Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 22.06.2021, 17:42:05
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Piei satana si diavol blestemat din Biserica!!!

Anatema sa fii pentru hula impotriva Bisericii.

Turma mica o repeta sectarii si Moroco. Nimic nou aici doar repeti propaganda sectara.

Esti indoctrinat pe filiera sectara fraiere si nu vezi asta.

Proorocirile apocaliptice le are orice secta. Nimic nou dubsoare cu nebuni care vbesc de apoxalipsa ca nubunii. Azis Hristos de ei ca semn al caderii.

Repeti ca nebunul sectarisme si nu iti crizele de nebunie sivocabularul sectar.

Vocabularul tau te da de gol ca edti un sectar ca restul...

La plimbare sectare.
Nu vezi ca ai mintea pierduta in nebunii?

Last edited by gpalama; 22.06.2021 at 17:45:52.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 22.06.2021, 17:44:28
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Piei satana si diavol blestemat din Biserica!!!

Anatema sa fii pentru hula impotriva Bisericii.
Minti ca porcul cu colti de arginti! N-am hulit biserica din care fac parte!

Se vede ce duh ai in tine, duh de minciuna si de blestem.

”Voi sa binecuvantati pe cei ce va blastama, pe cei ce va hulesc!”

Clar esti diavolul indracit care te-ai ridicat sa lovesti in Hristos-Cuvantul!

In capul tau se vor intoarce hulele si blestemele tale!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #23  
Vechi 22.06.2021, 17:47:17
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Esti diavol nu om.

Hristos e cu noi diavolul e in gura ta.

Repeti ca prostul de la diavol.

Vocabular si tematica sectara. Asta e radiografiata...

La plimbare sectare
Reply With Quote
  #24  
Vechi 22.06.2021, 17:51:05
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Turmita mica a lu Moroco. Sau mai bine zis olitele prostite de diavol...

Vexi ca "teoriile" tale arata cat de prostit esti.

Esti unul prostit care nu il duce prea mult capuk.

Tocmai aceste teorii te arata sunt dovada ca esti prostit.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 22.06.2021, 18:00:01
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Esti diavol nu om.

Hristos e cu noi diavolul e in gura ta.

Repeti ca prostul de la diavol.

Vocabular si tematica sectara. Asta e radiografiata...

La plimbare sectare
Vezi pe dos ca un pripit!
Degeaba tot arunci cu sectarismul in mine sau in Trambite.

Sectarii nu au duh si proorocie, fac copii, sunt lumesti, sunt trupesti, nu au duhovnicie, nu fac manastiri, nu tin posturi, nu tin sarbatori, nu au preoti, nu au cele 7 Taine, nu se mai pocaiesc niciodata doar critica, doar fac circ pe scena, nu au sfinti, nu au moaste, nu au sf. Cruce, nu se supun si fac prozeliti, fura ortodocsi ca sa-i reboteze, sa-i piarda....

Sfintele Trambite NU SUNT SECTARI!

Tu esti un orb confuziv, un teolog raspopit pripit si incompetent!
Mi-ar fi rusine sa deschid gura daca as fi asa de habarnist ca tine!

Eu sunt doar un mirean din poBOR si nu am astfel de vrajeli-barfe-superstitii in cap ca sa cred in etichete puse de popi-lumesti osteniti.

Deci nu esti de crezut oricat invarti vraja cu sectele vrand sa ridici norul inchizitiei la rang de virtute!

Ai o necredinta gresita! Pentru ea si pentru corceala credintei cu minciunile lumii ti-ai facut un caracter de demon, de diavol terorist ce ataci si lovesti in PERSOANE!

Pentru ea te dai victima impreuna cu toti lasii mintind ca tu ”aperi” ortodoxia! Tu esti extremisul care o compromiti si esti in turma cea larga a lumii care se crede pe ea insasi socotindu-se sfinti, oameni mari, oameni insemnati, stiutori.

