Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 02.04.2009, 09:39:07
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Toata speranta in Bunul Dumnezeu, Ica draga!

Isi va reveni, insa poate e necesara o perioada mai lunga a vindecarii, cum este si de asteptat.

Oricum, Dumnezu il are in paza, iar noi in rugaciunile nostre.
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #52  
Vechi 02.04.2009, 21:32:27
peps peps is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 55
Implicit rugaciune pt. Tiberiu!

Va rog, poate diseara, la rugaciunea comuna, puneti un gand bun pt. fratele meu, TIBERIU, care a avut un accident grav in Spania, acum doua zile. De atunci starea lui s-a inrautatit, a facut embolie pulmonara, nu merge deloc bine.
Va multumesc pt. gandul bun.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 02.04.2009, 21:37:17
peps peps is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 55
Implicit

Va rog sa ma iertati, acum am vazut ca era thread-ul pt. Remus, dar indraznesc sa va rog sa va rugati si pt. fratele meu, Tiberiu. Multumesc inca o data.
Reply With Quote
  #54  
Vechi 02.04.2009, 23:38:08
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Rugaciunea - adevarat miracol!

Rugaciune pentru Tiberiu:

" Fecioara Maria, fiind lovit, Tiberiu, cu dureri grele si neincetate, toti la Tine cadem in rugaciune. Cu acoperamantul Tau cel puternic, mantuieste-l pe Tiberiu, Maica Preacurata! Indura-te de boala cea cumplita, izbaveste-l de tot raul si vindeca-i durerile, Mantuitoarea noastra! Doamne ajuta-l!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #55  
Vechi 03.04.2009, 00:28:41
peps peps is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Rugaciune pentru Tiberiu:

" Fecioara Maria, fiind lovit, Tiberiu, cu dureri grele si neincetate, toti la Tine cadem in rugaciune. Cu acoperamantul Tau cel puternic, mantuieste-l pe Tiberiu, Maica Preacurata! Indura-te de boala cea cumplita, izbaveste-l de tot raul si vindeca-i durerile, Mantuitoarea noastra! Doamne ajuta-l!

Multumesc din suflet, doamna Ica.
Le-am trimis aceasta rugaciune minunata a d-voastra si lor, in Spania. Au plans. Si eu. Multumesc inca o data.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 03.04.2009, 08:21:33
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Rugaciune pentru Tiberiu

[SIZE=3]Biruitorule făcător de minuni, cel ce ești plin de Duhul Sfânt, cuvioase părinte Moise, minunat nevoitor și tămăduitor al bolilor sufletești și trupești, care ai îndrăzneală la Domnul, de toate nevoile ne izbăvește, căci cu bucurie în inimi te chemăm:[/SIZE]
[SIZE=3]Bucură-te, cuvioase părinte Moise, minunat făcător de minuni și al cură-ției apărător.[/SIZE]

(Acatistul Cuviosului Moise Ungurul )


Noi, credinciosii robii tai, stând cu mustrare de inima înaintea icoanei tale celei noi aratate, te cântam cu laude, o, Împarateasa a Toate. Trimite de sus vindecarea ta peste robii tai Tiberiu, Remus care acum alearga la tine ca sa putem sa-ti cântam cu bucurie: Bucura-te, o, Împarateasa a Toate, care vindeci neputintele noastre prin darul tau!
[..]
Stapâna si Doamna, prin datatoarea de bucurie, preacinstita icoana ta "Împarateasa a Toate", mântuieste pe cei care cu fierbinteala cer mila ta; slobozeste-i din toate durerile pe cei care alearga la tine, din toate necazurile scapa turma ta care cere de la tine mijlocirea ta.

Rugaciunea întâi catre Maica Domului

Atotbuna Stapâna, Sfânta Maica a lui Dumnezeu, Pantanassa, Împarateasa a Toate, nu sunt vrednic ca sa intru sub acoperamântul Tau. Ci ca ceea ce esti milostiva Maica Dumnezeului celui milostiv, spune numai un cuvânt si se va tamadui sufletul meu si trupul meu slabit se va întari si la fel cel al lui Tiberiu si Remus. Caci tu ai tarie putincioasa si cuvântul tau este plin de putere, o, Împarateasa a Toate. Adu-le lor biruinta, roaga-te pentru Tiberiu si Remus ca sa maresca numele tau cel minunat totdeauna, acum si pururea si în vecii vecilor. Amin!

