Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 31.07.2011, 15:35:00
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow Desnadesdea

Citat:
În prealabil postat de GLAdoS Vezi mesajul
De fapt toti se cred sfinti aici, pana raman fara argument si apeleaza la bine cunoscutele pasaje demotivationale. :)
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++


Gresit spus nu ramane fara argumente cei ce sau ancorat In cuvintul MINTUITORULUI si plineste poruncile LUI vezi Fericirile si intelege ca toti cei ce au primit pe Hristos sunt datori sa rabde si nfrunte multe dar la final vor primi din mina Lui Hristos cununa MINTUIRI si vor fi fericiti iar dac nu se Infrunta cu uni si cu alti stiu de ce nu ca nu ar avea argumente argumentul este CuvIntul care spune Biserica Lui Hristos no va Birui nici portile Iadului pentru ca el Fiul Lui Dumnezeu Lea sfarImat si nu mai sunt, el nea eliberat si spune sa nu ne temem de cei ce omoara trupul ca de suflet nu se pot atinge. atunci de ce au ramas far de argumente pt ca au inteles ce spune Hristos fiti intelepti ca serpi si blinzi ca porumbei.
nu te supara Hristos spune iubitiva uni pe alti precum si eu vam iubit pe voi.
Cind pacea veti iubio pururi si va fi dragoste-ntre voi atuncea lumea va cunoaste ca sunteti ucenici Mei. amin amin amin

S L A V I T sa fie D O M N U L in veacul veacului amin
Reply With Quote
  #12  
Vechi 31.07.2011, 15:50:02
LittleSparrow LittleSparrow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 118
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
In viata multe primim de la semenii nostri. Si bune si rele.
Pe toate trebuie sa le primim si de toate sa dam Slava lui Dumnezeu. Daca cineva ne spune ceva de rau, sa primim: ca ori nu suntem asa si atunci e bine sa ne prihanim singuri spre dobandirea smereniei noastre ori suntem asa si atunci trebuie sa ne indreptam.
Slava lui Dumnezeu pentru toate.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate.
__________________

Reply With Quote
  #13  
Vechi 31.07.2011, 16:03:47
nico.dia nico.dia is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.06.2008
Mesaje: 38
Implicit buna

dar ,de ce sa pleci de pe forum?de ce sa dai satisfactie?,nu draga mea ,ramai si continua ceea ce faci,.caci o faci cu sufletul din suflet pentru suflet.
bafta!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 31.07.2011, 22:12:26
AndreiM AndreiM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 344
Implicit

Binecuvanteaza-ti vrajmasii!
Domnul ne-a spus ca si sufletul sa-l dam catre mantuirea aproapelui, iarta-ma pe mine pacatosul ca nu te-am ajutat!
Preabunul Dumnezeu si Maica Lui sa te binecuvanteze si vesnic sa te pomeneasca in Imparatia Sa!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 31.07.2011, 23:31:59
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Rugaciune pentru izbavirea de vrajmasi

Rugăciune pentru vrăjmași
a Sfântului Nicolae Velimirovici
Doamne binecuvântează pe vrăjmașii mei! Și eu îi binecuvântez și nu-i blestem! Vrăjmașii m-au împins și mai mult spre Tine, în brațele Tale, mai mult decât prietenii. Aceștia m-au legat de pământ și mi-au răsturnat orice nădejde spre pământ. Vrăjmașii m-au făcut străin față de împărățiile pământești și un locuitor netrebnic, față de pământ. Precum o fiară prigonită, așa și eu, prigonit fiind, în fața vrăjmașilor, am aflat un adăpost mai sigur, ascunzându-mă sub cortul Tău, unde nici vrăjmașii, nici prietenii, nu pot pierde sufletul meu.
Doamne, binecuvântează pe vrăjmașii mei! Și eu îi binecuvântez și nu-i blestem.
Ei au mărturisit în locul meu păcatele mele în fața lumii. Ei m-au biciuit, când eu m-am cruțat de biciuire. Ei m-au chinuit atunci când eu am fugit de chinuri.
Ei m-au hulit atunci când eu m-am măgulit pe mine însumi. Ei m-au scuipat atunci când eu m-am mândrit cu mine însumi.
Doamne, binecuvântează-i…
Când eu m-am făcut înțelept, ei m-au numit nebun. Când m-am făcut puternic, ei au râs de mine ca de un pitic. Când am vrut să conduc pe oameni ei m-au împins înapoi. Când m-am grăbit să mă îmbogățesc, ei m-au smucit înapoi cu mână de fier. Când m-am gândit să dorm liniștit, ei m-au trezit din somn.
Când mi-am zidit casă pentru viață lungă și liniștită, ei au răsturnat-o și m-au izgonit afară. Într-adevăr vrăjmașii m-au dezlegat de lume și mi-au prelungit mâinile până la veșmântul Tău.
Doamne, binecuvântează-i…
Binecuvântează-i și-i înmulțește; asmute-i și mai mult împotriva mea, ca fuga mea spre Tine să fie fără întoarcere; ca să se rupă nădejdea mea în oameni ca pânza de păianjen; ca smerenia să împărățească deplin în inima mea; ca inima mea să devină mormântul celor rele. Ca toată comoara mea să o aduni în ceruri. Ah, de m-aș elibera odată de autoamăgire, care m-a încâlcit într-o mreajă cumplită a vieții înșelătoare!
Vrăjmașii m-au învățat să știu ceea ce puțin știu în lume: că omul nu are pe pământ vrăjmași afară de sine însuși. Doar acela urăște pe vrăjmași, care nu știe că vrăjmași nu sunt vrăjmași, ci prieteni severi.
De aceea, Doamne, binecuvântează pe prietenii și pe vrăjmașii mei!
Sluga blestemă pe vrăjmași căci nu știe, iar Fiul îi binecuvântează căci știe. Fiul știe că vrăjmașii nu pot să se atingă de viața lui. De aceea El pășește liber între ei și se roagă lui Dumnezeu pentru aceștia.
Doamne binecuvântează pe vrăjmașii mei! Și eu îi binecuvântez și nu-i blestem!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 31.07.2011, 23:37:02
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Exclamation Crdeinta ,dragostea ,rabdarea fac parte din dumul spre MINTUIRE

Citat:
În prealabil postat de cristina mioara Vezi mesajul
indraznesc sa deschid un nou topic dar si ultimul..imi pare rau pentru ca eu imi expun punctele de vedere,viata mea si nepriceperile iar altii ma iau in ras si peste picior..astazi este ultima zi cand mai intru pe acest forum...vad ca nu sunt dorita de unii si ca se ia mereu de ceea ce spun....o zi buna!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++++

Draga mea suriora Intru Hristos oare nu suntem noi datori sa ducem sarcinile fratilor nostri si sa rabdam multe pentru mIntuirea noastra si a lor, nu ne Invata si patimile lui Hristos cIta dragoste a aratat El pentru noi rabdInd jertfa cruci ca sa arate adevarata si sfInta lui dragoste fata de om care la creat cu Tatal dupa chipul si asemanarea Lui . atunci noi ce vom spune ca ne supara unul si altul ca nu sunt de aceiasi parere cu noi sau ca nu vad lumea prin aceisi ochi ca noi, acestea toate vine de la vrajmasul si cauta sa desbine si sa rupa biserica lui Hristoa , nu desnadajdui si nu ceda si vezi ca el se departeaza .
nu trebuie sa fim slabi si la cea mai mica adiere de vInt sa cadem calea cruci luiHristos nu este usoara cu lumea dar cu Hristos nici nu o simtim si vedem ca a venit vreme plecari ce vom spune la Intrebarea pusa noua de judecatorul cel drept.
Nu spune Hristos Cind pacea veti iubio pururi si va fi dragoste-ntre voi atuncea lumea va cunoaste ca sunteti ucenici mei , sfinti Lui Dumnezeu cIte au rabdat sa ajunga sa prtmeasca cununa MINTUIRI.
S L A V I T sa fie D O M N U L in veacul veacului amin amin amin
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
sunt profund dezamagita patricia2006 Generalitati 16 29.07.2012 01:25:37