Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.06.2012, 21:47:58
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Dezamagire

Daca cineva ar indrazni sa ceara ajutorul cuiva pe un site crestinesc ,sa profite de credinta oameniilor ,inseamna ca este ATEU, nu crestin,.Dupa stiinta mea acesta este un site crestinesc cu oameni cu frica de D-zeu ,si ca urmare va rog sa ma credeti ca este pentru prima oara in cei 33 de ani citi are fica mea Rebecca ca am recurs la acest apel umanitar , ptr o pers de 55 de ani, este umilitor si dureros sa faca asta , dar este singura si ultima solutie la care pot recurge ,cu ajutorul bunului D-ZEU si bunavointa crestinilor,...daca nici crestinii,.....sper ca sa apara acel act am rugat pe cineva sa o trimita ,ptr ca eu nu ma pricep ,in fata lui D-zeu nu poti ascunde adevarul.......iertati-ma daca gresesc ,si va supar,......
Reply With Quote
  #12  
Vechi 08.06.2012, 21:50:16
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dna Bogman nu cred ca ati suparat pe cineva.
Asteptati putin, sunt convinsa ca se vor gasi oameni care sa va ajute sa iesiti din impas.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 08.06.2012, 21:50:45
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Dezamagire

Daca cineva ar indrazni sa ceara ajutorul cuiva pe un site crestinesc ,sa profite de credinta oameniilor ,inseamna ca este ATEU, nu crestin,.Dupa stiinta mea acesta este un site crestinesc cu oameni cu frica de D-zeu ,si ca urmare va rog sa ma credeti ca este pentru prima oara in cei 33 de ani citi are fica mea Rebecca ca am recurs la acest apel umanitar , ptr o pers de 55 de ani, este umilitor si dureros sa faca asta , dar este singura si ultima solutie la care pot recurge ,cu ajutorul bunului D-ZEU si bunavointa crestinilor,........sper ca sa apara acel act, am rugat pe cineva sa o trimita ,ptr ca eu nu ma pricep ,in fata lui D-zeu nu poti ascunde adevarul.......iertati-ma daca gresesc ,si va supar,......
Reply With Quote
  #14  
Vechi 08.06.2012, 22:03:48
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doamna mai asteptati putin, abia azi am deschis topicul acesta.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 08.06.2012, 22:19:49
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
ceva documente care sa ateste boala despre care este vorba,pentru cei mai sceptici.
http://www.crestinortodox.ro/comunit...media_id=84768
Aici este postat certificatul
Reply With Quote
  #16  
Vechi 08.06.2012, 22:40:46
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Talking multumire.......

va mulumesc
Reply With Quote
  #17  
Vechi 08.06.2012, 22:50:01
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Doamna Bogman, aveti incredere, aici sunt multi oameni buni si cu frica de Dumnezeu care i-au ajutat pe altii cand au avut nevoie. spuneti-ne, va rugam, ce v-ar trebui, in afara de bani si pampersi.
Sa va intareasca Domnul in aceasta incercare grea!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 09.06.2012, 00:06:27
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Din diagnostic inclin sa cred ca asa s-a nascut?

Dumneavoastra ati avut tot timpul asta grija de ea?

Nu mai aveti alti copii?

Cu sotul ce s-a intamplat?

N-ati incercat sa obtineti un ajutor social sau ceva de genul asta pentru ea?
Reply With Quote
  #19  
Vechi 09.06.2012, 01:33:42
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
N-ati incercat sa obtineti un ajutor social sau ceva de genul asta pentru ea?
Pensia de handicap si ajutorul de insotitor nu-s mari. (asta in cazul in care beneficiaza de asa ceva)
Reply With Quote
  #20  
Vechi 09.06.2012, 07:51:18
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Am observat ca cineva pe forum vrea un document ptr ca sa dovedesc boala rebeccai ,....am sa o postez pe situl meu nu stiu daca reusesc ptr ca nu ma pricep ,as trimite pe forum dar nu stiu cum ,dar pe pagina mea de profil sunt niste poze cu ea poate sa o vada lumea cum arata la cei 33 de ani ,cine nu crede......
Draga Mara,eu am solicitat acest lucru nu pentru mine personal,ci pentru ca imi doream sa promovez pagina doamnei si pe facebook,iar oamenii pun intrebari,pana la urma este firesc.
Deasemenea,ca raspuns privat la mesajul pe care dansa mi l-a scris,i-am sugerat ca pe pagina respectiva sa insereze si contul si numarul de telefon,mail,daca este posibil,asa cum a facut-o si aici.Pentru ca cei care ar dori sa o ajute,sa stie unde pot trimite bani,pe cine sa contacteze etc.
Referitor la ceea ce s-a postat mai sus si eu sunt de parere ca un ajutor social ar fi cel mai important beneficiu pe care doamna l-ar putea obtine.
Pentru ca in rest,oamenii probabil vor ajuta,vor trimite niste banuti,pampersi sau eu stiu ce o mai fi necesar,insa pentru cata vreme?Asta e ceva de moment,pentru ca nimeni nu isi poate asuma pentru toata viata un asemenea ajutor si doamna se va trezi in scurt timp in aceiasi situatie in care se afla in prezent.
Nu cunosc ong-urile care se ocupa de asa ceva,insa daca cineva ar avea vreo idee in acest sens,ar fi minunat daca ar putea-o indruma.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce reprezinta pentru noi acest forum? Annyta Generalitati 47 11.02.2014 11:40:53
Pomelnic pentru cei adormiti de care am aflat pe acest forum...+ LapetiteMoc Slujba inmormantarii 22 03.08.2011 03:41:54
rugaminte pentru crestinii de pe acest forum petrurar Umanitare 17 21.09.2007 10:13:17