Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #671  
Vechi 10.05.2012, 13:22:48
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
cu PSD-ul iar după un an când s-au terminat banii și au înțeles că nu mai e nimic de prădat și că din opoziție e mai ușor au fugit din ham și din opoziție au încercat de 12 ori răsturnarea guvernului, lăsând tot greul pe o singură gloabă... care abea abea ne-a scos la mal.






!


Va cam contraziceti cand spuneti ca au plecat in opozitie ca era mai usor si apoi au incercat sa dea jos guvernul, pai daca era greu de ce au incercat sa dea jos guvernul, de ce ar fi vrut sa le fie iar greu la guvernare?

1. Nici PDL-ul nu mai e legitim demult, cam de cand au fost revoltele in strada in ianuarie, daca aveau bun simt si nu tineau de ciolan, isi dadeau demult demisia de onoare!

2. De unde sunteti asa de sigur ca detineti cheia adevarului absolut! De unde stiti ca sunteti cu dreptatea si adevarul?

Eu nu sustin ca detin adevarul absolut, nu ma erijez in cunoscator absolut ca d-voastra, se poate sa gresesc in ce afirm, doar oameni suntem si putem gresi, eu am spus ce am vazut in jur, nu poti sustine la nesfarsit un partid care a facut rau oamenilor si impotriva caruia s-a rasculat lumea!

Nu sunt o sustinatoare a USL-ului, sustin ca ar fi trebuit facute alegeri anticipate ca sa vedem si noi ce vrea poporul, din moment ce au fost revoltele, e clar ca PDL-ul n-a mai fost dorit de oameni, la noi nu exista onoare intre politicieni, numai lupta pt ciolan!

Consider ca d-voastra sunteti patimas pt ca vedeti totul prin prisma PDL-ului pe care ii vedeti ca pe D-zeu pe pamant, nu sunteti obiectiv defel, daca vreti sa nu mai fim noi patimasi, orbi si inselati de flasnetarii rosii, ar trebui sa nu ne mai provocati cu posarile d-voastra pline de subiectivitate si partinire in favoarea lor!
  #672  
Vechi 10.05.2012, 13:51:44
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TunsDiana Vezi mesajul
Va cam contraziceti cand spuneti ca au plecat in opozitie ca era mai usor si apoi au incercat sa dea jos guvernul, pai daca era greu de ce au incercat sa dea jos guvernul, de ce ar fi vrut sa le fie iar greu la guvernare?

1. Nici PDL-ul nu mai e legitim demult, cam de cand au fost revoltele in strada in ianuarie, daca aveau bun simt si nu tineau de ciolan, isi dadeau demult demisia de onoare!

2. De unde sunteti asa de sigur ca detineti cheia adevarului absolut! De unde stiti ca sunteti cu dreptatea si adevarul?

Eu nu sustin ca detin adevarul absolut, nu ma erijez in cunoscator absolut ca d-voastra, se poate sa gresesc in ce afirm, doar oameni suntem si putem gresi, eu am spus ce am vazut in jur, nu poti sustine la nesfarsit un partid care a facut rau oamenilor si impotriva caruia s-a rasculat lumea!

Nu sunt o sustinatoare a USL-ului, sustin ca ar fi trebuit facute alegeri anticipate ca sa vedem si noi ce vrea poporul, din moment ce au fost revoltele, e clar ca PDL-ul n-a mai fost dorit de oameni, la noi nu exista onoare intre politicieni, numai lupta pt ciolan!

Consider ca d-voastra sunteti patimas pt ca vedeti totul prin prisma PDL-ului pe care ii vedeti ca pe D-zeu pe pamant, nu sunteti obiectiv defel, daca vreti sa nu mai fim noi patimasi, orbi si inselati de flasnetarii rosii, ar trebui sa nu ne mai provocati cu posarile d-voastra pline de subiectivitate si partinire in favoarea lor!

Păi de aia că atunci era criză, economia mergea la vale și au prădat toți banii din minister în 9 luni, au lăsat deficit de 6%, au angajat proiecte neplătite cu nemiluita, au lăsat datorii la medicamente și în sănătate, salarii și pensii mărite și urmau alegerile prezidențiale și era mai bine în opoziție iar acum când iar au dat guvernul jos și s-au erijat la merite ca în 2000, acum economia e stabilă și merge în sus, sunt bani și e rost de pradă... iar eu nu mă contrazic ci tu nu vrei să crezi nicidacă vezi și nicicum fiindcă ție îți plac buruienile și ți-e frică de ele și de aia nu vrei să scoți neghinele din inima ta și să lepezi buruienile roșii.

1. Păi nu și-a dat Boc demisia? Însă guvernele se sprijină pe alegeri și nu pe revolte bine dirijate de sindicatele roșii ce ascultă de gura puturoasă a baborniței de la butoane și nici pe sondaje sau tembeliziuni, iar în alegeri poporul a votat doar PDL și PNL majoritar, alianța DA și nu asta care s-a format, alianța BA, și a votat de 3 ori (inclusiv suspendarea) majoritar cu Băsescu și cu referendumul deci a demis senatul și senatorii majoritari, iar revoltele sunt instrumentate de cretinii care zgândăre mațele ca să nu priceapă prostimea că Băsescu nu avea de ales când a propus măsurile respective de post negru pentru grasul de la stat... și nici acum nu vor să priceapă că ne aștepta colapsul mult mai rău ca în Grecia că pe noi nu ne-ar fi sprijinit nimeni ci ne-ar fi sfârtecat.

Deci de aia au încercat 12 dărâmări de guvern ca să intrăm în colaps și să dea vina pe PDL cum au dat pe PNȚCD căci și-au înfiltrat toți securiștii și acolo și au dat vina pe nepoții lui Diaconescu și caltaboșii lui Remeș deși el a scos țara din incapacitate de plată și a dus țara pe creștere prin reducerea impozitului până la 5% pentru exportatori!

2. Uite draga mea, de aici.

Revoltele nu justifică ceva ci doar alegerile libere în cunoștiință de cauză și nu alea bazate pe bârfe sau pe răstălmăciri ale adevărului și dreptății!

Last edited by vsovivi; 10.05.2012 at 14:07:47.
  #673  
Vechi 10.05.2012, 13:58:28
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Cand a votat poporul PDL si PNL majoritar ?

Rezultatul alegerilor din 2008 :

Camera Deputatilor :
PSD+PC 2.279.449 voturi (33,09%), PD-L 2.228.860 voturi (32,36%), PNL 1.279.063 voturi (18,57%) si UDMR 425.008 voturi (6,17%).

Senat :

PSD+PC 2.325.968 voturi (34,16%), PD-L 2.312.358 voturi (33,57%), PNL 1.291.029 voturi (18,74%) si UDMR 440.449 voturi (6,39%).

De ce nu PSD si PNL sau PSD si PDL ? Adica PDL are voie sa conduca de pe locul 2 cu parlamentari furati de la toate partidele iar cand se schimba lucrurile se distruge tara ?
Spala-ti basca in vreo 10 ape si o sa vezi ca a ta e rosie.
  #674  
Vechi 10.05.2012, 14:19:31
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Cand a votat poporul PDL si PNL majoritar ?

Rezultatul alegerilor din 2008 :

Camera Deputatilor :
PSD+PC 2.279.449 voturi (33,09%), PD-L 2.228.860 voturi (32,36%), PNL 1.279.063 voturi (18,57%) si UDMR 425.008 voturi (6,17%).

Senat :

PSD+PC 2.325.968 voturi (34,16%), PD-L 2.312.358 voturi (33,57%), PNL 1.291.029 voturi (18,74%) si UDMR 440.449 voturi (6,39%).

De ce nu PSD si PNL sau PSD si PDL ? Adica PDL are voie sa conduca de pe locul 2 cu parlamentari furati de la toate partidele iar cand se schimba lucrurile se distruge tara ?
Spala-ti basca in vreo 10 ape si o sa vezi ca a ta e rosie.

Păi era alianța DA și PSD avea alianță electorală cu PC... deci e clar, poporul votase dreapta în proporție de 57% dacă UDMR e și el de dreapta, iar PC-ul și el se vrea de dreapta, deci 60%...

