sa va fac sa va dati seama ce va faceti ca fraierii care au pus botul.

Deci mai incet!.. cu bostaneala si cu punerea de foc la propria ta valiza ca o sa-ti explodeze dovleacul. BOR-FNI nu te va scapa de necredinta si de minciuna pentru doar ca aveti depesa, ca v-ati facut act si justificare sa nu credeti, iata ati dat sentinta ca acum 2000 de ani si tot osanditi pe Domnul. V-ati facut asigurare la FNI si credeti ca puteti dormi linistiti si lovi la nesfarsit in maimicii Domnului? Amarnic va inselati si va amagiti!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 11.10.2021 at 19:32:15.
  #49  
Vechi 11.10.2021, 19:31:51
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Bostanele@gpalme, nu-s sectarel ci tu ma faci asa deci sunt victima incompetentei tale si a necredintei tale. Daca ai putea crede ca nu te mint nu ti-ai permite sa faci ce faci inchipuindu-ti ca ai spatele asigurat la BOR ca e degeaba ca nu-L ai asigurat la biserica cereasca biruitoare a sfintilor si nici la Dumnezeu fiindca susti minciuna si necredinta, deci cazi in iad impreuna cu necredinta si minciuna infiltrata in bor si te distrezi ca prostul incompetent de mine ca ma tot etichetezi si ma persiflezi.

Deci mai incet!.. cu bostaneala si cu punerea de foc la propria ta valiza ca o sa-ti explodeze dovleacul. BOR-FNI nu te va scapa de necredinta si de minciuna pentru ca aveti depesa, aveti act, ati dat sentinta ca acum 2000 de ani. V-ati facut asigurare la FNI si credeti ca puteti dormi linistit si lovi in maimicii Domnului? Amarnic va inselati!
Moroncele, daca BOR a dat declaratie ca NIP sunt anatema si scosi din Biserica, pe cine faci tu mincinosi?

Bai Pinochio sectar, gura mai mica.

Sunteti o gramada de dezaxati mental prin secta aia, de teapa ta, culesi de pe apa sambetei de diavol, cu mintile ratacite care v-ati facut un zigurat acolo si visati la ... dictare de la Hristos.

Sunteti rataciti cu mintea, si acuzati BOR de ... minciuna.

Nu este diavolul tatal minciunii? Nu este diavolul tatal vostru, ca voi sunteti contra Bisericii si acuzati Biserica de necinste cand Biserica va dovedeste pe voi drept mincinosi?

Sunteti fii ai diavolului si ai minciunii.

Sectarele e mare cat o zi de post declaratia BOR si nu poti sa o vezi. Dar minciunile din secta le vezi.

Sectarele, pentru ca ai judecat Biserica de la inceput te-a lasat Dumnezeu sa cazi.

Ca asta ai facut toata viata - ai judecat Biserica. De asta ai ajuns la secte.


Ca te-a lasat Dumnezeu pentru propria ta mizerie inca de la inceput sa cazi.

Esti o cazatura de la inceput. Care ai cazut prin judecata.


Aminteste-ti ca inca de la inceput ai judecat Biserica, preotii. De asta esti in "credinta NIP". Pentru ca te-a lasat Dumnezeu sa cazi.


Bai cazatura, lepadat de Dumnezeu pentrju judecarea Bisericii, aminteste-ti de pacatele judecatii si osandirii facute de tine de la inceput.

Last edited by gpalama; 11.10.2021 at 19:34:19.
  #50  
Vechi 11.10.2021, 19:34:48
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Moroncele, daca BOR a dat declaratie ca NIP sunt anatema si scosi din Biserica, pe cine faci tu mincinosi?

Bai Pinochio sectar, gura mai mica.

Sunteti o gramada de dezaxati mental prin secta aia, de teapa ta, culesi de pe apa sambetei de diavol, cu mintile ratacite care v-ati facut un zigurat acolo si visati la ... dictare de la Hristos.

Sunteti rataciti cu mintea, si acuzati BOR de ... minciuna.

Nu este diavolul tatal minciunii? Nu este diavolul tatal vostru, ca voi sunteti contra Bisericii si acuzati Biserica de necinste cand Biserica va dovedeste pe voi drept mincinosi?

Sunteti fii ai diavolului si ai minciunii.
Mai incet cu bostaneala si cu gpalmele.

Fac mincinosi pe toti care sustin ca Domnul nu e Domnul!

Nu credeti si loviti!

Mai incet cu prostia si incompetenta, cu prigoana si cu spatele asigurat!

Nu pricepeti ca ati inchis usa in nas lui Dumnezeu? Nu pricepeti ca semanati cu cei de acum 2000 de ani care nu L-au primit si L-au rastignit?

De cate ori sa va repet?

De ce nu vreti sa credeti ca nu eu va mint!????????????????????????????????

Domnul e Domnul, Iisus e Cuvantul lui Dumnezeu!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 11.10.2021 at 19:57:16.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare