Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #181  
Vechi 02.04.2021, 12:48:44
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

E mult mai usor de raspuns in felul asta... asa ca hold your horses ca o iei in decor.

Acum pregateste si tu un raspuns din ala lung, inutil, de tipul stiinte "mistico-religioase", de tipul fizica religioasa "a la Moroco", o misti-fizica, pe care doar religiosii si prin credinta o poti intelege.

Adica daca ai suficient de multa credinta pamantul devine din rotund plan, si te teleportezi pe pamanat de la un capat la altul. Activare prin supercredinta.

Deci tu esti in zona de obscurantism religios in care nu te pricepi la stiinte, dar le confectionezi pe parcurs. Ai o pregatire subtirica, dar "prin credinta" le asezi cu mare putere sa dea bine, sa dea cum trebuie..

De aici si aparitia acestor teorii fabricate de tine.

Credinta puternica... rezolva si fizica.

Last edited by gpalama; 02.04.2021 at 13:05:48.
Reply With Quote
  #182  
Vechi 02.04.2021, 13:19:35
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Doamne, putina minte s-a adunat la tine...
Nu te cred.

Citat:
Apele respecta doua principii:
1. Gravitatia
2. Presiunea atmosferica
Nu exista atmosfera caci nu avem sfera ci amestec de gaze, vapori, care stau pe deasupra apasand pe suprafata plana a apelor plate si a pamantului - insula. Ce e dincolo de atmosfera vid? Cum s-ar impaca teoria asta a stiintificilor cu fizica aia care ne spune pe baze practice clare ca in doua incinte ce comunica intre ele printr-o gaura presiunile diferite ale aerului din incinte se vor egala in cel mai scurt timp? P1 din incinta 1 devine = cu 1/2 din P1+P2 !!! Cum deci ar putea presiunea "atmosferei" din jurul "globului" sa nu devina rapid presiunea vidului adica sa nu mai avem presiune? Negi ca exista presiunea aerului? Exista. Prietenii tai de la NASA si globistii iata prin teoria lor neaga existenta presiunii "atmosferice" palpabile ce poate fi pusa in evidenta experimental.

Citat:
Asta cu vasele comunicante este o halucinatie personala a ta.
Nu te cred! Am invatat si am experimentat la fizica in gimnaziu. Ia si tu o sticla de plastic plina cu apa fara capac, pune-o intr-un vas de apa si da gaura la sticla de plastic undeva sub apa din vas. In scurt timp nivelele din sticla si din vas se vor egala. Ia un balon umflat sau o minge si sparge-o, presiunile din camera si din balon-minge se echilibreaza.

Nu cred ca-s bolnav sau ca halucinez ci ca tu vrei sa ma prostesti in fata cu prostia ta preluata de la oamenii stiintelor lumii!

Citat:
Iar daca pamantul este rotund si apa ia forma pamantului.
Apa ia forma vasului in care este turnata si deasupra se formeaza o suprafata perfect plata. Unde ai vazut tu ca apa sa stea de jur-imprejurul unui bolovan?

Citat:
Vase comunicante vin din presiune, care este apasata undeva - ia spune si tu cine exercita presiune si cum. Poti face o poza cu dovada ta de pricepere extraordinara?
Numa prostii sau handicapatii cer mereu poze caci nu pot sa inteleaga simplu, nu-i duce capul-mintea. Si in vid si fara presiune e valabil principiul vaselor comunicante pentru ca exista taria-greutatea masei de lichid care face ca apa de sus sa apese pe apa de jos si sa se imprastie. Daca exista margini ale vaselor abea atunci sta apa una peste alta pana ocupa intreg volumul vasului. Daca mai torni apa si se termina marginile vasului atunci apa in exces da pe afara si se varsa imprastiindu-se. Orice prost vede si pricepe asta fara sa fie nevoie de poze!