Căci politicienii corupți nu susțineau că se vor alia cu PSD-ul, ci doar în ascuns făceau jocurile băieților deștepți și a privilegiaților și specialilor...

Deci nu te fă că ai uitat realitatea, că degeaba râzi că nu ai dreptate!

Abea acum e pe față alianța BA, cuplajul extremei stânga-dreapta, comunist-masonică, USLașii trădători de neam și de țară și de rege, și nu sunt probați ei în alegeri ci doar s-au plăcut din minteres, au dat lovitură de parlament și s-au erijat la merite și la bani. Nu vă e clar?

Deci dragul meu pișicher, tu râzi degeaba!.. tocmai de 10 mai, păi dacă nu era Boc și Băsescu, așa ne sfârtecau rușii cu austoungaria și cu turcii de nu ne vedeam dacă intram în incapacitate de plată. Norocul nostru a fost credința lui Ciorbea și a lui Boc... păcat că pe primul l-au cumpărat băștile roșii.

Last edited by vsovivi; 10.05.2012 at 14:22:18.
  #675  
Vechi 10.05.2012, 14:41:31
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
isPITĂ=isTERIE
Nu e corect, lipsește un R căci formula este isPITĂ= isTERRIE...

Hai că ești simpatic... păcat că ești distrat tocmai de 10 Mai.
Citat:
Spala-ti basca in vreo 10 ape si o sa vezi ca a ta e rosie.
Oricât o spăl tot gri rămâne... că-s păcătos, străjerii veritabili o au însă albă, un alb sfânt și imaculat...

Last edited by vsovivi; 10.05.2012 at 14:59:16.
  #676  
Vechi 10.05.2012, 14:55:14
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Păi era alianța DA și PSD avea alianță electorală cu PC... deci e clar, poporul votase dreapta în proporție de 57% dacă UDMR e și el de dreapta, iar PC-ul și el se vrea de dreapta, deci 60%...

Căci politicienii corupți nu susțineau că se vor alia cu PSD-ul, ci doar în ascuns făceau jocurile băieților deștepți și a privilegiaților și specialilor...

Deci nu te fă că ai uitat realitatea, că degeaba râzi că nu ai dreptate!

Abea acum e pe față alianța BA, cuplajul extremei stânga-dreapta, comunist-masonică, USLașii trădători de neam și de țară și de rege, și nu sunt probați ei în alegeri ci doar s-au plăcut din minteres, au dat lovitură de parlament și s-au erijat la merite și la bani. Nu vă e clar?

Deci dragul meu pișicher, tu râzi degeaba!.. tocmai de 10 mai, păi dacă nu era Boc și Băsescu, așa ne sfârtecau rușii cu austoungaria și cu turcii de nu ne vedeam dacă intram în incapacitate de plată. Norocul nostru a fost credința lui Ciorbea și a lui Boc... păcat că pe primul l-au cumpărat băștile roșii.
Alianta DA e numai in capul tau, alianta DA s-a rupt in anul 2007 tocmai din cauza ca oamenii pe care tu ii sprijini sant comunisti vopsiti.PDL nu e de dreapta sau de stanga e cum bate vantul.
Deci tu te-ai dus si ai votat cu Basescu si cu partidul lui in 2008 nu cu Alianta DA. Basescu al tau a vrut sa distruga PNL.
Credinta lui Boc in draci sau care credinta ? Omul ala si stapanul lui au omorat oameni prin prostiile pe care le-au facut.
  #677  
Vechi 10.05.2012, 14:58:58
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Adica ce-a ajuns adevarul. Individul care-l uraste si jigneste pe rege de fapt ii vrea binele.
  #678  
Vechi 10.05.2012, 15:20:19
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Adica ce-a ajuns adevarul. Individul care-l uraste si jigneste pe rege de fapt ii vrea binele.
Nu ți-am zis că ești pișicher? Cine a zis că-l urăște? El a formulat o părere în ce privește abdicarea însă tot el a afirmat că întoarcerea armelor a fost corectă, asta poate n-ai remarcat. Pișicherii au sărit să-l apere pe rege pentru foloase electorale, ei care l-au hăituit în toată lumea și nu l-au lăsat să vină în țară oprindu-l și alergându-l prin aeroport, nu l-au lăsat decât atunci când devenise un ex, și pentru ei era prea bătrân ca să-i încurce, puteau lansa lozinca: ''e prea bătrân''...

Citat:
Alianta DA e numai in capul tau, alianta DA s-a rupt in anul 2007 tocmai din cauza ca oamenii pe care tu ii sprijini sant comunisti vopsiti.PDL nu e de dreapta sau de stanga e cum bate vantul.
Deci tu te-ai dus si ai votat cu Basescu si cu partidul lui in 2008 nu cu Alianta DA. Basescu al tau a vrut sa distruga PNL.
Credinta lui Boc in draci sau care credinta ? Omul ala si stapanul lui au omorat oameni prin prostiile pe care le-au facut.
Alianța DA există și acum la bază doar că în PNL camarila broscoiașului isteric a cucerit PNL-ul și l-a aservit băștilor roșii... căci s-a știut apărat pe viață și sigur de victoria în alegeri, un trădător laș ce s-a băgat la loc călduț, s-a dat cu securiștii roșii, că a știut el că stânga întodeauna scoate scor mare căci întotdeauna găsește fraieri ca să-i păcălească și mituiască de parcă nu le-ar da din banii impozitați și furați ci din rodul strădaniilor lor... defapt din munca celor de dreapta, nu imperialiștii străini ci oamenii care lucrează drept, oamenii credinței.

PDL a condamnat comunismul și a trecut de partea Adevărului pe când viclenii USLași au făcut viceversa și au dorit să distrugă PDL-ul încă de pe vremea lui Năstase... așa că nu Băsescu a vrut să distrugă PNL-ul ci corupții patronați de Patriciu, Iliescu, Isărescu, Vântu, și ceilalți mafioți pentru care partidele fac paravan ca instanțele să nu-i bage la răcoare, acolo unde le este locul.

Citat:
Credinta lui Boc in draci sau care credinta ? Omul ala si stapanul lui au omorat oameni prin prostiile pe care le-au facut.
Asta v-a băgat în cap Ponta și cu socrul său și cu președintele de onoare al USL-ului și cu ceilalți răspopiți... căci aia e strategia ca să vă întoarcă inima de la adevăr... dar fraza ta e o minciună execrabilă, o otravă repetată pe flașnetele roșii la nesfârșit după teoria lui Hitler, că o minciună dacă o repeți suficient și pe cât mai multe surse devine adevăr.

Da, devine adevăr închipuit doar în cretinii care de frică sau pentru o mită și o ispită pun botul cu credulitate că cică chiar Ponta și Iliescu și Antonescu sunt salvatorii României...

Păi dacă nu făcea Ciorbea și Remeș și Boc și Băsescu ceea ce trebuia pentru țară ce vă mai dădea Isărescu și băștile roșii de prădători?

V-au dat praful de pe tobă și au distrus toată țara și tu te cerți cu mine că cică eu spun prostii? Ce-i în capul vostru?

V-am zis, terminați cu râsul și batjocura și dezlipiți-vă de buruienile roșii! Scoateți neghina din inimă până nu e prea târziu și cântați cu mine uite așa.

Last edited by vsovivi; 10.05.2012 at 15:27:55.
  #679  
Vechi 10.05.2012, 15:29:59
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Eu zic ca e bine sa te duci pe la Udrea sau Basescu sa le arati ce scrii .Poate faci niste bani.
  #680  
Vechi 10.05.2012, 15:34:42
HBogdan's Avatar
HBogdan HBogdan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.04.2011
Locație: -
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit Eu cu cine votez?

La cati crestini sunt aici , la acest subiect , sincer am crezut ca am gresit forumul...
Doame ajuta si iertati fratilor !
__________________
Doamne Iisuse Hristoase miluieste-ma.
http://www.mmb.ro/,http://www.doxologia.ro/,http://www.catehetica.ro/ ,http://www.teologie.net/
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27