Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 11.03.2013, 00:12:44
CiprianTm CiprianTm is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.09.2012
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rainrainbow Vezi mesajul
in societate nesimtitii sunt luati drept neseriosi si se pare ca nici biblia nu accepta.
Ma refeream la faptul ca toata viata am fost cuminte, cu bun simt, mi-am vazut de scoala si toate cele bune, chiar daca mergeam la Biserica doar la slujba de Inviere. Cu toate astea, in dragoste am avut esec dupa esec, niciodata nu s-a intamplat sa imi placa cineva si sa ma placa. Vazand ca asta nu a mers, am incercat si celalalt tip de comportament, dar cu acelasi rezultat :P.
Cand am spus nesimtit, ma refeream de fapt la "indraznet", cluburi, moda, sala etc. :D
Cred ca sunt si destul de dragut , nu frumos dar putin peste medie :P, se poate sa ma insel totusi :).
__________________
Iarta-ma, Iarta-ma, Iarta-ma, Dumnezeul meu ! Pentru felul meu firesc, printre oameni cand pasesc, pentru traiul in zadar, Doamne Iarta-ma Tu iar, pentru nevegherea mea, de-a ramane-n voia Ta, pentru tot ce-a fost murdar, Doamne Iarta-ma Tu iar!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 11.03.2013, 00:18:58
rainrainbow rainrainbow is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 229
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Elena510 Vezi mesajul
Spre deosebire de cei care ti-au raspuns pana acum, eu nu-ti voi spune sa nu-ti faci probleme, sa stai calm ca pana la urma iti vei gasi jumatatea. Este firesc sa te intrebi de ce altii de varsta ta sunt fericiti, iubesc si sunt iubiti, iar tu nu le poti impartasi starea. Nu ai de unde sa stii daca vei ajunge sa te casatoresti si sa ai copii. Cunosc persoane de ambele sexe care au ajuns la 30 de ani fara a intemeia o familie.
Din cate am priceput eu, nu te intereseaza o fata dpdv trupesc, ci pur si simplu vrei sa te stii iubit, inteles, apreciat. S-a cam dus varsta la care mama indeplinea acest rol, iar grupul de prieteni este de ajutor, dar nu suficient.
Imi pare rau ca nu-ti pot spune ceva care sa te bucure, sa te mangaie, sa-ti dea speranta, dar acesta este adevarul: e greu sa te stii ignorat de toate persoanele de sex opus fara ca macar sa fie evident de ce.
Daca nu as fi fost in aceeasi situatie (aproximativ), nu cred ca as fi inteles prin ce treci.
fiecare sac isi gaseste peticu.
ca sa fii iubit,iubeste ti tu aproapele si iubirea ti va fi impartasita,nu cere daca nu dai.asta a spus o un parinte.
la 18ani clar nu se gandeste la casatorie :))
Mama care indeplineste toate rolurile este Fecioara Maria,n avem prea mare nevoie de oameni ca oricum nu primesti nimic bun de la ei.si Maica Domnului este fericirea crestinului prin definitie,fericit este cel ce o iubeste pe ea.
daca tu nu ti iubesti aproapele atunci nici el nu te va iubi,sau chiar daca nu te iubeste tu de l iubesti nu vei simti mania lui pt ca te vei afla sub acoperamantul preabunei Maicii noastre.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 11.03.2013, 00:22:55
rainrainbow rainrainbow is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 229
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CiprianTm Vezi mesajul
Ma refeream la faptul ca toata viata am fost cuminte, cu bun simt, mi-am vazut de scoala si toate cele bune, chiar daca mergeam la Biserica doar la slujba de Inviere. Cu toate astea, in dragoste am avut esec dupa esec, niciodata nu s-a intamplat sa imi placa cineva si sa ma placa. Vazand ca asta nu a mers, am incercat si celalalt tip de comportament, dar cu acelasi rezultat :P.
Cand am spus nesimtit, ma refeream de fapt la "indraznet", cluburi, moda, sala etc. :D
Cred ca sunt si destul de dragut , nu frumos dar putin peste medie :P, se poate sa ma insel totusi :).
sociabil nu inseamna nesimtit.esecul face parte din viata,trebuie sa ai rabdare.uite eu am avut si am gasit :) omul te place dupa aspect,sex si bani in unele cazuri,Dumnezeu te place pt suflet.

