Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.09.2007, 07:28:42
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Tocmai am vazut si eu filmul The Queen care a fost atat de mediatizat aici... dar, totusi, n-am inteles care este valoarea acestui film si de ce actrita care o interpreteaza pe Regina Angliei a luat premiul Oscar :dozingoff: ... Oricum, acest film se centreaza mai mult pe impactul mortii printesei Diana decat pe reactia reginei, care, by the way, a fost la inaltime! de ce insa a fost nevoie de un film nu prea inteleg, care e substratul...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 01.11.2007, 21:18:07
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.546
Implicit

Dupa moartea foarte dubioasa a Dianei care a facut multa vilva, s-a simtit nevoia ca prin film sa se explice varianta curtii regale unde evident nu o sa auzi faptul ca Diana ar fi fost insarcinata cind a murit astfel avind potentialul sa dea nastere unui copil pe jumatate arab, musulman si deci cei doi printisori ar fi avut la o adica competitie islamica la tronul Angliei, sau chiar daca nu era insarcinata, urma sa se marite si evident sa aibe copii cu noul sot
Reply With Quote
  #3  
Vechi 03.11.2007, 02:38:27
ireal ireal is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.10.2007
Mesaje: 32
Implicit

idem... ;) de ce Oscar? chiar nu merita!!!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 03.11.2007, 12:57:06
seminaristul seminaristul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Locație: buricu' pamantului ARAD
Religia: Ortodox
Mesaje: 398
Implicit

dar cu ce ne ajuta sa comentam un film?:-?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 03.11.2007, 14:07:45
ireal ireal is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.10.2007
Mesaje: 32
Implicit

toata viata ta se reduce la discuta probleme religioase? Inteleg sa nu se discute pe un asemenea forum probleme non-morale, dar filmul e o arta si cred ca poate ajuta oricui o imbunatatire a culturii generale, asta daca nu toata lumea de aici crede ca ce non-religios (a se vedea diferenta intre termenii religie si ortodoxie) trebui cenzurat. Cenzura nu a prea ajutat la imaginea perfecta a clerului si lumii aferente lor...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare