Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 09.03.2010, 17:39:03
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Si cand te gandesti ca cei din imagine sunt parinti, ....

Reply With Quote
  #12  
Vechi 09.03.2010, 17:43:15
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Si cand te gandesti ca cei din imagine sunt parinti, ....

Ceee?.....
Reply With Quote
  #13  
Vechi 09.03.2010, 17:56:54
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Stiu ca a fost mediatizat evenimentul.

"Alfie Patten, un baiat de 13 ani din Marea Britanie, a devenit tata dupa ce prietena lui, Chantelle Steadman, de 15 ani, a nascut o fetita de 3,600 kg, pe nume Maisie Roxanne.

Cotidianul britanic The Sun, relatand neobisnuitul caz, preciza ca Alfie are doar 1,21 m inaltime, arata mai degraba de 8 ani si nici nu stie foarte bine cat costa scutecele. Alfie este hotarat sa fie un tata bun, desi nu are suficiente resurse financiare: “Nu m-am gandit cum il vom intretine. Eu nu prea primesc bani de buzunar. Tatal meu imi mai da uneori cate 10 lire”.
Alfie a povestit cum el si prietena lui au decis sa pastreze copilul: “M-am gandit ca ar fi bine sa avem un copil”. “Cand a aflat mama, am crezut ca o sa am probleme. Ne doream copilul, dar eram ingrijorati de reactia celor din jur”, a adaugat baiatul.

Dennis, tatal lui Alfie, spune ca fiul sau nu-si da seama inca ce inseamna sa ai un copil, dar pare a fi sincer interesat sa fie un tata responsabil.
Maisie a fost conceputa dupa o singura noapte de sex neprotejat, iar cei doi au descoperit sarcina in a 12-a saptamana. Au tinut totul secret inca sase saptamani, pana cand mama lui Chantelle a intrat la banuieli vazand cresterea in greutate a fetei.

Tanara mamica si bebelusul au fost externati joi si vor locui cu parintii fetei, intr-o locuinta sociala din Eastbourne. Alfie are voie sa petreaca destul de mult timp langa fiica si prietena sa si chiar sa ramana cateodata peste noapte in casa din Eastbourne".
Reply With Quote
  #14  
Vechi 09.03.2010, 20:24:09
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Stiu ca a fost mediatizat evenimentul.

"Alfie Patten, un baiat de 13 ani din Marea Britanie, a devenit tata dupa ce prietena lui, Chantelle Steadman, de 15 ani, a nascut o fetita de 3,600 kg, pe nume Maisie Roxanne.

Cotidianul britanic The Sun, relatand neobisnuitul caz,preciza ca Alfie are doar 1,21 m inaltime, arata mai degraba de 8 ani si nici nu stie foarte bine cat costa scutecele. Alfie este hotarat sa fie un tata bun, desi nu are suficiente resurse financiare: “Nu m-am gandit cum il vom intretine. Eu nu prea primesc bani de buzunar. Tatal meu imi mai da uneori cate 10 lire”.
Alfie a povestit cum el si prietena lui au decis sa pastreze copilul: “M-am gandit ca ar fi bine sa avem un copil”. “Cand a aflat mama, am crezut ca o sa am probleme. Ne doream copilul, dar eram ingrijorati de reactia celor din jur”, a adaugat baiatul.
Dar oare don'soara, care arata a don'soara bine, deloc pirpirie din cate pot vedea...nu vazu si ea lucrul asta?
Reply With Quote
  #15  
Vechi 22.06.2010, 13:18:02
Marius22 Marius22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.345
Implicit

Am citit astazi o stire potrivit careia Romania are cele mai multe mame care nu au ajuns la majorat din Europa. Tristul adevar.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 22.06.2010, 14:37:00
luminita- luminita- is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 180
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anastasia2008 Vezi mesajul
Am deschis acest topic deoarece as vrea sa stiu parerea voastra despre acest subiect. In seara asta am vazut la tv o emisiune in care o fata de 13 si jumatate a ramas insarcinata si acum la 14 ani si jumatate, are o fetita de toata frumusetea.M-a impresionat cazul ei pentru ca a dat, din punctul meu de vedere, de un curaj nebun: a dat nastere unui copil, ea fiind, la randul ei, un copil. Daca ne aducem aminte, anul trecut, a fost un caz asemanator, o fetita tot de 13 ani, a ramas insarcinata, numai ca a optat pentru avort. Desi am discutat cu mai multe persoane, eu nu am fost de acord cu decizia ei. Si, azi, vazand-o pe tanara mama, m-am bucurat nespus pentru decizia acesteia din urma. Deci... ce parere aveti de copiii care nasc copii?
Pe mine nu ma mai mira nimic,asa se va ajunge in Romania.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 22.06.2010, 15:17:22
blue_cat blue_cat is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.02.2010
Mesaje: 86
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Si cand te gandesti ca cei din imagine sunt parinti, ....

cu adevarat oribil...si cand te gandesti ca asta se intampla in UK, unde face educatie sexuala ca lumea in scoli, nu ca la noi...
Reply With Quote
  #18  
Vechi 22.06.2010, 15:23:30
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Mai tarziu s-a dovedit ca nu Alfie era tatal copilului...
__________________
„Mare ești tu, Doamne, și preavrednic de laudă (…) Căci pentru tine ne‑ai creat și neliniștită este inima noastră până sa-si afle odihna in tine.” (Sfântul Augustin).
Reply With Quote
  #19  
Vechi 22.06.2010, 17:59:18
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de blue_cat Vezi mesajul
cu adevarat oribil...si cand te gandesti ca asta se intampla in UK, unde face educatie sexuala ca lumea in scoli, nu ca la noi...
poate asta e o consecinta fireasca a acestei educatii.
cand ii tot bagi copilului in cap idei, el ajunge sa le practice, ca sa experimenteze.
se vad asadar beneficiile acestei educatii....
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 23.06.2010, 11:22:31
blue_cat blue_cat is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.02.2010
Mesaje: 86
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
poate asta e o consecinta fireasca a acestei educatii.
cand ii tot bagi copilului in cap idei, el ajunge sa le practice, ca sa experimenteze.
se vad asadar beneficiile acestei educatii....
hmm...nu chiar.. copiii oricum sunt foarte curiosi si ceva mai destepti decat ii credem noi, isi pun intrebari si incearca sa afle niste lucruri. ar fi cu mult mai bine daca li s-ar face educatie sexuala in scoala, ar primi informatii din surse sigure, li s-ar spune clar cum apar pe lume si mai ales cum sa se fereasca de pericole.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tradatorii lui Hristos - cei care-si abandoneaza copiii sau parintii! laurastifter Morala Crestina 62 05.12.2012 12:41:00
Manuale de religie care promoveaza intoleranta religioasa si agreseaza psihic copiii? cristina2012 Stiri, actualitati, anunturi 62 01.10.2012 16:07:09
O manastire care ingrijeste de 140 de copii spre_rasarit Despre Biserica Ortodoxa in general 3 18.11.2010 22:53:23
Care este rostul pe pamant a celor necasatoriti si a celor fara copii? sophia Nunta 52 18.10.2010 12:02:02
Un posibil raspuns ! ( Cum sa traiasca sotii care nu pot avea copii ) cristiboss56 Nunta 1 03.02.2009 20:21:53