Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.04.2007, 20:17:01
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Danion Vasile face parte dintr-o secta foarte periculoasa
30 Mar 2007

O noua secta se pare ca isi castige adepti in Romania. Este vorba de gruparea care se intituleaza “Martorii nemuririi”.

O victima a acestei grupari se pare ca este si Danion Vasile, din Bucuresti care lucreaza in cadrul firmei Lucman. Colegii si apropiatii sai au vazut de ceva vreme ca Danion Vasile are un comportament ciudat, refuzand orice fel de comunicare.

Mergand pe firul evenimentelor din ultimul timp, prietenii sai au aflat ca de curand Danion Vasile a intrat in una din cele mai periculoase secte care exista pe teritoriul Romaniei “ Martorii nemuririi”- o grupare extremist-religioasa, care si-a pus bazele in Orientul Mijlociu, dar care a ajuns sa isi capete adepti chiar si in tara noastra. Ca urmare, Danion Vasile este de nerecunoscut.

Deocamdata apropiatii sai s-au hotarat sa apeleze la o metoda neconventionala de psihoterapie, constand in dialoguri menite sa ii influenteze subconstientul.

Autoritatile promit sa aplice masurile legale pentru ca acesta miscare religioasa sa nu isi mai poata desfasura activitatea, cu atat mai mult cu cat gruparea este cunoscuta pentru racolarea persoanelor usor de influentat si pacalit, determinandu-i apoi sa-si sacrifice viata in atentate teroriste pentru a-si castiga “nemurirea”.

Reply With Quote
  #2  
Vechi 01.04.2007, 20:23:57
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

17 ani de post
30 martie 2007

Un chinez nu a mai facut dragoste cu sotia lui de peste 17 ani, convins fiind ca abstinenta sexuala este cheia vietii eterne, relateaza Ananova. Cheng Dong, un barbat trecut de 50 de ani, si-a schimbat complet stilul de viata dupa ce un coleg i-a spus ca poate trai cel putin 1.000 de ani daca devine vegetarian si renunta la sex.

„Din 1989 incoace m-a pus sa-i gatesc meniuri pentru vegetarieni si n-a mai impartit patul cu mine”, a povestit Yu Hui, sotia lui. „Mesele simple purifica organismul, iar o viata asexuala ma ajuta sa nu-mi cheltuiesc energia”, a replicat barbatul.

Povestea a iesit la iveala cu ocazia divortului intentat de Cheng, care a explicat ca vrea sa duca o viata chiar mai linistita decat cea de pana atunci. Judecatorul a decis ca el sa-i plateasca sotiei daune in valoare de 10.000 de dolari.



Reply With Quote
  #3  
Vechi 01.04.2007, 20:25:08
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

AI GRIJA CE SPUI PE FORUM ,CA DANION are multe conferinte la ortodocsi si tre sa ai surse sigure ca sa arunci cu noroi in el.!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 01.04.2007, 20:28:40
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Pacaleala de 1 aprilei :) eu am lut-o de la Danion
Reply With Quote
  #5  
Vechi 01.04.2007, 20:29:21
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Mai vreti pacaleli?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 01.04.2007, 20:31:47
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Becali, la Muntele Athos
19 martie 2007

Gigi Becali a vizitat saptamana trecuta schitul romanesc “Sfantul Ioan Botezatorul” (Prodromu) si chiliile de la Muntele Athos. El a investit in reconstructia acestora 2.500.000 €, urmand ca suma sa ajunga la 5.000.000 €. Lucrarile de refacere a chiliilor romanesti de la Muntele Athos vor mai dura inca doi ani, dupa cum apreciaza Gigi Becali, care auzind ca acestea au fost lasate de comunisti in paragina a decis sa investeasca 5 milioane de euro pentru reconstructia lor si ridicarea altor trei chilii noi. Aceste asezaminte au fost construite in urma cu sute de ani si apartin calugarilor ortodocsi romani.

Cladirile sunt aproape in paragina

Pentru ca pe vremea comunistilor au fost parasite, s-au daramat intre timp si acum exista riscul ca acestea sa ne fie luate de autoritatile grecesti, daca nu se investea in ele. “Eu inca de anul trecut le-am trimis calugarilor de la Prodromu bani sa inceapa lucrarile. Pana acum am investit 2,5 milioane de euro”, a declarat Gigi Becali.


Reply With Quote
  #7  
Vechi 01.04.2007, 21:13:31
quasar quasar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.11.2006
Mesaje: 343
Implicit

:dontgetit:
Pfiuuuu......M-am speriat putin.Chiar Danion sa fi facut asta?Nu se putea asa ceva.Inca o data Pfiuuuuu....
Reply With Quote
  #8  
Vechi 01.04.2007, 22:03:59
Negroponte's Avatar
Negroponte Negroponte is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2006
Locație: Barlad
Mesaje: 747
Implicit

:)Laurentiu,stirea cu Gigi Becali e tot pacaleala?Stiu ca a promis un milion de euro romanilor de la Athos.Sper sa se tina de cuvant.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 01.04.2007, 22:34:30
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Sunt cam multi bani ..eu stiu ..ramane de vazut ..poate un milion o sa dea..dar in despre celelalte milione nu stiu ce sa zic ramane de vazut mai bine nu ma exprim..
Dar citeste si tu aici:
http://stiri.acasa.ro/stiri/Becali,-la-Muntele-Athos_--s44102.html
Reply With Quote
  #10  
Vechi 01.04.2007, 22:51:30
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Datui de belea
Am lasat messengerul deschis la sala de net si nu stiu care a venit in urma mea ca a tras niste injuraturi spurcate de s-a suparat majoritatea din lista pe mine
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare