Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 30.01.2012, 21:56:40
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Frate, nu numai că nu e creștinesc. E instigare la crimă. Gândește-te bine la ceea ce faci.
Ai dreptate, frate. Mi le sterg. Evident, multi gandim asa in momentele de manie/disperare, dar e mai bine sa nu le dam glas. E a doua oara cand ma tragi de maneca, in chestiuni de rabufniri politice. Iti multumesc.
P. S. Se pare ca nu le mai pot edita. Nu pot sa le mai sterg....
Reply With Quote
  #12  
Vechi 30.01.2012, 22:00:55
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Iimi cer iertare pentru tonul violent. Mentin ce am afirmat, cu exceptia tuturor exprimarilor violente care faceau referire la acte de revolta sociala. Imi cer scuze profunde tuturor colegilor de forum. Considerati acele postari ca fiind deja sterse, si niciodata scrise. Multumesc.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 30.01.2012, 22:13:11
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Fă clic în dreapta sus pe numărul postului (#9) și ai să-l poți edita.

P.S. Îmi pare sincer rău pentru sentimentele aprige de revoltă pe care le trăiești. Știu că nu mă aprobi, însă politica nu mă mai preocupă de multă vreme. Am înțeles că nu va fi niciodată bună dacă oamenii nu se vor schimba.

Last edited by N.Priceputu; 30.01.2012 at 22:15:55.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 03.02.2012, 19:55:02
konijiro's Avatar
konijiro konijiro is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Mesaje: 1.114
Implicit

Retragerea Statului din afacerile de mai sus nu e un lucru rau deloc, depinde de termenii in care vor fi vandute. Manager mai prost ca Statul (mai ales in Romania, unde managementul de Stat presupune si furt cat incape) nu se gaseste.

Toate regiile si combinatele astea sunt vaci de muls pentru oricine e la putere. Deci e total nostim sa le considerati "ale poporului".
__________________
Traieste o viata implinita. Daca exista zei, si sunt drepti, nu le va pasa cat de devotat lor ai fost, ci vei fi binevenit datorita virtutilor de care ai dat dovada de-a lungul vietii. Daca exista zei, si sunt nedrepti, oricum nu ai vrea sa le fi devotat lor. Iar daca nu exista zei, atunci vei fi disparut pur si simplu, dar vei fi trait o viata nobila, care va ramane in amintirile celor dragi. - Marc Aureliu
Question everything.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 04.02.2012, 13:00:41
_ruxa_ _ruxa_ is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Mesaje: 56
Implicit

Citat:
În prealabil postat de konijiro Vezi mesajul
Retragerea Statului din afacerile de mai sus nu e un lucru rau deloc, depinde de termenii in care vor fi vandute. Manager mai prost ca Statul (mai ales in Romania, unde managementul de Stat presupune si furt cat incape) nu se gaseste.
Depinde si la ce pret isi vor vinde "serviciile" aceste firme care cumpara. Aici e vorba de resurse cam indispensabile (omului modern, ca ne putem muta si in pesteri la o-adica :D) si in care nu prea exista competitie. De exemplu, Electrica. Daca umfla preturile la energie, ce alt furnizor de energie gasesti? Evident, poti renunta la Electrica si sa treci la un generator alimentat cu motorina, dar aici dai de Petrom cel mai probabil (care in teorie, are competitie, in practica, toate lanturile de benzinarii actioneaza ca un cartel).
Personal, desi nu am ceva cu privatizarea si competitia, cred ca in cazul resurselor ar trebui ceva control al statului. Ceva gen pret justificabil la o adica, sau pret maximal, sau recomandat sau ceva pe acolo. Nu stiu care ar fi solutia, dar benzinarii sunt dovada ca piata libera nu se auto-regleaza uneori.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre parapsihologie......si alte fenomene ,,energetice'' Seraphim7 Generalitati 64 25.07.2021 10:41:29
1300 de CARTI IN ROMANA GRATIS antiecumenism Resurse ortodoxe on-line 6 24.12.2013 14:10:46
Operatii pe cord - GRATIS OmuBun Umanitare 1 18.02.2010 13:23:58
IMPORTANT!!! Operatii gratis pentru copii gabrielacoada Umanitare 0 28.10.2009 11:09:24