Last edited by rainrainbow; 11.03.2013 at 00:23:19. Motiv: corectare
Reply With Quote
  #24  
Vechi 11.03.2013, 00:56:34
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Eu am fost batjocorit cand am fost in generala de 2 baieti,eram timid,nu vroiam sa le spun parintilor si imi era rusine pana intr-o zi in a 9-a cand am plans muuult pe umarul mamei mele si nu ma puteam opri din cauza asta acum mereu imi amintesc si plang.Imi aduc aminte ca plangeam pe ascuns(inainte de plansul pe umarul mamei),plangeam,ma rugam,plangeam.Fiecare zi era o groaza pentru mine.Fiecare zi de sc;
Reply With Quote
  #25  
Vechi 11.03.2013, 00:57:49
rainrainbow rainrainbow is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 229
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Eu am fost batjocorit cand am fost in generala de 2 baieti,eram timid,nu vroiam sa le spun parintilor si imi era rusine pana intr-o zi in a 9-a cand am plans muuult pe umarul mamei mele si nu ma puteam opri din cauza asta acum mereu imi amintesc si plang.Imi aduc aminte ca plangeam pe ascuns(inainte de plansul pe umarul mamei),plangeam,ma rugam,plangeam.Fiecare zi era o groaza pentru mine.Fiecare zi de sc;
spovedeste te
Reply With Quote
  #26  
Vechi 11.03.2013, 00:58:51
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rainrainbow Vezi mesajul
slava Domnului,o mare binecuvantare,ca fara iubire nu poti sa traiesti chiar daca incerci.

Nu am harul ala si nu vrea sa ma despart de fotbal si muzica.Desi ador si religia.Ma gandeam sa fiu bibliotecar sau sa merg in A.S.C.O.R acum cat sunt adolescent,a si ma mai gandeam sa-mi fac un tatuaj cu un tigru ca ador tigrii sau sa-mi pun un cercel in ureche,dragut,frumos pentru a atrage fetele desi nu e genul meu deloc,nu sunt genul de cocalar..Nu vreau sa ma calugaresc MAI BINE PROFESOR DE RELIGIE SAU ASISTENT SOCIAL !SAU BIBLIOTECAR!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 11.03.2013, 01:01:09
rainrainbow rainrainbow is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 229
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Nu am harul ala si nu vrea sa ma despart de fotbal si muzica.Desi ador si religia.Ma gandeam sa fiu bibliotecar sau sa merg in A.S.C.O.R acum cat sunt adolescent,a si ma mai gandeam sa-mi fac un tatuaj cu un tigru ca ador tigrii sau sa-mi pun un cercel in ureche,dragut,frumos pentru a atrage fetele desi nu e genul meu deloc,nu sunt genul de cocalar..Nu vreau sa ma calugaresc MAI BINE PROFESOR DE RELIGIE SAU ASISTENT SOCIAL !SAU BIBLIOTECAR!
eu am raspuns pt mine
cat despre tine,fa ce crezi ca ti se potriveste nu ca sa i impresionezi pe altii.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 11.03.2013, 01:01:45
rainrainbow rainrainbow is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 229
Implicit

mai ai un topic
Reply With Quote
  #29  
Vechi 11.03.2013, 01:06:23
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rainrainbow Vezi mesajul
spovedeste te


O fac in viitor peste 2 sapt!Sa tin post mai intai!
Reply With Quote
  #30  
Vechi 11.03.2013, 01:08:34
CiprianTm CiprianTm is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.09.2012
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

Cred ca este o confuzie in capul tau, mai ai multe de trait. Nu fa tot ce te taie capul ca mintea nu e aliatul tau, mai ales ca ai fost influentat toata viata, generatiile noastre sunt distruse din toate punctele de vedere. Intreaba duhovnicul, mai cere sfaturi pe forum si asculta-le, sa nu iti asculti mandria si incapatanarea, zicand ca "tu stii mai bine".
Toti am fost in situatii asemanatoare. Cat despre tatuaj, cercel, eu te sfatuiesc sa nu faci! Nu o sa atragi fetele pentru simplul motiv ca nu te reprezinta, nu ai acea atitudine de a purta cercel, tatuaj si oricum daca e sa atragi ceva, vei atrage doar fetele care nu sunt de tine, fiindca "faci reclama la produsul gresit".
Incearca sa gasesti o fata din ASCOR sau din Biserica, celelalte, cu greu vor cauta ceva serios ori curat.
Eu te inteleg, si de mine au facut misto toata viata pe seama faptului ca sunt slab, dar asa mi-au intarit rabdarea :D. Tu macar ai rugaciune, Biserica, sfinti, forum, arme pe care eu nu le-am avut :)
__________________
Iarta-ma, Iarta-ma, Iarta-ma, Dumnezeul meu ! Pentru felul meu firesc, printre oameni cand pasesc, pentru traiul in zadar, Doamne Iarta-ma Tu iar, pentru nevegherea mea, de-a ramane-n voia Ta, pentru tot ce-a fost murdar, Doamne Iarta-ma Tu iar!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare