Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 12.05.2021, 21:26:35
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Esti un ignorant mediocru care si-a ridicat mediocritatea la nivel de intelepciune.

Un fel de "mediocru intelept" care isi vede propria mediocritate drept intelepciune.

Vezi tu, cand nu ai raspunsuri o dai pe credinta, evitare, ignoranta... din nou mai jos



Esti prost de bubui. Se poate verifica formula lui Newton in toate directiile. Au dat-o altii cu capul de astfalt formula asta pana s-a dovedit ca e bine totul acolo.. Este clar ca esti un inept cand faci afirmatia de mai sus.



La tine totul e simplu dar prin explicatiile tale mediocre in care repeti fraze fara sens.

Mediocritatea ta tu o numesti "simplitate" pentru a-ti ascunde lipsa de cultura, de intelgere de explicatii de argumetne de logica. Asta este "simplitatea ta", refuzul de analiza detaliata.

Adica tu preferi sa ramai intr-un discurs de blabolog, babisme si in speculatii, in discurs speculativ "simplu", pentru a nu intra in detalii.

Tu nu esti capabil sa intri in detalii in explicatii logice ca "se rupe firul". Doar arunci 3 fraze si cand altii se prind ca esti fraier o dai pe "sa ramane la lucruri simple ca daca ma luati cu alea complexe sunt prost si nu am explicatii"..

E clar simplismul tau, care este o strategie de evitare a unei detalieri a explciatiilor.


Bai baiatule tu nu intelegi ca esti praf? Tu nu vezi ca toti de pe forum iti spun acelasi lucru ca esti varza?

Nu esti capabil decat de mediocritate si de fudulie a mediocritatii. Un prostovan mediocru cu aplomb pe un forum. Apologia mediocritatii in explozie de fudulie.






Ca sa arunc o privire pe cretinatatea asta ordinara pe care o afirmi, pentru ca in momentul asta nu catadicsesc sa iti acord 10 seccunde pentru o explicatie pune si tu o integrare pe suprafata si o explicatie in contextul unei forme macroscopice precum e pamantul. Adica fa pe o hartie si posteaza aici cum se integreaza gravitatia in teoria asta a ta.

Adica arata-mi campul gravitational al pamantului plat mediocru ordinar ce esti...

Si arata-mi care este impactul si influenta unui astfel de camp gravitational asupra avioanelor... vezi ca aici iti prinzi urechile ca pe un pamant plan campul gravitational NU MAI ESTE CONSTANT si AVIOANELE AU MARI PROBLEME IN ZBOR DATORITA NEUNIFORMITATII CAMPULUI GRAVITATIONAL. Daca ai nevoie de explicatii sa intelegi frazele anterioare da-mi de stire si revin cu explicatii.
Din ciclul caracterizari si analize fara numar la limita de jos a limbajului. Din ciclul hai sa ne permitem sa facem oricat rau ca avem semn lumesc, viclean si desfranat si nu se pune pacatul facut ca suntem un fel de pui ai lui Avraam desi e evident ca suntem puii baronului de Miunhauzen.

Dai inainte cu vise-minciuni-ganduri-hule la adresa mea crezand ca te ajuta si sunt bune pe post de argument. Te ajuta sa cazi in iadul minciunii si hulei. Pacat de tine.

Pe subiect ti-am aratat simplu, mai simplu si mai corect nu stiu daca se poate ca G/F=551 deci formula lui Newton a atractiei universale F=kM1M2/d**2 nu pusca cu formula lui Newton a gretatii G=M x a=m x g. pentru o greutate de M2=1 kg aflata la nivelul marii si un pamant glob M=volumul pamantului glob= 4,186 x 64 x 10**21litri = 4,186 x 64 x 10**21kg pe baza faptului ca un litru de pamant sau de apa cantareste 1kg si sunt incompresibile.

Daca ai zice ca nu calculez bine si ca mai sunt muntii si miezul mai greu si mai dens atunci am presupus ca 1 litru de pamant si de apa e 10kg si tot nu pusca foarte foarte foarte mult! 100N=/=5510N, deci 1 cal putere =/= de 55 de cai putere si ca e mare diferenta intre o trotineta si un F16!

Nu vrei sa-ti dai seama? Vrei sa complici lucrurile? N-ai cum! Esti nevoit sa recunosti evidenta si nu vrei si dand din colt in colt vrei sa te ascunzi impreuna cu minciuna in calcule superioare si complicate!

Decat un pui al baronului de Miunhauzen! Pacat de tine sa tot minti si sa denigrezi si sa negi evidenta cea mai simpla, fizica apei, calculul elementar, credinta celor 7Tr.Ap. in Dumnezeu dovedita prin roadele Harului, etc. !

Deci nici n-ai urmarit un calcul simplu ca asta dar acuzi, osandesti... ti-am spus ESTI PRIPIT ca sa nu zic ceva mai rau.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.05.2021 at 21:31:54.