Citat:
Cred ca este o propunere pentru premiul nobel asta a ta, nu cred ca mai fost observata inainte, esti foarte tare in fizica, esti in frontiera cea mai avansata a fizicii, ai observat ce nici un fizician nu a reusit... apa e plata pentru ca sunt vase comunicante
Asta nu e de premiul Nobel ci e ceva elementar de scoala primara sau de gimnaziu.

Conspiratia masonilor si iez-uitilor ce si-au infiltrat oamenii la sefia universitatilor stiintifice ale lumii te invata principiul vaselor comunicante perfect dovedit practic dupa care te invata despre presiuni si-ti arata cum presiunile din doua incinte ce comunica printr-un orificiu tind sa se egaleze, iar apoi tot ei rastoarna totul pe dos si te pun ei sa-i crezi in toate explicatiile lor "stiintifice" cum ca apa sta in jurul unui boloban sub forma unui strat gros de jur imprejur cu exceptia insulelor si ca mai exista si atmosfera tot de jur imprejur, peste apa si pamant, dupa care sustin ei ca nu mai exista nimic si ca exista doar vid cosmic.

Nu cred in astfel de oameni de stiinta care-si contrazic propriile invataturi mintindu-te si pacalindu-te sa-i crezi pe ei si toate teoriile lor explicationiste de rahat... turcesc!!!

Nu io ma cred grozav si vrednic de premii ci in mod evident ei sunt idolii vostrii dusi cu pluta impreuna cu toti cei ce ii sustin la infinit si le apara minciunile si teoriile absurde. Nu?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 02.04.2021 at 13:25:51.
Reply With Quote
  #183  
Vechi 02.04.2021, 13:30:50
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Buna vorba populara: un nebun arrunca o piatra si 10 intelepti nu pot sa o scoata...
In cazul asta e invers.

Un intelept arunca o piatra pretioasa si 10 amagiti, purtatori de glob in creier, nu pot sa nu se arunce in fundul marii ca sa nu-i mai poata scoate nimeni de acolo.

Mai "bine" pe fundul marii si cu globul in cap decat sa vrem sa revenim in Adevarul lansat de intelept. Doamne fereste!

Greu este Doamne, sa le scot globul-mingea-meciul-idolul din cap!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #184  
Vechi 02.04.2021, 13:48:20
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Soarele rasare de la est si merge spre vest. In fiecare loc se tine un alt fus orar defazat cu cateva ore fata de ora
de la Londra, de la + sau - 1 ora pana la + sau - 12 ore.
Si cum este cand faci meeting pe zoom intre Londra, Bucuresti, Moscova, Tokyo si Washington si se vede intr-o parte rassaritul, intr-o parte apusul si se vad toate momoentele zile?

Sau falsifica astia backgroundul cu cerul???? Ai si aici vreo explicatie (halucinatie)?
Nu stiu la ce te referi? Ce contesti? Ce intrebi? Ti se pare ca un Zoom si ce se vede in background ar confirma globul? Ti se pare ca eu halucinez?

NU TE CRED! Categoric n-ai inteles nimic din teoria PacMan3D-nD. Nici macar ce sustin platistii nu pricepi. Pai Zoomul si discutia care la fiecare se desfasoara in alta ora a zilei nu contrazice teoria lor cu pamantul plat si cu zidul de ghiaza cilindric in loc de Antarctica!

Citat:
Adica explica si tu cum in Tokyo rasare soarele si in state apune? si in europa e miez de zi, toate astea pe un pamant plat? Si cum se vad asta pe webex sau zoom sau pe alte instrumente moderne????
Tocamai ca ti-am explicat in teoria PACMAN! Reciteste, vezi cum am explicat si schitat in filmulete din linkurile despre Creatie de pe youtube.

Pe scurt, soarele merge mereu pe deasupra deoarece la pol se vede ca toata ziua se invarte pe deasupra de jur imprejur. Soarele e semisferic ca o veioza. Merge tot drept pe deasupra dar din pricina finitatii creatiei la depasirea distantei maxime capetele liniei drepte coincid deci observatorul aflat in lateral va vedea soarele invartindu-se in jurul lui. Apusurile si rasariturile aparente pe care le observa cineva aflat aproape-sub traiectoria soarelui se datoreaza refractiei luminii prin mediu astfel ca vedem aceiasi fata plana a soarelui-veioza-disc chiar daca vedem rasaritul sau apusul exact asa cum vedem aceiasi fata semisferica bombata a lunii din orice parte.