N-are sens s-o tot lungim. Balaceste-te cat vrei in mitomanie si hula la adresa lui Dumnezeu inchipuindu-ti ca aperi biserica aia care esti tu insuti vorbind din dreptul icoanelor unor mari sfinti.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #26  
Vechi 22.06.2021, 18:05:31
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Turmita mica a lu Moroco. Sau mai bine zis olitele prostite de diavol...

Vexi ca "teoriile" tale arata cat de prostit esti.

Esti unul prostit care nu il duce prea mult capuk.

Tocmai aceste teorii te arata sunt dovada ca esti prostit.
Am scris doar o teorie, aici pe forum, Teoria PacMan3D-nD... care culmea, candva vei afla ca era defapt nu teorie ci ADEVAR.

Visezi deci tot felul de teorii si lovesti cu hule si canalize in PERSOANA!

E clar ca tu esti prostul care ca un kamikaze iti nimicesti vesnicia pentru triumful terorist al prostiei tale vremelnice.

Deci nu esti de crezut! Asa ca nu te cred! Esti de evitat. Semani cu falsii iudei, cu fraierii din vechime care au rastignit pe Iisus si au mucenicit pe crestini.

Esti un Saulifer lup-serpilian imbracat in icoana sf. Grigorie Palamas. Ti s-au urcat la cap credinta infailibilitatii barfei tale vrajitoresti. Practici vrajitoria hulei si etichetarii si fraierii creduli in loc sa creceteze pun botul ca intro hipnoza lasand dupa tine, dupa crudul sef, dupa lovitorul fara numar si fara discernamant care pari a fi cel mai tare din parcare, nepricepand ca lovesti in mai micii lui Dumnezeu, nu te bati cu goliat ci cu porumbeii si cu vrabiile, cu copiii si cu saracii cei mai nevinovati si inofensivi!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.06.2021 at 18:07:39.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 22.06.2021, 18:13:19
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Piei diavole ca tot ce scoti pe gura este sectarism.

Vocabular de sectar inovatii si "Biserica a gresii".

Tot ce zici este "teorie". Nu ai nici macar un singur lucru bun in ce spui.

Esti otravit cu totul.

Daca fsci o analiza pe vocabularul tsu fata de cel ortodox ai sa vexi ca esti sectar ca protestantii.

Dupa gura ta se vede ce esti.

Ca la fel ca srctarii spui: cuvantul, turma mica, apocalipsa si njmai astea le stii.

Du-te la fratii tai sectarii ca esti inafara Bisericii

Habarnist esti tu ca 4 clase nu ai in nici o directie sa stii sa le aduni... De asta vocabularul tau este unul de semidict.

Ma bat cu un diavol... iar ca porumbeii tu esti doar un animal cu rabie si turbare

Last edited by gpalama; 22.06.2021 at 18:17:30.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 23.06.2021, 20:01:52
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Piei diavole ca tot ce scoti pe gura este sectarism.
Probabil ca ortodoxia inseamna sa hulesti si sa blestemi, sa lovesti in PERSOANE!

Eu sunt ortodox, tu decat un trufas orb ce incurca borcanele si leapada invatatura ortodoxa.

Nu-l credeti, nu faceti ca el! In mod evident nu stie ce face.

Dumnezeu peste tot unde a fost a binecuvantat, a mantuit. Daca a mai si blestemat pe cate unii atunci nu a facut-o spre pierzarea lor ci ca sa-si dea seama ei ca-s blestemati de propriile lor fapte. Daca a zis :”Voi faceti bine celor care va fac voua rau si care va blesteama (la fiecare postare)! si veti avea rasplata in Ceruri” atunci Domnul se tine de Cuvant si nu face altfel.