Rugaciunea a doua

O, Preacurata Maica a lui Dumnezeu, Împarateasa a Toate, auzi suspinurile noastre cele pline de durere înaintea icoanei tale celei facatoare de minuni. Întoarce-ti privirea spre copiii tai bolnavi de boli netamaduite, care cad înaintea sfintei tale icoane cu credinta. Si precum pasarea îsi acopera cuibul cu pui cu aripile, asa acopera-ne si tu, Fecioara, cu omoforul tau cel vindecator. În acest loc în care nadejdea se subtiaza, mila ta sa fie nadejde neîndoielnica. Aici unde grijile amare ne coplesesc, da-ne rabdare si odihna; unde chinul si deznadejdea se cuibaresc în suflet, fa sa rasara lumina necreata a lui Dumnezeu. Mângâie-i pe cei fricosi, întareste-i pe cei slabi, varsa blândete si lumina peste inimile amarâte. Vindeca poporul tau cel bolnav, atotmilostiva stapâna, binecuvânteaza mintile si inimile doctorilor, ca sa fie instrumentele Atotputernicului doctor - Iisus Hristos, Mântuitorul. Ne rugam înaintea icoanei tale ca puterea ta sa traiasca în noi, Stapâna si Doamna. Întinde mâinile tale pline de vindecari, bucuria celor întristati, mângâierea celor îndurerati, ca degrab primind ajutorul tau cel minunat sa laudam Treimea cea de viata Facatoare si nedespartita, Tata, Fiu si Duh Sfânt, acum si pururea si în vecii vecilor. Amin!


(ACATISTUL MAICII DOMNULUI PANTANASSA )
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #57  
Vechi 03.04.2009, 14:20:52
peps peps is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 55
Implicit

Din suflet va multumesc doamna (d-ra) Nina, sunt niste rugaciuni minunate!
Si sotia fratelui meu multumeste tuturor care il au in gand si pe Tiberiu.
Fie ca bunul Dumnezeu, Maica Domnului si toti Sfintii sa ajute la toata lumea!
Reply With Quote
  #58  
Vechi 03.04.2009, 14:30:16
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta!

Peps draga, din suflet doresc ca si Tiberiu sa-si revina ca si Remus, in urma multor rugaciuni spuse de fiecare dintre noi. Azi am aflat ca Remus a inceput sa vorbeasca, este incredibil ce se intampla. Este chiar fericit de intorsatura lucrurilor, spera sa se faca bine, isi doreste din suflet si inca nu poate sa-si dea seama ce s-a intamplat cand a luat aceea hotarare groaznica.
Dragi frati intru Hristos, sa ne rugam fierbine pentru Tiberiu si Remus, vedeti clar ca se pot intampla minuni, minuni si Sfantul si Mare post al Pastelui.
Maica Domnului sa-i inveleasca in Sfantul Ei Acoperamant si sa inlesneasca pe langa fiul ei, sa-i ajute pe cel doi tineri bolnavi, sa-si revina, sa se bucure de viata. Doamne ajuta! Va imbratisez pe toti cu mult drag, icamilin
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #59  
Vechi 03.04.2009, 14:50:55
peps peps is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Peps draga, din suflet doresc ca si Tiberiu sa-si revina ca si Remus, in urma multor rugaciuni spuse de fiecare dintre noi. Azi am aflat ca Remus a inceput sa vorbeasca, este incredibil ce se intampla. Este chiar fericit de intorsatura lucrurilor, spera sa se faca bine, isi doreste din suflet si inca nu poate sa-si dea seama ce s-a intamplat cand a luat aceea hotarare groaznica.
Dragi frati intru Hristos, sa ne rugam fierbine pentru Tiberiu si Remus, vedeti clar ca se pot intampla minuni, minuni si Sfantul si Mare post al Pastelui.
Maica Domnului sa-i inveleasca in Sfantul Ei Acoperamant si sa inlesneasca pe langa fiul ei, sa-i ajute pe cel doi tineri bolnavi, sa-si revina, sa se bucure de viata. Doamne ajuta! Va imbratisez pe toti cu mult drag, icamilin
Multumesc mult.
Reply With Quote
  #60  
Vechi 03.04.2009, 15:21:10
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Si eu il voi pomeni in rugaciunile mele pe Tiberiu ca sa-i dea Dumnezeu insanatosire grabnica.
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, rugati-va pentru mine Ana-Maria N Umanitare 15 20.07.2011 13:55:40
Va rog din suflet rugati-va si pentru fratele Ioan mara2008 Umanitare 12 17.08.2010 04:48:45
Va rog din suflet sa va rugati pentru Andrei cred_cu_adevarat Rugaciuni 1 12.05.2010 17:28:57
Va rog, rugati-va pentru mine!! simona76 Generalitati 30 17.11.2009 14:16:23
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Rugaciuni 1 12.09.2008 20:21:53