Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Mari Duhovnici si predicile lor
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #251  
Vechi 01.02.2011, 01:27:22
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flyboy Vezi mesajul
atunci de ce zici alba si neagra? abia dupa ce iei canon incep sa ti se deschida ochii si sa gasesti rezolvare la problemele tale
Stai, frate! Ca daca n-am fost sub canonul Pr Pomohaci, este scutit de cele infaptuite??
Reply With Quote
  #252  
Vechi 01.02.2011, 01:36:17
flyboy flyboy is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.06.2010
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Adica? Ce vrea sa insemne faptul ca nu m-am spovedit la dansul cu afirmarea ta, si anume, ca vorbesc in necunostiinta de cauza?
cand iei canon atunci incep sa ti se rezolve problemele, sa vezi roadele rugaciunii atat ale tale cat si ale parintelui. Uite-te la intrebarea mea de mai sus. Astept rasp
Reply With Quote
  #253  
Vechi 01.02.2011, 01:38:28
flyboy flyboy is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.06.2010
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Stai, frate! Ca daca n-am fost sub canonul Pr Pomohaci, este scutit de cele infaptuite??
de regula atunci cand iei canon incep sa ti se rezolve problemele. Problema e ca tu pana acum ai vorbit pe aici ca si cand ai facut n canonane si in loc sa ti se rezolve problemele mai rau ti s-au agravat.
Reply With Quote
  #254  
Vechi 01.02.2011, 01:41:08
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flyboy Vezi mesajul
cand iei canon atunci incep sa ti se rezolve problemele, sa vezi roadele rugaciunii atat ale tale cat si ale parintelui. Uite-te la intrebarea mea de mai sus. Astept rasp
Am inteles intrebarea ta, dar asta nu inseamna ca daca Pr. Pomohaci, nu-ti da canon ca chipurile "sa-ti fie bine", are dreptul sa faca ce a facut, in viata mea personala.
Reply With Quote
  #255  
Vechi 01.02.2011, 01:42:55
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flyboy Vezi mesajul
de regula atunci cand iei canon incep sa ti se rezolve problemele. Problema e ca tu pana acum ai vorbit pe aici ca si cand ai facut n canonane si in loc sa ti se rezolve problemele mai rau ti s-au agravat.
Of, Doamne! Cata ratacire!!
Reply With Quote
  #256  
Vechi 01.02.2011, 01:44:11
flyboy flyboy is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.06.2010
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Am inteles intrebarea ta, dar asta nu inseamna ca daca Pr. Pomohaci, nu-ti da canon ca chipurile "sa-ti fie bine", are dreptul sa faca ce a facut, in viata mea personala.
Dar ce ti-a facut in viata ta personala atat de grav? ti-a zis sa te desparti de un baiat ce ti-a spus?
Reply With Quote
  #257  
Vechi 01.02.2011, 01:45:22
flyboy flyboy is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.06.2010
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Of, Doamne! Cata ratacire!!
Stiu sunt foarte ratacit. De aceea satanei nu ma place fiindca merg acolo
Reply With Quote
  #258  
Vechi 01.02.2011, 01:45:56
Iulita Iulita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 149
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flyboy Vezi mesajul
atunci de ce zici alba si neagra despre parintele? abia dupa ce iei canon incep sa ti se deschida ochii si sa gasesti rezolvare la problemele tale. crede-ma fiindca stiu asta fiindca am trecut prin asa ceva
dar acum o intrebare: daca parintele e pe calea gresita atunci cum se explica ca atunci cand mergeam la mosuni,in timpul canonului, am visat demoni care voriau sa ma opreasca sa ajung acolo? Din moment ce eu's pe calea gresita ei de ce ar vrea sa ma opreasca?
Sper ca exista, pe aici, pe forum, vreun preot iscusit ca sa te lamureasca.
Reply With Quote
  #259  
Vechi 01.02.2011, 01:47:00
flyboy flyboy is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.06.2010
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iulita Vezi mesajul
Sper ca exista, pe aici, pe forum, vreun preot iscusit ca sa te lamureasca.
explicatia o sti si tu foarte bine care e. E la mintea cocosului sau o fi fost un demon pocait care nu dorea sa ajung pe o cale gresita)
Reply With Quote
  #260  
Vechi 01.02.2011, 02:12:39
flyboy flyboy is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.06.2010
Mesaje: 32
Implicit MARE ESTE DUMNEZEU! si acest lucru l-am descoperit numai cu ajutorul Marelui Har si

Eu ma duc la somn ca vad ca ma bat degeaba pe aici cu tine, dar doresc sa punctez unele lucruri:
1. spune-mi pe mesaj privat ce rau atat de mare ti-a facut parintele si daca tu considerai ca nu zice bine de ce nu ai facut dupa capul tau? Ca sunt sigur ca daca ai fi facut dupa capul tau ai fi plans mult mai mult decat daca nu era sa asculti de Parintele. Poate acum nu iti dai seama dar peste ani o sa iti dai.
2. nu mai vorbiti de rau slujitorul altarului fie ca il cheama x, y ,z
3. Dumnezeu il iubeste mult pe Parintele Cristian asa ca va recomand la toti care stiti sa aruncati vorbe urate la adresa acestui om care este OGLINDA lui IISUS HRISTOS si care este slujitor al lui Dumnezeu sa incetati sa il mai vorbiti de rau. Si acest lucru nu e valabil doar pt Iulita ci pt TOTI care il urati pe parintele (indiferent care ar fi motivele-inclusiv invidie) – tineti-va vorbele pt voi fiindca daca o sa continuati asa, sa aruncati vorbe urate la adresa acestui om Minunat si Binecuvantat de Dumnezeu, s-ar putea ca Dumnezeu sa va trimita plangand la Mosuni ca sa va gasiti alinarea la durerea voastra.

Asa ca nu mai scrieti de lucruri pe care nu le stiti sau nu le intelegeti. Spre binele vostru va spun acest lucru fiindca Dumnezeu vede si ce faceti aici si ce spuneti si cu toate ca eu nu am apucat sa va intalnesc in realitate, Dumnezeu in schimb stie cine sunteti, ce ganditi si ce faceti. Credeti-ma ca MARE ESTE DUMNEZEU! si acest lucru l-am descoperit numai cu ajutorul Marelui Har si Dar al Parintelui Cristian Pomohaci care m-a salvat de la moarte !!!!!!!!!!

Last edited by flyboy; 01.02.2011 at 02:15:55.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cristian Pomohaci si Vasile Marcus ,ce parere aveti despre muzica lor? tigerAvalo9 Generalitati 53 30.08.2017 11:36:24
Despre parintele Cristian Pomohaci mela me Generalitati 85 30.04.2013 18:51:43
A murit Cristian Paturca antiecumenism Generalitati 43 26.01.2011 20:26:11
Cristian Pomohaci maxx2000ro Generalitati 14 05.05.2010 13:54:24
Cristian pomohaci catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 2 20.07.2009 19:32:37