Citat:
Vocabular de sectar inovatii si "Biserica a gresii".
Tu ai limbaj de lemn cioplit cu toporul ce pare ortodox caci acum in ortodoxie au intrat toti teroristii si desfranatii si se cred ei mari duhovnici caci isi permit sa dea lectii, ordine sa dea sfaturi fara noima si daca improasca peste tot cu ura viscerala etichetand cu sectarism, cu eretism, cu satanism fara nici o baza atunci au impresia ca primesc medalii. Incurci borcanele, esti un las tradatori care lovesti in OD deci esti un porc cu colt de argint ce s-a intors sa rupa si sa calce in picioare margaritarele ortodoxiei.

Citat:
Tot ce zici este "teorie". Nu ai nici macar un singur lucru bun in ce spui.

Esti otravit cu totul.
Te simti otravit de mine? Ciudat. Defapt incepi sa-ti simti propriul venin pe care il deserti peste tot.

Citat:
Daca fsci o analiza pe vocabularul tsu fata de cel ortodox ai sa vexi ca esti sectar ca protestantii.
Analiza pe vocabular? Asta-i buna! Nu vezi ca esti analfabet ce nu stie scrie romaneste? Tu faci si analize lingvistice? Cat tupeu poti sa ai tu in tine?
Citat:
Dupa gura ta se vede ce esti.
Fireste! Dar dupa limba ta ce se vede ca ai fi?

Citat:
Ca la fel ca srctarii spui: cuvantul, turma mica, apocalipsa si njmai astea le stii.
Nu spun ca sectarii. Astea sunt citate din Iisus fiul Mariei Fecioara care s-a rastignit pentru noi si a inviat a treia zi dupa scripturi. Marturisesc neoprotestantii simbolul credintei?

Citat:
Du-te la fratii tai sectarii ca esti inafara Bisericii
Nu-s sectari ci tu esti un raspopit terorist exclusivist!

Citat:
Habarnist esti tu ca 4 clase nu ai in nici o directie sa stii sa le aduni... De asta vocabularul tau este unul de semidict.
Semidoct? Zici tu mancandu-ti stelutele. Carturarii si batranii si mai marii lui Israel L-au rastignit acum 2000 de ani. Ai vrea sa fiu cult si cu mii de carti lumesti inutile la activ?

Citat:
Ma bat cu un diavol... iar ca porumbeii tu esti doar un animal cu rabie si turbare
Dupa ce se constata turbarea? Pai turbatul te musca si te molipseste cu veninul turbarii. Tu ma musti pe toate firele de discutie si-i inveninezi pe toti. Deci cine e turbatul? Cine e fiara turbata plina de terorism extremist? Raspunde dupa fapte si nu dupa iluzii si vrajeli, dupa aruncari cu vorbe, cu barfe-superstitii, cu infricosari.

Eu te iert mereu tu ma blestemi mereu. Oare care din noi doi e turbatul-veninos?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #29  
Vechi 24.06.2021, 11:49:43
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Ortodoxia inseamna sa alungi diavolul...

Cand a fost alunga diavolul din cer crezi ca a plecat de bunavoie?


Tu ai un limbaj de sectar, si un vocabular specific sectar: apocalipsa, trambite, nip, care nu apartin BOR.

Asta cu greselile gramaticale, poti sa-mi numeri virgulele cat vrei ca tot analfabet ramai.


Vezi ca ajungi in aceeasi cadere ca si diavoliii din cer. Prin "pareri" si erezii...


Tu ma ierti? Tu nu esti in pozitia de a ierta, asta este o aroganta, superioritate. Tu esti in pozitia de a face pocainta.

Nu incurca lucrurile, cand esti in vc-ul hulei, nu iti permiti sa ierti ca puti a hula... De acolo nu poti decat sa raspandesti duhoare.


Domnule, nu mai visa despre tine ca ai fi ceva, ca esti duhovnic, ca dai teorii, ca ii inveti pe altii. Esti doar un om bolnav, care nu asculta, care nu intelege, care merge ca un nebun pe o cale gresita.


