Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 22.08.2012, 20:10:42
Decebal Decebal is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.651
Implicit

Faptul că au mai venit o dată și că au scăpat vigilenței noastre nu înseamnă că trebuie să existe o a doua oară.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 22.08.2012, 20:17:18
SyntheticBlack SyntheticBlack is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.08.2012
Mesaje: 15
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Decebal Vezi mesajul
Faptul că au mai venit o dată și că au scăpat vigilenței noastre nu înseamnă că trebuie să existe o a doua oară.
Sau a treia :)))
Să înțeleg că de fiecare dată când vine o trupă prin România sunteți în gardă, dar nu faceți față.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 22.08.2012, 20:24:14
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Ca trebuie sa avem"legatura cu realitatea" nu este un argument bun si puternic pt a sustine manifestarea unor acte aberante.
Si cei care urmaresc emisiuni cu crime oribile isi justifica alegerea tot prin prisma acestei nevoi de informare... Numai ca ei nu stiu ca se hranesc din aceasta informatie negativa si devin dependenti.
Imi place sa aud in presa si in televiziune termenul de"crima odioasa" sau"fara precedent"...nu serios???
Crimele au fost odioase odata cu inceputul omenirii si socheaza;eu una nu sunt interesata de alte crime noi,de alte modalitati de tortura si descrierea supliciilor victimelor,doar pt a ma justifica ca doresc sa fiu in pas cu realitatea.
La fel si cu concertele sataniste,este indeajuns sa auzi de existenta lor ca sa ai pretentia ca esti in ton cu realitatea,nu mai trebuie sa-i si vezi manifestandu-se in carne si oase,pe principiul informarii.

Cei care vor sa se interzica aceste concerte o fac pt tinerii indecisi,care aleg caile rele din nestiinta,necunoastere,spirit de gloata s.a.m.d.
Nu o fac pt putinii care chiar aleg Raul cu buna stiinta.
Mai gandeste-te!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 22.08.2012, 20:29:52
Decebal Decebal is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.651
Implicit

Dacă țineți atât de mult să îi vedeți pe sataniști, părerea mea este că aceia nu au ce călca picior de pământ românesc, iar că voi ar trebui să faceți o călătorie prin țări străine unde sataniștii sunt tolerați. Ar fi bine pentru oi și pentru destinele voastre să renunțați la acești sataniști și să nu mai contribuiți și voi la relele din această țară.

Au fost atâția rockeri care s-au convertit la Christos și la Biserică, eu însumi fiind unul dintre ei, după ce am fost ani de zile fascinat și dus de nas de rock (dar nu de sataniști ca marduk, eu ascultam ceva mai decent) și știu chiar un fost rocker, cunoștință de-a mea, care tot așa a renunțat la metal după ani de zile și a ajuns chiar cântăreț de biserică, iar cazuri de convertire de la această apostazie metalistă mai sunt și toți spun că sunt fericiți că au fost eliberați. Nu sunt chiar total împotriva muzicii rock, dar acești sataniști de la marduk sunt chiar extrem de odioși și de periculoși, mai ales că sunt și anticreștini.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 22.08.2012, 20:31:31
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SyntheticBlack Vezi mesajul
.....Urmăresc forumul de mai mult timp plus alte site-uri si bloguri ortodoxe.
Aș vrea să știți despre mine că sunt ateu, nu cred în Dumnezeu. Dar asta nu ne poate împiedica să purtăm o discuție, nu? ......
La asemenea subiect , pe care vrei sa il discuti, cearta este inevitabila.
Trebuie doar sa intelegi ca noi nu vom fi niciodata de acord cu niste actiuni/manifestari care sunt impotriva si care insulta dogma Bisericii , dogmă dupa care noi incercam sa ne ghidam vietile.

Last edited by bluester; 22.08.2012 at 20:33:47.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 22.08.2012, 20:40:52
SyntheticBlack SyntheticBlack is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.08.2012
Mesaje: 15
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bluester Vezi mesajul
La asemenea subiect , pe care vrei sa il discuti, cearta este inevitabila.
Trebuie doar sa intelegi ca noi nu vom fi niciodata de acord cu niste actiuni/manifestari care sunt impotriva si care insulta dogma Bisericii , dogmă dupa care noi incercam sa ne ghidam vietile.
Nu am creat acest topic pentru a mă certa. L-am creat doar din cauza nelămuririlor. Eu tot țin să cred că sunt lucruri mult mai rele și că nu merită militat împotriva lucrurilor făcute special pentru minoritate, gen concerte, întâlniri, etc.

