Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.10.2022, 21:34:10
nicoleta1989 nicoleta1989 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2022
Mesaje: 1
Implicit Ma simt pierduta

Buna seara,
Am aproape 33 de ani si inca nu m-am casatorit si nici nu am copii. Am intampinat mereu probleme in a-mi gasi o persoana potrivita, desi multa lume se minuneaza, deoarece ma considera o fata draguta si desteapta. Am momente in care simt ca Dumnezeu ma pedepseste pentru ceva sau ca trebuie sa trag pentru niste pacate din neam. Am crescut cu un tata alcoolic, agresiv verbal si destul de rau. Nu prea am avut o viata frumoasa, si in ultimul timp ma gandesc din ce in ce mai mult la care ar fi scopul meu in viata? Lucrez de acasa, nu am un job care sa ma multumeasca, am 2 prietene (una locuieste in alt oras si alta in alta tara), sunt cam singura, desi am incercat sa cunosc oameni noi, participand la tot felul de evenimente. Cu cat ma zbat mai mult, cu atat vad ca nu se schimba nimic in viata mea. Imi doresc si eu o familie, dar mi se pare ca Dumnezeu si-a intors privirea de la mine. Nu am niciun talent, mi se pare ca nu sunt buna la nimic si ca efectiv fac umbra pe pamant degeaba. Am incercat sa am aproprii de Dumnezeu prin rugaciuni, dar simt ca nu sunt demna de el. Ma puteti ajuta cu vreun sfat?
Reply With Quote
 

Tags
blestem, casatorie, familie, scop