Viziteaza 10 duhovnici ortodocsi si stai de vorba mai mult cu ei sa inteleaga ce hram porti si o sa-ti zica fiecare din ei ca gresesti.

Valideaza si tu asa, statistic. Chiar nu sunt toti nebuni pe lumea asta si tu sa fi ramas singurul intreg la minte.

O sa iti zica despre inselare ca esti in mare inselare. Ca esti in greseala!

Vorbeste cu 10 duhovnici in mod corect, serios.

Mai rationeaza si tu putin singur... si eu iti zic ca daca dai toate elucubratiile astae in fata unor duhovnici si le arati posturile tale, cu totii or sa zica la fel: esti inselat esti eretic esti in anatema.

Hai sa fim putin cu ratiune.

Reply With Quote
  #30  
Vechi 24.06.2021, 15:09:28
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ortodoxia inseamna sa alungi diavolul...
Alungi tu diavolul cand sfintii Apostoli n-au reusit sa scoata demonul din copilul ce cadea in foc si in apa? Defapt tu confunzi pe Hristos-Cuvantul cu satana si alungi ”diavolii” care cred si-L urmeza.

Citat:
Cand a fost alunga diavolul din cer crezi ca a plecat de bunavoie?
Este scris ca Hristos-Cuvantul il va birui pe satana, pe proorocul mincinos si pe antihrist cu SUFLAREA GURII LUI si numai cu Cuvantul.

Probabil ca te-ai facut tu suflarea si Cuvantul lui Dumnezeu. Tu nu vezi ca tu te-ai facut vrajmas Domnului?

Citat:
Tu ai un limbaj de sectar, si un vocabular specific sectar: apocalipsa, trambite, nip, care nu apartin BOR.
Nu cred c-au confiscat neoprotestantii Apocalipsa, Cele 7 Trambite Apocaliptice sau numele Cel Nou al Domnului Iisus Hristos. Astea nu tin de neo-protestanti ci de ortodoxia intreaga! Unii tembeologi din ortodoxie au scos Apocalipsa din BOR si din ortodoxie sustinand ca Ziua cea Mare nu stie nimeni cand va fi, nu stie decat Tatal si ca atare iata, daca vine insusi Domnul sa sufle prin Trambitele Sale in vederea pregatirii poporului pentru Ziua cea Mare toti sustin ca nu e el ca nu stie nimeni. Pai oare Domnul nu de Tatal a fost trimis si acum 2000 de ani si acum ca sa pregateasca si sa pazeasca ortodoxia?

Citat:
Asta cu greselile gramaticale, poti sa-mi numeri virgulele cat vrei ca tot analfabet ramai.
Tu faci porci de cerneala cu colt de arginti si tot eu sunt analfabetul?
Rad curcile de logica ta trufase, logica de balta iubirii de sine!

Citat:
Vezi ca ajungi in aceeasi cadere ca si diavoliii din cer. Prin "pareri" si erezii...
Ala-i dumnezeul tau, grija! Nu mai poti tu de grija mea. Defapt vrei sa-m dai lectii trufase din putul trufiei tale teroriste fara limite.

Citat:
Tu ma ierti? Tu nu esti in pozitia de a ierta, asta este o aroganta, superioritate. Tu esti in pozitia de a face pocainta.
Daca nu o primesti o iau inapoi. Oricine poate ierta in ceea ce i s-a gresit lui insusi. Fac pocainta dar nu din aia pe dos. Deci nu te cred, nu te ascult, nu te urmez, nu ma lepad de Cele 7 Tr.Ap. si nici de Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu caruia unii pripiti si orbi ca tine ii spun omul sau satana.