Intrebare pentru voi. Cum poti vedea steau polara din emisfera sudica daca pamantul e sfera? Nu poti deci nu e sfera!
Citat:
Halucinel, mai ai?
Nu te cred ca halucinez! Tu te lauzi si dai cu pietre dupa cum stii tu vorba aia: 10 nebuni dau cu pietre si un intelept se chinuie sa-i opreasca. Nebunii au gresit tinta cu 180 de grade!

Citat:
Ti-a luat mult timp sa acumulezi atata intelepciune? E singura teorie pe care o ai? Sau ai o colectie?
Pe acest fir discutam despre asta. Am destule alte teorii mai adevarate ca ale oamenilor de stinta dar pe alte subiecte. Aici discutia e despre Teoria PacMan 3D-Nd, despre pamantul glob sau plat sau alte teorii posibile.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #185  
Vechi 02.04.2021, 14:14:44
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
E o taina, un fenomen ciudat care apere si constati ca desi mergi drept-laser dupa soare cu avionul tu defapt te rotesti in jurul polului cel mai apropiat.

Linia e drepta in mod sigur si cu toate astea observatorul de la pol te vede rotindu-te in jurul lui si tu constati ca ai ajuns de unde ai plecat.
Concluzia este: avionul se misca pe un cerc foarte foarte foarte mare, sau pe o elipsa care este intr-un plan unic, ceea ce "aduce liniaritatea", care este de afpt deplasare intr-un plan.
Este sigur deplasare intr-un plan la 1000m sau 2000m sau la 5000m. Giroscopul care ii mentine avionului directia perfect liniara la aceiasi inaltime fata de nivelul mariilor perfect plate (conform principiului vaselor comunicante) iti asigura credinta ca traiectoria e perfect liniara intrun plan paralel cu platul marilor. Nu te misti pe niciun cerc si pe nicio elipsa mare sau mica!


Citat:
Vorbim despre deplasare foarte larga intr-un singur plan, dar pe un cerc/elipsa. Iar aici se vede ca de fapt si liniaritatea (vazuta la nivelul obisnuit, la dimensiunile omului), dar si orbita (vazuta la nivel macroscopi, la dimesniunea pamantului).
Oricat ar fi de larg cercul sau elipsa instrumentele de bord ar trebui sa sesizeze si sa puna in evidenta faptul ca sunt momente cand mergi in sens contrar fata de alte momente sau cand deviezi cu 90 de grade de la linia dreapta pe care o mentine giroscopul perfect liniara. Nu poti minti ca giroscopul se echilibreaza dupa sfera pamantului si el mentine defapt o traiectorie circulara. Nu poti pentru ca exista avioane supersonice 2-3-5Mach care instant (30 minute) ar trebui sa iasa din "atmosfera" si care nu-si misca in acest timp deloc flapsurile si se mentin la aceiasi inaltime fata de nivelul marii.

Citat:
Hai fii si tu corect odata, avionul merge pe o orbita elipsoida, intr-un plan sectiune, in jurul pamantului rotund.
Sunt corect si cinstit mereu fata de Dumnezeu si tocmai asta nu ma lasa sa fac afirmatii hazardate de care vor putea rade toti "inteleptii" lumii.

Avionul merge perfect drept cu cat are viteza supersonica mai mare si in acel timp nu-si modifica flapsurile deloc. Nu iese din atmosfera, nu se invarte pe nicio elipsa sau sfara foarte mare, nu se invarte in jurul niciunui glob!


