Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.01.2008, 21:51:19
viviana's Avatar
viviana viviana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2007
Locație: undeva...
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

Buna seara tuturor.As vrea sa va intreb ce parere aveti despre persoanele care ,,isi cauta jumatatea ,,pe site-uri matrimoniale? e posibil asa ceva, credeti in asa ceva? astept parerile voastre,si posibile experiente traite.Multumesc.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.01.2008, 21:58:15
viviana's Avatar
viviana viviana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2007
Locație: undeva...
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

Revin ,si va spun ca nu mai stiu oare oamenii sa relationeze? normal vorbind? ne acapareaza tot mai mult lumea virtuala? ma ingrozesc, caci in ritmul asta nici nu o sa se mai nasca copii!!!???astept parerile voastre.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 05.01.2008, 22:03:41
Glamorous_witch Glamorous_witch is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.10.2007
Mesaje: 177
Implicit

Sunt atee,si nu stiu perspectiva crestina.Dar oricum,sansa sa iti gasesti pe cineva pe internet este f mica.Nu am apelat la asa ceva(si nici nu o voi face vreodata)dar cei mai multi oameni mint pe aceste siteuri(sau in chat-uri,pe forumuri)asa ca de multe ori banuiesc ca este o dezamagire ptr amandoi cand se intalnesc in viata reala
Reply With Quote
  #4  
Vechi 05.01.2008, 22:06:04
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

eu sunt de acord cu ele si cred ca sunt pozitive pentru ca pe internet se cunoaste intai sufletul si gandirea.in realitate se pune accent in primul rand pe trup iar comunicarea si cunoasterea nu este atat de intensa precum pe internet.
nu este adevarat ca nu o sa se mai nasca copii,cine isi cauta jumatatea,o cauta ca sa se casatoreasca si sa traiasca apoi in realitate,nu ca sa aiba o relatie virtuala toata viata.
internetul este minunat pentru persoanele singure,timide si cu handicap,in felul asta pot cunoaste persoane si prieteni mult mai repede.este minunat pentru toata lumea,trebuie doar sa stim cum sa-l folosim
Reply With Quote
  #5  
Vechi 06.01.2008, 15:32:58
jeny11 jeny11 is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.11.2007
Mesaje: 61
Implicit

:)Se poate spune si asa dar ma intreb cati dintre noi spunem adevarul pe net eu una cel putin nu cred ca as putea avea incredere in asa ceva caci mi-se pare mie ca majoritatea au tendinta sa infrumuseteze adevarul caci aici nu poate fii contrazis cum ar putea fi daca l-ai intalni fata in fata si omul are un mare defect nu prea vede"barna din propriul ochi" poate gresesc dar asa cred.:(
Reply With Quote
  #6  
Vechi 06.01.2008, 21:58:12
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

eu personal,sunt mult mai sincera pe net si am intalnit persoane la fel.care se vorbeau de rau si isi spuneau propriile defecte.asta pentru ca nu iti e frica ca vei fi judecat.si nu pierzi nimic in a spune adevarul.in societate cred ca multi infloresc pentru a nu-si strica imaginea.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 06.01.2008, 23:53:40
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

:) sunt posibile relatiile pe net, dar una reusita este un fel de ruleta rusa.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 07.01.2008, 00:05:39
jeny11 jeny11 is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.11.2007
Mesaje: 61
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexandra28again
eu personal,sunt mult mai sincera pe net si am intalnit persoane la fel.care se vorbeau de rau si isi spuneau propriile defecte.asta pentru ca nu iti e frica ca vei fi judecat.si nu pierzi nimic in a spune adevarul.in societate cred ca multi infloresc pentru a nu-si strica imaginea.
Normal sa gandim asa eu,tu si cei care spun adevarul dar cati suntem ?!
Mai repede cred ca cei mai multi folosesc psihologia inversa adica isi etaleaza defectele chiar le inventeaza uneori ca ce sa-i faci noi femeile mai ales avem un mare defect si anume atunci cand vedem un om plin de defecte ne grabim sa-i sarim in ajutor sa incercam sa-l ajutam sa-l schimbam iar el asta asteapta depa atata timp petrecut pe net si langa oameni preocupati de net am intalnit destule astfel de cazuri pe cuvant!
Nu neg ca sunt si cazuri fericite dar cred ca ele sunt exceptia care intareste regula,dupa cum spunea si mirelat sunt un fel de ruleta ruseasca.:):rolleyes::(:D
Reply With Quote
  #9  
Vechi 07.01.2008, 08:58:13
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

mai poti gasi si lucruri bune...am avut o relatie....cu o tipa de pe net...a tinut 1, 5 ani...era intr-o secta si ma presa cu copil si credite....ne-am despartit....ce sa zic....mai analizeaza....daca nu avem timp din cauza jobului...e o solutie netul:rolleyes:
Reply With Quote
  #10  
Vechi 07.01.2008, 10:10:00
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de viviana
Buna seara tuturor.As vrea sa va intreb ce parere aveti despre persoanele care ,,isi cauta jumatatea ,,pe site-uri matrimoniale? e posibil asa ceva, credeti in asa ceva? astept parerile voastre,si posibile experiente traite.Multumesc.
O parere foarte proasta ,relatiile pe net pot fi multiple ,se creaza impresia ca poti usor sa cunosti pe cineva ,dar in realitate nu este asa.
Stiu pe cineva care a cautat dar nu a cunoscut decat persoane neserioase.
Poate judec gresit ,eu am o varsta ,cei mai tineri poate gandesc altfel.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sinuciderea tinerilor si adolescentilor-cauze posibile Iustin45 Sectiune dedicata profesorilor de religie 61 25.12.2015 21:05:25
Relatii crestini-musulmani... veronica_dorina Religia Islamica 423 26.12.2010 17:14:41
Bunele relatii crestini-musulmani exemplificate! mihailt Generalitati 5 09.09.2009 08:59:24
Despre relatii bobby Nunta 15 21.03.2008 12:55:49