Citat:
Nu incurca lucrurile, cand esti in vc-ul hulei, nu iti permiti sa ierti ca puti a hula... De acolo nu poti decat sa raspandesti duhoare.
Prin Credinta mea si in Cele 7 Tr.Ap. si in Cuvantul lui Dumnezeu NU HULESC PE NIMENI. E un drept constitutional! Cel ce ma huleste pentru asta pe toate firele de discutie esti tu, deci tu ai iesit cu vidanja ca s-o imprastii pe toate firele de discutie cautand aliati ca sa te ajute sa spurci tot forumul cu mitomania si trufia ta. Halal ortodox mai esti. Un ortodox pe dos!


Citat:
Domnule, nu mai visa despre tine ca ai fi ceva, ca esti duhovnic, ca dai teorii, ca ii inveti pe altii. Esti doar un om bolnav, care nu asculta, care nu intelege, care merge ca un nebun pe o cale gresita.
Nu eu invat, Hristos-Cuvantul este invatatorul nostru, al tuturor crestinilor si mai ales al ortodocsilor. ”Sa nu aveti alt invatator!”
Eu merg pe Calea ortodoxa, pe Calea cea stramta fara gresala si pe care sunt respectate persoanele. Tu ca un tanc sovietic te urci cu sinele si bagi tepuse in spatele fratilor ca un las, inchipuindu-ti ca stii ce faci. In trufia ta nu asculti decat de voia ta pe care o glorifici de parca ar fi duhovnicie ortodoxa. Nu-s bolnav, nu merg pe o cale gresita. Toate Caile duc spre Noul Ierusalim, Cetatea Domnului!


Citat:
[b]Viziteaza 10 duhovnici ortodocsi si stai de vorba mai mult cu ei sa inteleaga ce hram porti si o sa-ti zica fiecare din ei ca gresesti.
Oricati duhovnici s-ar strange si chiar de un inger din Cer va va spune altceva decat va marturisesc eu sa nu-L credeti!

Asta va spun: Domnul Hristos-Cuvantul ce sufla prin Cele 7 Tr.Apocaliptice e acelasi Mesia, Iisus Fiul Mariei Fecioara!

Citat:
Valideaza si tu asa, statistic. Chiar nu sunt toti nebuni pe lumea asta si tu sa fi ramas singurul intreg la minte.
Ia-te tu dupa statistici, ia-te tu dupa tot felul de socoteli si demonstratii labor-ioase. Eu ma iau dupa adevarul Adevarat si dupa INVATATURA! Asta trebuie crezut, asta trebuie urmat!

Citat:
O sa iti zica despre inselare ca esti in mare inselare. Ca esti in greseala!
Daca vor zice asa ceva inseamna ca sunt niste inselati! Nu ii voi crede si nu-i voi asculta si nu-i voi urma!
Citat:
Vorbeste cu 10 duhovnici in mod corect, serios.
N-as vrea sa se faca de rusine. Stiu ca e greu de crezut. Mie mi-e suficient sa Cred eu. Nu ma indoiesc de Hristos-Cuvantul ca sa intreb pe cineva. Daca tu te indoiesti de ce iti marturisesc mergi tu si intreaba pentru tine cat vrei. Ideile tale si indolielile tale sataniste pe care te straduiesti sa mi le bagi in cap si mie si la restul colegilor de pe forum starnind infricosarile memoriei colective sunt iesite din adancul grijii sigure a necredintei in Dumnezeu si acela e zeul vostru la care va inchinati si-l slujiti cu mandrie lumeasca stiintifica gresita.

Citat:
Mai rationeaza si tu putin singur... si eu iti zic ca daca dai toate elucubratiile astae in fata unor duhovnici si le arati posturile tale, cu totii or sa zica la fel: esti inselat esti eretic esti in anatema.
Nu te cred, nu fac ce zici, nu te urmez. Oricati v-ati strange la fel as face.

Citat:
Hai sa fim putin cu ratiune.
Te-ai vandut cozilor de topor ale apusului. Noi suntem duhovnicesti si nu credem in ”sfanta” ratiune, marele babilon, corceala cu toate satanismele si paganismele si ateismele lumii!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.06.2021 at 17:24:56.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare