Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 25.08.2012, 00:35:59
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SyntheticBlack Vezi mesajul
Multumim pentru link, din cate se pare indivizii aia (Mar..cump ii cheama) au probleme grave.
Sa le tii partea in numele dreptului de a alege e o chestie bolnava.
Parerea mea.

La fel de bine cand ar veni mama ta la tine sa se planga ca nu stiu care a injurat-o si a zis ca e .... sa-i zici ca are si ala dreptul la o parere, ca asta inseamna sa fii liber.
Bleah.

Citat:
așa numitul "satanism modern" (atei anti teiști care folosesc simboluri precum pentagrama întoarsă pentru a-și exprima disprețul față de idee de religie, nu față de Dumnezeu, fiindcă sunt atei, deci nu cred).
Sa fii necredincios si sa faci o religie din asta - nu ti se pare cam ciudat?

In cel mai fericit caz, oamenii aia au prea mult timp liber - dezavantajul societatii moderne pentru cei care nu stiu ce sa faca cu el.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 25.08.2012, 11:49:16
SyntheticBlack SyntheticBlack is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.08.2012
Mesaje: 15
Implicit

Nu-i o religie, e doar o denumire.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 25.08.2012, 11:51:11
Nicador's Avatar
Nicador Nicador is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 142
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SyntheticBlack Vezi mesajul
Bun, în primul rând aș vrea să vă spun că mi-am făcut contul special pentru a vorbi cu voi pe acest subiect. Urmăresc forumul de mai mult timp plus alte site-uri si bloguri ortodoxe.
Aș vrea să știți despre mine că sunt ateu, nu cred în Dumnezeu. Dar asta nu ne poate împiedica să purtăm o discuție, nu?
Am citit astăzi un articol care m-a făcut să-mi pun câteva întrebări.
Una din ele ar fi: de ce?
De ce ce? De ce vreți să fie anulat concertul Marduk? Aha, pe motivul că-s sataniști. Pe sistemul "dacă mie nu-mi place nimănui nu trebuie să-i placă, deci anulez tot ce nu-mi place mie."
Dacă nu știți despre ce vorbesc, vă invit să citiți:
http://deveghepatriei.wordpress.com/

http://www.metalhead.ro/marduk/mardu...aid-116109-l-1

Nu că aș crede că se poate anula un concert doar cu niște aberații scrise de niște cretini pe facebook, dar mă întreb, acești oameni nu sunt cam... bolnăviori la cap? De ce s-ar anula, nu văd niciun fel de logică. Oamenii cântă și pleacă. De ce unii cred că fac nu știu ce vrăji sataniste? Lol.
Și chiar dacă ar face, presupunând prin absurd. Care-i treaba? De ce prin niște chestii puerile precum amenințările de gen, citez "Come to Bucharest to see what means violence !" își imaginează unii că pot să sperie pe cineva? :))
Ce spuneți de acest subiect?

A, și cică "Concertul suedezilor de la Marduk, satanisti ce promoveaza neonazismul si ura impotriva crestinismului, O SA FIE ANULAT ! In urma cu cateva minute am primit confirmarea, revenim maine cu mai multe detalii !"
Lol.
"Sataniști" or să existe mereu, e absolut stupid să crezi că prin niște gesturi de copilaș bosumflat o să se rezolve ceva. Muzica e muzică până la urmă, gusturile diferă.
Intamplator cunosc trupa cu pricina.

Cred ca defulezi unde nu trebuie. Nu cred ca cineva de pe acest forum poarta vina pentru ca favoritii tai nu mai vin in RO.

Trupa cu pricina e incadrata la NSBM. Deci un motiv in plus pentru a fi interzisa poate si de autoritati. Banuiesc ca n-ai vrea sa-ti vezi favoritii incatusati?

Oricum, revenind la subiect.: granitele sunt deschise, deci poti oricand sa dai o fuga pana in Suedia.
__________________
Da-ne Doamne mie si natiunii
Credinta Fiului Tau cand si-a asumat pacatul lumii
Ca sa putem sta drepti in fata furtunii
Ca'i atat de trist sa vezi ce ieftin se vand unii
Trag numai pentru ei si fac ce vor
Demoni, manglitori ma tenteaza sa raman un carnivor
Dar raze de adevar mangaietor de la Mantuitor
Au ajuns la inima mea cu mult inaintea lor!
Reply With Quote
  #44  
Vechi 25.08.2012, 14:47:36
SyntheticBlack SyntheticBlack is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.08.2012
Mesaje: 15
Implicit

Nu-i vorba că nu vin, de venit vin. M-a cam mirat însă modul de exprimare al celor care au început să amenințe cu moartea și bătaia (și se dădeau creștini). N-am venit aici să mă plâng fiindcă Marduk oricum or să concerteze în București. Citește răspunsurile mele anterioare.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 25.08.2012, 15:30:08
Nicador's Avatar
Nicador Nicador is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 142
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SyntheticBlack Vezi mesajul
Nu-i vorba că nu vin, de venit vin. M-a cam mirat însă modul de exprimare al celor care au început să amenințe cu moartea și bătaia (și se dădeau creștini). N-am venit aici să mă plâng fiindcă Marduk oricum or să concerteze în București. Citește răspunsurile mele anterioare.
Eu unul m- am saturat de discutiile despre nazism, nationalism, etc. Totul e un cerc vicios. Vad aceeasi oameni cum vorbesc pe aceleasi teme cu aceleasi argumente.

