Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 06.08.2008, 13:48:02
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

nu....am zis clar....nu traiesc cu maica-mea.....tre sa fie un echilibru....uitati-va la columbeni ce penibili sunt.....si altele...dichiseanu....and other....si sa traiesc cu una mai mare nu pot.....5-7 ani, raman conservator...
Reply With Quote
  #22  
Vechi 06.08.2008, 14:10:48
marius007 marius007 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.07.2008
Mesaje: 27
Implicit

Citat:
În prealabil postat de philalex
nu....am zis clar....nu traiesc cu maica-mea.....tre sa fie un echilibru....uitati-va la columbeni ce penibili sunt.....si altele...dichiseanu....and other....si sa traiesc cu una mai mare nu pot.....5-7 ani, raman conservator...
Uite o parere total opusa!...:| Nu comentez !
Reply With Quote
  #23  
Vechi 06.08.2008, 14:43:19
redrose redrose is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.06.2008
Mesaje: 8
Implicit

Oare de ce mai exista prejudecatile si tiparele formate de alti oameni? Ar trebui fiecare sa tina cont de sentimentele celuilalt pentru ca suntem plamaditi din acelasi aluat...avem acelasi Dumnezeu....de ce ar conta 6 ani in plus sau in minus daca exista dragoste?? Inceteaza sa mai traiesti in viitor si incepe sa traiesti prezentul....de unde stii ce iti rezerva ziua de maine? Va doresc sa fiti fericiti!!!!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 06.08.2008, 16:11:42
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

fiecare ce-si doreste...dar diferentele mari de varsta...dragostea intre astfel piersoane se pierde in timp....si sunt relatii bazate pe interes...majoritatea pustoaicelor astea cauta un mos cu bani, ca sa puna mana pe averi...iar barbatii fraieri, creduli si obsedati de tinerete...platesc..isi parasesc familiile si continua traiul cu respectiva sau respectivul materialist....sunt atatea cazuri....de nu mai are rost....dar, fiecare face ce vrea....noi nu judecam, spunem opinii...Domnul le aseaza pe;) toate....
Reply With Quote
  #25  
Vechi 06.08.2008, 17:25:48
Makavelli Makavelli is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.05.2007
Mesaje: 104
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Makavelli
Implicit

Citat:
În prealabil postat de philalex
fiecare ce-si doreste...dar diferentele mari de varsta...dragostea intre astfel piersoane se pierde in timp....si sunt relatii bazate pe interes...majoritatea pustoaicelor astea cauta un mos cu bani, ca sa puna mana pe averi...iar barbatii fraieri, creduli si obsedati de tinerete...platesc..isi parasesc familiile si continua traiul cu respectiva sau respectivul materialist....sunt atatea cazuri....de nu mai are rost....dar, fiecare face ce vrea....noi nu judecam, spunem opinii...Domnul le aseaza pe;) toate....
Foarte adevarat...cine ar sta cu un partener / o partenera mai mare cu 10 15 ani sa zicem, pe altceva decat pe interes. Aia nu e iubire e materialism, o diferenta prea mare nu e un semn bun.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 06.08.2008, 17:28:31
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexandra28again
Filmul Ostrov integral,pe 10 parti

http://www.youtube.com/watch?v=0zBWzr5APd4
Da, si eu l-am vazut....si am ramas fara grai!
Asta da "schimbare la fatza", ori poate chiar ...invierea din morti???
Reply With Quote
  #27  
Vechi 06.08.2008, 17:58:02
marius007 marius007 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.07.2008
Mesaje: 27
Implicit

Dragi mei! Deviem de la subiect!
Oricum ai vorbim de o diferenta de 6 ani ! atat... nu mai puneti nik in plus ! :)
Reply With Quote
  #28  
Vechi 06.08.2008, 19:42:33
BogdanF BogdanF is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.07.2007
Mesaje: 89
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marius007
Dupa acum am mai spus intr-un alt topic... personal... o dau numai din bara in bara cu viata sentimentala! Si revin sa va cer o parere sau un sfat !

Realtii cu diferente sunt in lumea care mai de care mai uimitoare ! Nu stiu cat de uimitoare poate fi a mea ! Dar as vrea sa aflu !

Eu implinesc 24 de ani.. ea a implinit 29 !
Cu ce ( si daca..sau cum )poate afecta o relatie datorita diferentei de varsta !

Astept pareri... si revin cu amanunte !
Intrebat acelasi lucru, Cuviosul Paisie Aghioritul a raspuns ca "nu este nici un canon care sa spuna ca fata nu poate fi mai mare ca baiatul cu 1, 2, 5 ani". (citat din memorie)
Reply With Quote
  #29  
Vechi 06.08.2008, 20:29:33
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Alexandra si Anastasia, va multumesc pentru "bunele aprecieri". Alexandra, te asigur ca din dragoste crestineasca vreau sa-l protejez pe Marius si de aceea l-am prevenit asupra unui pericol potential, care s-ar putea activa peste ani si ar putea sa-i afecteze linistea conjugala. Anastasia, "aberatiile" pe care le-am debitat s-au referit la o realitate obiectiva, adica independenta de vointa sau de sentimentele noastre si nu fac trimitere la aspectul femeii de 50 de ani ci la intarea ei in menopauza, care o transforma radical. Dupa cum pui problema se pare ca mai ai pana la aceasta varsta. Sfatul pe care i l-am dat lui Marius este sxtrem de strans legat de viata reala, asa cum este ea de fapt dar, asa cum am si scris de altfel, nu este o regula, asadar nici macar nu i-am sugerat sa renunte la aceasta relatie. Este libertatea lui absoluta de a decide. A cerut pareri. Eu i-am oferit parerea mea.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 06.08.2008, 20:46:10
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexandra28again
voi inainte sa va casatoriti nu ati avut prieten sau v-ati casatorit asa,orbeste?
bineinteles ca am avut, alexandra. insa cuvantul "partener" pe care l-ai folosit a fost cam echivoc, nepotrivit. btw, nu prea stau bine in gura unei fete cuminti, virgine, sa zica "ii plac tipii mai tineri", "am avut dublul" (parteneri), "barbatul si femeia se cupleaza"... -- parerea mea!

si acum on topic: am avut si eu un prieten mai mic decat mine cu cativa ani, dar am refuzat sa ma marit cu el, era prea copil la minte.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
parteneri, varsta



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Diferenta de varsta intre soti anisoara Nunta 121 10.03.2017 02:10:53
Ce credeti despre diferenta de varsta? Sonrisa Nunta 117 29.03.2013 18:42:18
O relatie personala cu Iisus Hristos Pestisorul de Aur Secte si culte 243 16.11.2011 00:09:25
Diferenta de varsta Anisia Nunta 18 31.05.2010 16:55:30