Citat:
Notiunea fizica si astronomica despre care vorbim este de ORBITA. Avioanele in cazul asta au ce se numeste orbita - o traiectorie in jurul pamantului, care pare liniara, dar este elipsoidala.
Nu se poate sa negam evidenta ca sa ne iasa teoriile absurde!
E simplu: Avionul supersonic merge perfect drept pastrand aceiasi inaltime fata de nivelul marilor plate ce respecta principiul vaselor comunicante, are giroscop, nu modifica nimeni flapsurile, nu se iese din atmosfera deci pamantul NU E glob! Marii oameni de stiinta ai lumii si fraierii lor vin cu tot felul de explicatii absurde, cu neglijenta maxime si pot sustine aberatii ca ale tale! In loc sa recunoasca simplu evidenta tin de glob ca orbii de bata si ca si corbii de hoit sau ca nebunii de bolovanii cu care lovesc raul gresit, stramb cu 180 de grade eroare de lovire a tintei.


Citat:
Domnule deci tie iti lipsesc notiuni elementare de fizica si astronomie. Si pe inginerie cam la fel nu prea le legi. Deci ai mari carente in pregatirea ta logica-intelectuala si ai inceput sa iti creezi din mistica religioasa tot felul de stiinte.
Notiunile aste-s de scoala primara, generala, de gimnaziu. Le intelege perfect orice copil. Ma mir ca e unii care pot nega evidenta cu tupeu maxim sustinand ca tot eu sunt habarnistul!

Citat:
Amice este un semi-analfabet care nu buchiseste bine fizica si nici astronomia dar si-a creat fizica-religioasa si o astro-religie. Vezi ca ai inceput sa fabrici niste stiinte proprii, pentru ca nu prea ai pregatire intelectuala potrivita pentru un astfel de discurs.
Te lauzi ca ai fi teolog, ca ai stii fizica, ca ai fi inginer. Te rad curcile!

Daca am indraznit sa vin cu o astfel de teorie renuntand la toate minciunile lumii pe care le-am invatat in scoala si facultati si pe care le sustine si le propaga o lume intreaga pe toate canalele inseamna ca am motive serioase, adevarate. Nu umblu cu vrajeala, nu sunt un ignorant, nu sunt un neglijent!

Teoria PacMan 3D-nD mi se pare cea mai aproape de Adevarul adevarat.
Alta mai buna nu stiu sa existe! In alta n-am cum sa cred fiindca celelalte sunt gresite si mincinoase, absurde, nestiintifice, nu tin seama de Dumnezeu, nu respecta Adevarus-al-i.!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 02.04.2021 at 15:35:52.
Reply With Quote
  #186  
Vechi 02.04.2021, 17:12:18
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Este sigur deplasare intr-un plan la 1000m sau 2000m sau la 5000m. Giroscopul care ii mentine avionului directia perfect liniara la aceiasi inaltime fata de nivelul mariilor perfect plate (conform principiului vaselor comunicante) iti asigura credinta ca traiectoria e perfect liniara intrun plan paralel cu platul marilor. Nu te misti pe niciun cerc si pe nicio elipsa mare sau mica!

Hai ingineru' lu peste ia arata-mi si mie standarul giroscopului sa verificam impreuna elucubratiile tale.

Arata-mi si mie te rog in specificatia tehnica cele 2 mizerii adaugate d tine:

1. marile perfect plane

2. principiul vaselor comunicante.


Deja esti depasit de problema... vezi ca o iei din nou pe misti-fizica religioasa, fizi-credinta in care pamantul e plato-religios.


Deci arata-mi si mie te rog elucubratiile tale in specificatia de giroscop - daca esti in stare sa isi sustii tehnic asa ceva si nu prin "credinta", "mistica", "asa stiu eu", "e credinta", "e multa credinta", "pamantul e plat prin credinta".


Iar pentru restul sa vad daca merita sa raspund, ti-am zis suficiente, vad ca ai 4 clase primare, in restul nush cum ti-ai luat o diploma.


Hai sa vad si eu standardul de giroscop, unde scrie modelul folosit, principiul de functionare, vasele comunicante... etc.
Asa ca intre ingineri. Ca pana acum fumezi tamaie de la nip.

Citat:
E simplu: Avionul supersonic merge perfect drept pastrand aceiasi inaltime fata de nivelul marilor plate ce respecta principiul vaselor comunicante, are giroscop, nu modifica nimeni flapsurile, nu se iese din atmosfera deci pamantul
Efecti afirmatiile sectare nu conteaza, poti te rog sa imi dai specifcatiile pentru traiectoria avionului supersonic asa cum zic ei ? Ca tot ce zici tu e deja dupa ce ai fumat prea mult de la nip. arata-mi si mie standardele astea dupa care lucreaza astia ca fizi-credinta ta nu merge.

Last edited by gpalama; 02.04.2021 at 17:15:02.
Reply With Quote
  #187  
Vechi 02.04.2021, 17:21:09
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Sunt satul de elucubratiile tale si de "pseudo" fizica religioasa inventata de tine.

Poti te rog sa ne arati si noua ceva mai mult decat obscurantism religios?

Ceva de tipul numere, date, chestii mai destepte, asa ca de la un inginer?

(Evident, daca ai capacitatea asta sa iesi din obscurantismul asta...)
Reply With Quote
  #188  
Vechi 02.04.2021, 17:24:24
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Te lauzi ca ai fi teolog, ca ai stii fizica, ca ai fi inginer. Te rad curcile!
Pe tine te rade Biserica fraiere.

Daca rade de mine o curca, atunci e bine, ca o curca nu prea poate sa zica nimic nevand minte. Asa ca nu ai zis nimic aici.

Daca de tine rade o Biserica atunci chiar esti fraier. Ca din ce stiu tu esti sectar condamnat de Biserica. Asa ca gurita mica ca te rade Biserica.
Reply With Quote
  #189  
Vechi 02.04.2021, 17:25:33
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
In cazul asta e invers.

Greu este Doamne, sa le scot globul-mingea-meciul-idolul din cap!

Sau invers, greu e sa-i zici nebunului ca e nebun?
Reply With Quote
  #190  
Vechi 02.04.2021, 17:31:48
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Avionul merge perfect drept cu cat are viteza supersonica mai mare si in acel timp nu-si modifica flapsurile deloc. Nu iese din atmosfera, nu se invarte pe nicio elipsa sau sfara foarte mare, nu se invarte in jurul niciunui glob!
Si cum poti sa sustii asta? Doar pentru ca te dai cu curul de pamant pe un site ca "asa e cum zici tu si nu e asa cum ziceti voi"...

Razgaiatu-le esti un copil rasfatat care se da cu curu de pamant ca el vera pamant plat....

Bai plangaciosule adu si tu o dovada, numere, poze, teorie, grafice, ceva... pana acum esti doar un plangacios care se etaleaza pe un forum ca asa e cum zice el.

Nu e cum zici tu, lumea stie de mii de ani ca pamantu e rotund, pacat ca mai deraiaza cate unul mental in istoria umanitatii si e greu de dus la socola.

"Mami, nu vor sa zica ei cum zic eu, ca pamantul e plat, desi le-am spus toate povestile idioate pe care eu le-am crezut, si nu m-au crezut pe cuvantul meu de idiot... " Pai nu avem cum sa credem idiotenii...



Deci apare unul "Moroco" in povestea asta cu pamantul glob, GPS, masini, avioane, sateliti, luna, soare, calatorii in spatiu, asa dupa sute de ani, si zice "ma jur pe ce vreti voi ca pamantul e plat si nu e rotund, va zic pe cuvant, credeti-ma pe cuvant"... cam asta e argumentul tau. Si cu mare mare pasiune ca un copilas cu jucaria lui ii face pe toti din vorbe ca "pamantul e plat".... si ii amageste si ii face pe toti sa se uite in alte directii.

Elucubrel, nu e cum zici tu. Pamantul e ROTUND !!!

Ia-ti domnule pastilele regulat, zi-le sa aiba grija de tien mai bine.

Last edited by gpalama; 02.04.2021 at 17:42:14.
Reply With Quote
Răspunde