Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #171  
Vechi 29.05.2010, 23:18:12
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
o sa intreb eu sapt viitoare daca nu cumva ma duc chiar maine iti las mesaj in privat.
Multumesc mult de tot. m-am rugat la sf nectarie s vada cineva postul meu si sa ma ajute. vad ca mi-a ascultat din nou ruga. sfantul sa te aiba in paza. doamne ajuta.
Reply With Quote
  #172  
Vechi 29.05.2010, 23:34:38
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
Multumesc mult de tot. m-am rugat la sf nectarie s vada cineva postul meu si sa ma ajute. vad ca mi-a ascultat din nou ruga. sfantul sa te aiba in paza. doamne ajuta.
si eu ma bucur ca m-a ales pe mine
Reply With Quote
  #173  
Vechi 29.05.2010, 23:46:20
dana-v's Avatar
dana-v dana-v is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.01.2010
Locație: timis
Religia: Ortodox
Mesaje: 39
Implicit Sf.nectarie

Vreau sa marturisesc si eu o minune ce mi sa intimplat saptamana trecuta,cateva zile la rand adormeam seara si dupa 30 minute ma trezeam cu o durere groaznica de masele,din cauza intensitati dureri imi venea sa ma urc pe pereti ,in ultima seara cand ma apucat durerea am inceput sa ma rog la Sf.NECTARIE,Sf.NICOLAE si alti sfinti,in acelasi moment sa rugat si sotul meu Sf.NECTARIE si m-a lasat durerea imediat,din aceea seara nu sa mai intimplat sa ma trezesc de durere. Multumesc Sf.Nectarie si tuturor sfintilor care m-au ajutat.
Reply With Quote
  #174  
Vechi 31.05.2010, 11:36:08
mirabela mirabela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2009
Locație: germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 487
Implicit

Vreau sa va marturisesc o noua minune a Sf. Nectarie. Azi-noapte am avut o durere, in partea stanga abdominala, si m-am rugat Sf. Nectarie, si ii multumesc din suflet ca m-a ajutat, durerea s-a oprit, si am putut adormi.

Multumesc Sf. Nectarie.
Reply With Quote
  #175  
Vechi 31.05.2010, 22:48:56
Anna Vasilica Anna Vasilica is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.05.2010
Mesaje: 32
Implicit Sfantul Necatrie-adevarat ajutor pentru mine!

De relativ putin timp am inceput sa citesc Acatistul sf.Nectarie si vreau sa indemn pe toti cei care au nevoie de un sprijin sa faca acest lucru.Eu am facut tot posibilul sa il citesc in fiecare seara(chiar daca uneori, spre rusinea mea, gandurile imi zburau la problemele cotidiene)...Pot sa va spun ca schimbarile nu au intarziat sa apara, dovada ca sfantul primeste pe toti si asculta rugaciunea fiecaruia. Mie mi-a adus aproape un om tare drag sufletului meu. Nadajduiesc ca imi va asculta in continuare rugaciunile si sper din toata inima sa pot sa ajung la Bucuresti pentru a ma inchina la sfintele sale moaste.Multumesc inca o data Domnului iisus Hristos, Preasfintei Fecioare Maria si sfantului Nectarie ca si-au facut mila de o pacatoasa si nu au lasat rugaciunea mea fara raspuns.
Reply With Quote
  #176  
Vechi 31.05.2010, 23:05:22
4ndreea 4ndreea is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.10.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 59
Implicit

Salut, Ana!

De unde esti? Locuiesti mai aproape de Bucuresti decat de Iasi?
Stii ca si in Iasi se gasesc o particica din moastele Sf Nectarie? De asemenea, ai putea trece sa te inchini si la moastele Sf Parascheva.
Reply With Quote
  #177  
Vechi 01.06.2010, 18:32:33
Anna Vasilica Anna Vasilica is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.05.2010
Mesaje: 32
Implicit Buna!

Eu mi-am terminat studiile la Bucuresti...si dat fiind faptul ca mi-e foarte dor sa ajung pe acolo, mi-am facut o lista cu cateva biserici si manastiri unde se gasesc moaste (sf.Dimitrie, sf.Nicolae, sf.Ciprian, sf.Necatrie,...)sper din toata inima sa ajung la toate si sa ma inchin. E un lucru pe care il fac pentru mine, pentru sufletul meu si m-am gandit ca ar fi ceva extrem de folositor. De asta m-am indreptat spre Bucuresti. Sper ca Dumnezeu si Preasfanta Fecioara sa ma ajute sa imi indeplinesc gandul!
Reply With Quote
  #178  
Vechi 01.06.2010, 18:41:31
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 4ndreea Vezi mesajul

Stii ca si in Iasi se gasesc o particica din moastele Sf Nectarie?
Unde anume in Iasi? In curand ajung pe-acolo si "Cuvioasa Parascheva" era in fruntea listei. M-as bucura daca as mai adauga cate ceva pe lista mea!
Reply With Quote
  #179  
Vechi 01.06.2010, 20:56:13
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
De ce vezi ca o minune faptul ca inca un sofer care habar n-are legislatie si-a luat carnet? Probabil o sa revii cu alte minuni de genu "desi habar n-am sa merg cu masina, n-am lovit niste pietoni pe trecere chiar daca era cat pe ce. Sfantul m-a salvat din nou pt ca am o icoana atarnata de oglinda." Cine nu e in stare sa promoveze un examen cu grad de dificultate mediu, dupa cum spui, ar fi bine sa nu primeasca permis niciodata. Macar atat sa fi stiut sfantul. Examenul de permis nu e "inca" un examen si atat.


Chiar asa! La cati or fi luat carnetu' fara sa stie legea dar cu ajutor de la vreun sfant inconstient, orice ajutor e binevenit.

Sfant inconstient ??? Mai bine iti ceri iertare de la sfant pentru vorba asta aiurea si batjocoritoare. Vezi ca o sa te certe Dumnezeu.

Sa tii minte, ca orice sofer, dupa un an de zile nu face mai mult de 10 intrebari, pana in 15.
La o firma soferii angajati au fost testati si majoritatea au luat pana in 16.

Accidentele nu se intampla pentru ca nu stii legea ci pentru ca te lepezi de Dumnezeu.
Daca nu ai Dumnezeu se intampla raul, nu daca citesti acatiste.
Din contra, chiar daca esti sofer prost dar ai credinta, te ajuta Dumnezeu mult pentru credinta ta.
Reply With Quote
  #180  
Vechi 01.06.2010, 21:33:16
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Sfinte Nectarioe, adu-ti aminte de cei care cred si au nevoie de minunile tale!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
Răspunde

Tags
ana

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
minunile de azi florintoro Intamplari adevarate 6 15.08.2021 01:03:20
minunile sf. nectarie cosmin_82 Intamplari adevarate 140 17.04.2020 06:26:54
Minunile lui Iisus Florin Liviu Generalitati 24 21.01.2011 22:47:33