Citat:
În prealabil postat de Decebal Vezi mesajul
Nu sunt chiar total împotriva muzicii rock, dar acești sataniști de la marduk sunt chiar extrem de odioși și de periculoși, mai ales că sunt și anticreștini.
După părerea dumneavoastră sunt odioși, mie îmi plac deși nu sunt fan. Îmi plac chestiile mai simfonice.

Last edited by SyntheticBlack; 22.08.2012 at 20:43:49.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 22.08.2012, 20:46:53
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SyntheticBlack Vezi mesajul
Nu am creat acest topic pentru a mă certa. L-am creat doar din cauza nelămuririlor. Eu tot țin să cred că sunt lucruri mult mai rele și că nu merită militat împotriva lucrurilor făcute special pentru minoritate, gen concerte, întâlniri, etc.
Am inteles, ca minoritate va cereti dreptul. Dar majoritatea care este jignita/insultata... ?
Reply With Quote
  #18  
Vechi 22.08.2012, 20:53:13
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SyntheticBlack Vezi mesajul
Nu am creat acest topic pentru a mă certa. L-am creat doar din cauza nelămuririlor. Eu tot țin să cred că sunt lucruri mult mai rele și că nu merită militat împotriva lucrurilor făcute special pentru minoritate, gen concerte, întâlniri, etc.



După părerea dumneavoastră sunt odioși, mie îmi plac deși nu sunt fan. Îmi plac chestiile mai simfonice.
Un sfat: Decat sa ascultati acea muzica satanista, mai bine zti asculta muzica simfonica adevarata, cantata intr-o filarmonica.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 22.08.2012, 20:57:23
SyntheticBlack SyntheticBlack is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.08.2012
Mesaje: 15
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bluester Vezi mesajul
Am inteles, ca minoritate va cereti dreptul. Dar majoritatea care este jignita/insultata... ?
Din această majoritate doar câțiva vă simțiți chiar jigniți. Majoritatea nu știe despre concerte și altele fiindcă n-o interesează, își vede de treabă. Și să nu-mi spuneți că prin această ignoranță minoritatea încet încet va deveni majoritate, fiindcă nu este posibil. Marduk, precum și celelalte trupe de black / death / thrash / ce mai se poate numi "satanist" au fost înființate cel mult prin '95 dacă nu mai devreme și tot underground au rămas, după atâția ani tot puțini oameni știu de ele și și mai puțini le ascultă.

Citat:
În prealabil postat de TunsDiana Vezi mesajul
Un sfat: Decat sa ascultati acea muzica satanista, mai bine zti asculta muzica simfonica adevarata, cantata intr-o filarmonica.
Pot spune că ascult și Marduk și am și abonament la filarmonica din Pitești.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 22.08.2012, 21:00:28
RalucaG RalucaG is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.11.2010
Mesaje: 82
Implicit

Si criminalii sunt o minoritate. Ce ar fi sa ii ocrotim si pe ei? In definitiv sunt doar niste bieti oameni cu probleme psihice grave, niste bolnavi. Ce daca fac rau? Atata stiu si ei sa faca. La fel hotii, violatorii, escrocii... desi cei din urma tind sa devina o majoritate.
Cat despre Lady Gaga, aceasta monstruozitate mediocra cu pretentii de cantareata... isi merita fanii. Toti satanistii si-i merita pe ai lor. Din pacate, astfel de gusturi nu raman nereceptate. Iar receptorul e mult, foarte mult sub nivelul marii. Astfel de personaje sfarsesc rau, urat...
Urat topic, oricum.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
concert marduk



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Corneliu Zelea Codreanu – 13 septembrie – 111 ani de la naștere colaps Generalitati 61 17.10.2017 16:00:44
10 ani de la actul terorist din 11 septembrie Yasmina Generalitati 53 17.09.2011 20:46:50
Tabară Națională Studențească “ Pr. Teofil Părăian” etapa a II-a 19-26 septembrie andruca Pelerinaje la locuri Sfinte 0 24.08.2011 10:01:30
2 septembrie- Ziua trecerii la cele vesnice a parintelui Serafim Rose costel Stiri, actualitati, anunturi 32 06.09.2010 16:36:18
Muntele Athos 18 septembrie microbuz 0745395777 vivaturism Stiri, actualitati, anunturi 0 18.08.2008 09:58:41