Fiecare sa faca ce vrea. Daca iei de la fiecare om ce-i bun poti sa zici ca ai realizat ceva.

Daca iti place NSBM, asculta NSBM. Daca o sa iti asculti constiinta la un moment dat te vei intoarce. Trebuie doar sa te privesti in suflet.

EX-14/88,

Acum: Doamne ajuta!
__________________
Da-ne Doamne mie si natiunii
Credinta Fiului Tau cand si-a asumat pacatul lumii
Ca sa putem sta drepti in fata furtunii
Ca'i atat de trist sa vezi ce ieftin se vand unii
Trag numai pentru ei si fac ce vor
Demoni, manglitori ma tenteaza sa raman un carnivor
Dar raze de adevar mangaietor de la Mantuitor
Au ajuns la inima mea cu mult inaintea lor!
Reply With Quote
  #46  
Vechi 26.08.2012, 02:46:57
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SyntheticBlack Vezi mesajul
Nu-i o religie, e doar o denumire.
Arata ca o ratza, macaia ca o ratza..
Reply With Quote
  #47  
Vechi 26.08.2012, 09:44:32
SyntheticBlack SyntheticBlack is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.08.2012
Mesaje: 15
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Arata ca o ratza, macaia ca o ratza..
Yup, mă pot deghiza și eu în rață și să măcăi, dar asta nu înseamnă că-s rață.
Reply With Quote
  #48  
Vechi 26.08.2012, 13:17:25
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SyntheticBlack Vezi mesajul
Nu citesc articolele de pe acel site si nu apartin noii drepte.
Dar am citit partial acel articol dat de tine. Iar acolo scrie :
"Marduk aveau curaj sa mearga intr-o tara musulmana si sa urle acolo : ” Sa-l sodomizam pe Mohamed, sa facem si sa dregem cu Allah ” ?! Aveau curaj sa insulte islamul ?!"
"Aveau curaj Marduk sa insulte IUDAISMUL?! Sa spuna pe albumele lor : ” Sa-l sodomizam pe Moise, sa facem ceva pe intreaga credinta IUDAICA, sa dam foc Talmudului si Thorei ”"


Si , aici , le dau dreptate celor care au scris articolul. Pentru ca , daca cei de la marduk ar face un concert intr-o tara islamica in care sa-l insulte pe mahomed/allah ar fi torturati+omorati in mod urgent.
Iar daca cei da la marduk s-ar duce in israel si ar face un concert in care sa aduca vorbe urate la adresa lui Moise si Thorei , ar fi ingropati in procese judecatoresti si datorii imense (ca sa nu mai adaug si anii multi la puscarie).
Iar oficialii acestor tari (islamice si Israel) tin mai mult la populatie , traditie, si religie decat la "drepturi" ...ca sa nu mai adaug ca aceste tari o duc mult mai bine , chiar mai bine decat norvegia sau suedia(exp Emiratele arabe/arabia saudita/turcia).
In concluzie , ar trebui sa te mai gandesti in ceea ce priveste "drepturile" concertelor sataniste in Romania si celalte tari predominant crestine. (eu , sincer , n-am vazut vreun blasfemiator cu mainile taiate de catre crestini)
Reply With Quote
  #49  
Vechi 28.08.2012, 13:10:51
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SyntheticBlack Vezi mesajul
Yup, mă pot deghiza și eu în rață și să măcăi, dar asta nu înseamnă că-s rață.
Poate ca biologic nu, dar in acest caz creerul.. :)
Reply With Quote
Răspunde

Tags
concert marduk



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Corneliu Zelea Codreanu – 13 septembrie – 111 ani de la naștere colaps Generalitati 61 17.10.2017 16:00:44
10 ani de la actul terorist din 11 septembrie Yasmina Generalitati 53 17.09.2011 20:46:50
Tabară Națională Studențească “ Pr. Teofil Părăian” etapa a II-a 19-26 septembrie andruca Pelerinaje la locuri Sfinte 0 24.08.2011 10:01:30
2 septembrie- Ziua trecerii la cele vesnice a parintelui Serafim Rose costel Stiri, actualitati, anunturi 32 06.09.2010 16:36:18
Muntele Athos 18 septembrie microbuz 0745395777 vivaturism Stiri, actualitati, anunturi 0 18.08.2008 09:58:41