Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #311  
Vechi 29.03.2009, 22:53:54
janina janina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Locație: bucurești
Mesaje: 92
Post

Cred că știu să scriu dar ca să nu fiu răutăcioasă nu am să-ți răspund la replică dar poate găsești de cuviință să o faci într-o manieră mai dulce popular - cînd postezi ceva personal sau nu
  #312  
Vechi 31.03.2009, 09:40:53
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CatalinInsusi Vezi mesajul
uite, stateam si eu si citeam ce scriai tu mai devreme si tre sa recunosc ca m-ai pus pe ganduri. Te-as ruga, daca cumva ai timp, sa-mi explici: tu ai erectiii cu rugaciune neintrerupta in timpul asta? incerc sa potrivesc cateva dintre lucrurile pe care le spui, cap la cap, si-mi iese catamai balaurul. Dar te rog sa nu-mi eviti intrebarea, cum iti iese schema asta, rugaciune neintrerupta si erectie? ba chiar, daca nu iti este cu suparare, te-as ruga sa imi dai un tablou cat mai detaliat al gandurilor si emotiilor ce se amesteca acolo, si cum.
Inca ceva, cat timp casatoria e inca o Taina in biserica ortodoxa, incearca sa intelegi ca acolo se transforma toate lucrurile din apa in vin. Asa cum eu nu inteleg si stiu ca nu o sa inteleg taina preotiei aflandu-ma in afara ei, dar stiu ca preotul este altfel in altar decat sunt eu pe langa, si ca alfel se simt si se traiesc lucrurile de catre preot decat de mine, tot asa, te rog sa intelegi ca nu e nimic in comun intre orgasmul onanistilor sau cel din curvie si cel din casatorie. Casatoria e o alfel de cruce decat calugaria sau preotia, fiecare cu mantuirea ei, calugaria fiind cea mai inalta.

Vorbitzi de casatorie ca shi cum acolo toate sunt transformate in vinul cel bun, ca shi cum toate ar fi permise la cei casatoritzi ori la cei preotzitzi, poi intrebatzi-va ce a vrut sa insemne raspunsul Domnului catre preasfanta Sa Maica:

"Femeie, n-a sosit inca vremea Mea!"

deci despre ce vreme vorbea shi ce se face cu vinul cel nou?

shi iata ca totushi chiar daca nu sosise inca vremea, Domnul a dat nu o linguritza, ci 6 ciubere mari shi late pline de vinul cel nou... nu numai pentru cei proaspat casatoritzi ci pentru tot alaiul...

dar Domnul vorbeshte mereu despre dragoste shi despre dragostea dintai... deci iata ceva care omul s-a invatzat sa calce in picioare pentru casatoria asta gLumeasca, acoperindu-shi prin taina shi binecuvantare, burdelul casei sale... caci asha are impresia ca daca are verigheta asta e o dovada a drepturilor lui de a curvi shi preacurvii ca shi totzi maturii-purii ashtia asha ca nishte pui de naparparca ce-shi lasa peste tot coada, sau coditza, sau codoiul (CO2) daca ne mai aducem aminte... despre mamele heroine.
  #313  
Vechi 31.03.2009, 09:49:19
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Citat:
În prealabil postat de scrabble Vezi mesajul
Falsa pudoare nu-si are locul aici.
Exact,bine spus...falsa pudoare.Am mai facut eu o dedicatie putin mai sus celor care nu au nimic de spus dar apar asa...cu o falsa pudoare.
Domnule Tavi,dumneata cum ai fost creeat...prin eprubeta?Crezi ca nu are Dumnezeu legatura cu procreerea?...sau cum?
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
  #314  
Vechi 31.03.2009, 11:26:15
scrabble
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Exact,bine spus...falsa pudoare.Am mai facut eu o dedicatie putin mai sus celor care nu au nimic de spus dar apar asa...cu o falsa pudoare.
Domnule Tavi,dumneata cum ai fost creeat...prin eprubeta?Crezi ca nu are Dumnezeu legatura cu procreerea?...sau cum?
Se intampla ceva ciudat. Din cand in cand imi dispar mesaje. De exemplu mesajul pe care l-ai citat tu, ory, nu-l mai gasesc pe forum.
  #315  
Vechi 01.04.2009, 14:11:10
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de janina Vezi mesajul
Aveți grijă ce postați că s-a speculat mult pe această temă și au intrat unii ca să smintească cu nerușinare
janina draga, de ce duh eshti dumneata manata ca sa dam noi crezare carui duh shi cum il putem cerceta daca este de la Dumnezeu sau nu daca nu afirmi decat asha ceva foarte vag shi in general:

-sunt unii care ucid,
-sunt unii care smintesc
-sunt unii care au intrat doar ca sa
-sunt unii care fac specula pe aceasta tema
-sunt unii care nu au grija
-sunt unii care au nerushinare

poi asha o fi dar noi, care ne indemni asha tragand un semnal de semnalul de alarma... sa fim cu bagare de seama... poi eu ma intreb shi despre tine, ce duh te mana? in ce duh ne indemni dumneata? nu cumva insinuezi ca sa acuzi? caci spui generalitatzi shi nu dai nici un argument ci faci trimitere la povestea petrica shi gLupul ca atunci cand chiar va veni gLupul nu te va mai crede nimeni... dar nu tzi-ai dat seama ca gLupii suntem chiar noi? caci noi trebuie sa ne curatzim shi nu ca sa ne ferim... noi trebuie sa ne pocaim... shi nu sa aruncam asha insinuarea generala...

deci draga mea, arata-ne shi noua care este sminteala aia cu nerushinare? ca eu am zis care e: sublimarea aia din misa-pishea-visshea, cand te invatza tantryshtii aia sa faci din jegxy un fel de dragoste shi bunatate shi beatitudine... ca sa nu ejaculezi, ca sa curveshti cat mai mult, ca sa stai ashea shi nu mishca... asha ca in piramidele placerii din fascinatziile shi miracolele shi dansurile nuptziale asiatice, din farmecele sevrotice ale ademenirilor, din tainele seductziei... deci asta e sminteala Kurdanlingy sau cum sunt tehnicile alea de a capata puteri shi viatza indelungata asha ca bhulruienile alea ce cresc pe tot pământul shi marea shi nisheipul...
  #316  
Vechi 06.04.2009, 15:05:34
janina janina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Locație: bucurești
Mesaje: 92
Implicit

Deci se mai comenteza inca pe acest subiect
  #317  
Vechi 06.04.2009, 15:06:25
janina janina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Locație: bucurești
Mesaje: 92
Implicit

de ce tot apar cu userul acela rosu ?ma ajuta cineva?
  #318  
Vechi 06.04.2009, 15:48:18
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Eu ma intreb;"de ce tot apari?",daca tot nu ai mare lucru de spus,in afara de cate o propozitie simpla aruncata,parca la repezeala,si aproape mereu off topic.Nu o spun cu indignare,ci,chiar ma intreb uneori,ce vrei,de fapt,daca in realitate nu participi...decat apari.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
  #319  
Vechi 06.04.2009, 18:05:13
janina janina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Locație: bucurești
Mesaje: 92
Implicit

Ory apar ca sa te intimidez pe tine ,ai vreo problema trimite-mi la privat eu nu am sa ma ascund niciodata dupa deget ,dar sit unii care pretind ca sint crestini si arunca cu piatra asa ca tine si latra
  #320  
Vechi 06.04.2009, 19:18:54
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de janina Vezi mesajul
Ory apar ca sa te intimidez pe tine ,ai vreo problema trimite-mi la privat eu nu am sa ma ascund niciodata dupa deget ,dar sit unii care pretind ca sint crestini si arunca cu piatra asa ca tine si latra
Janina, te rog mult nu răni fără temei și chiar de ar fi așa , nu poți spune așa ceva ! De la Ory, multe avem de învățat și ca dovadă , intră în pagina ei și citește la istoric, toate cele scrise de ea de-a lungul timpului . Iertare !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
alinarea sufletului ranit bogman margareta Generalitati 34 12.06.2013 20:12:39
BARFA- rana a sufletului! snowdrop Generalitati 58 21.03.2012 21:17:54
Povestea sufletului meu. Un_trecator Intamplari adevarate 8 13.05.2011 20:42:29
Nemurirea sufletului 52ZIZO Despre Biserica Ortodoxa in general 44 16.08.2010 22:37:08
Taina mortii. Moartea dreptului si moartea pacatosului patinina34 Din Noul Testament 1 04.01.2009 07:32:19